هاست پرسرعت
فناوری

آخرین تغییرات ارزش رمزارزها در بازارهای جهانی

آخرین تغییرات ارزش رمزارزها در بازارهای جهانی

علیرغم عملکرد فوق‌العاده بیت‌کوین در چند ماه اول سال ۲۰۲۳، به نظر می‌رسد که بیت‌کوین در مورد مسیر آینده خود مطمئن نیست. میانگین متحرک حیاتی ۵۰ روزه برای بیت‌کوین که روی ۲۷هزار دلار قرار گرفته، تا حدودی از این ارز دیجیتال پشتیبانی کرده، در نتیجه، منجر به رالی با هدف شکستن سطح مقاومت حیاتی ۳۰ هزار دلار شده است با این حال، اگرچه بازار کریپتو در حال حاضر خوش‌بینانه به نظر می‌رسد اما هنوز احتمال رد این قیمت وجود دارد.

نوسانات قیمت بیت‌کوین
به گزارش gsxr از ایسنا، در اوایل این هفته، قیمت بیت‌کوین دوباره به بالای ۳۰هزار دلار رسید که ماکسیمالیست‌های بیت‌کوین را بسیار هیجان زده کرد و به‌طور اتفاقی، جهش حاشیه‌ای قیمت به سرعت با اخبار مربوط به خروج بازیگران اصلی ارزهای دیجیتال به دلیل عدم اطمینان نظارتی از ایالات‌متحده فراموش شد. این امر منجر به کاهش ارزش بیت‌کوین شد زیرا با ۳۰ هزار دلار خداحافظی کرد و تا ۲۶هزار دلار معامله شد.

ماکسیمالیست‌ها به‌طور افراطی فقط به بیت‌کوین اعتقاد دارند و فکر می‌کنند تنها رمزارزی که در آینده باقی می‌ماند بیت‌کوین است و سایر ارزهای دیجیتال از بین می‌روند.

بر اساس اوضاع کنونی، حرکت اخیر قیمت بیت‌کوین ضعیف است و به نظر نمی‌رسد نگرش خوش‌بینانه، برای عبور از منطقه مقاومت کلیدی بعدی کافی باشد. اگر بیت‌کوین بتواند با موفقیت از سطح قیمت فعلی ۲۹ هزار دلاری خود دفاع کند، تنها در این صورت می‌توان افزایش طولانی‌مدت جدیدی را پیش‌بینی کرد.

قیمت بیت‌کوین بیشتر کاهش می‌یابد؟
از سوی دیگر، حجم معاملات آتی (معاملات آینده) بیت‌کوین ۹ برابر بیشتر از معاملات اسپات (معاملات لحظه‌ای) بیت‌کوین است و در نتیجه بازار نسبت به تغییرات قیمت مستعدتر شده است. به گفته کارشناس برجسته بازار که در توییتر به نام مستعار مارتون نامیده می‌شود، حجم معاملات در بازار آتی تقریبا ۹۰۰ هزار در روز ثبت شده در حالی که حجم معاملات آتی تقریبا ۱۰۰ هزار است.

دلیل اصلی این نابرابری عظیم، طبق تحلیل مارتون، این است که صرافی بایننس اخیرا معاملات نقطه‌ای بدون کارمزد خود را در اکثر جفت‌های رمزنگاری خود غیرفعال کرده است. این مورد به نوبه خود منجر به کاهش قابل توجهی در حجم معاملات نقدی بیت‌کوین شده است که این نسبت را از بین می‌برد و باعث می‌شود از همگام سازی خارج شود.

علاوه بر این، وی اشاره کرد که در زمان‌های گذشته که نسبت تسلط بیت‌کوین در مقایسه با دوره قبل از آن بالا بود، تقریبا هفت برابر به بالا نزدیک بود و فقط یک بار در جولای ۲۰۲۱ نزدیک به پایین شد. در یادداشت‌های پایانی، وی جسورانه بیان می‌کند که دوره‌ای از نوسانات شدید را شاهد خواهیم بود.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱.۲۰ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۴۶ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۷.۰۱ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۰۸ درصد کاهش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۴.۲۸ میلیارد دلار است که ۳۵.۳۸ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۲.۳۶ میلیارد دلار است که ۹.۷۴ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۲۱.۳۲ میلیارد دلار است که ۸۷.۷۹ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۷:۵۷ دقیقه به وقت شرقی)
این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.
۱- بیت‌کوین
قیمت: ۲۹ هزار و ۱۹۹.۰۱ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۸۰ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۷۵ درصد افزایش
۲- اتریوم
قیمت: ۱۸۹۶.۵۹ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۳۸ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۶۷ درصد افزایش
۳- تتر
قیمت: ۱.۰۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۲ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۲ درصد افزایش
۴- بایننس کوین
قیمت: ۳۲۱.۲۲ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۷ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  ۲.۸۷ درصد کاهش
۵- یو اس دی کوین
قیمت:  ۰.۹۹۹۹ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش
۶-  ریپل
قیمت: ۰.۴۷۵۵ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۳۷ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۱.۶۴ درصد افزایش
۷-  کاردانو
قیمت: ۰.۴۰۰۲ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۴۳ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۸۹ درصد افزایش
۸ – دوج کوین
قیمت: ۰.۰۸۱۱۵ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۸ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۰۱ درصد افزایش
۹-  سولانا
قیمت: ۲۳.۱۵ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۵ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۲۸ درصد افزایش
۱۰ – پولکا دوت
قیمت: ۵.۹۸ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۳۵ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۸۴ درصد افزایش

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا