هاست پرسرعت
اينترنت

آموزش: سه ترفند برای افزایش سرعت اینترنت

آموزش: سه ترفند برای افزایش سرعت اینترنت

در عصر دیجیتال، یک اتصال ضعیف وای‌فای می‌تواند بسیار حوصله‌سربر و اعصاب‌خردکن باشد. خوشبختانه، سه راه آسان برای افزایش سرعت روتر وجود دارد که وقت زیادی هم از شما نخواهد گرفت.
می توانید با تشخیص مشکل اصلی از طریق تست سرعت آنلاین شروع کنید. با این روش سرعت دانلود و آپلود خود را ارزیابی می‌کنید. وب‌سایت‌هایی مانند گوگل می‌توانند این بررسی‌ها را برای شما انجام دهند و اگر اعداد، با چیزی که می‌خواستید مطابقت نداشت، وقت آن رسیده که برای اصلاح سرعت روتر خود دست به کار شوید.

جای درست برای روتر وای فای
اولین کاری که باید بکنید، انتخاب جای درست برای روتر در منزل یا محل کار است. اگر روتر را زیرزمین، یا گوشه شلوغ بگذارید، سرعت اینترنتتان پایین می‌آید. روتر را باید در مرکز و در فضایی گذاشت که تا حد امکان باز و خالی باشد. همچنین باید آن را دور از دیوارهای ضخیم و وسایل الکترونیی بزرگ قرار دهید. کارشناسان، سطوح مرتفع مانند قفسه‌های کتاب را توصیه می‌کنند.

کانال مناسب را انتخاب کنید
تقریبا همه روترها در دو کانال ۲.۴ گیگاهرتز و ۵ گیگاهرتز کار می کنند. باند ۲.۴ گیگاهرتز محدوده وسیع‌تری را پوشش می‌دهد، اما کندتر است و بیشتر مستعد تداخل امواج با سایر دستگاه‌ها است. در همین حال، باند ۵ گیگاهرتز سریع‌تر و شلوغ‌تر است، اما برد کمتری دارد.یک کانال ممکن است برای خانه شما بهتر باشد، بنابراین آزمایش کنید تا مناسبت‌ترین کانال را انتخاب کنید.

تغییر فرکانس وای‌فای از طریق تنظیمات روتر آسان است. کافی است آدرس IP روتر خود را در مرورگر تایپ کنید، به تنظیمات وایرلس (Wireless) بروید و سپس چنلز (Channels) را انتخاب کنید.

راه اندازی مجدد روتر
درست مثل کامپیوتر و موبایل، راه‌اندازی مجدد روتر وای‌فای هم ضروری و مهم است. راه‌اندازی مجدد نه تنها باگ‌های موقت را برطرف می‌کند، بلکه عملکرد روتر را هم افزایش می‌دهد. کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که هر ماه راه‌اندازی مجدد را انجام دهید تا شاهد عملکرد بهتری از روتر خود باشید.

به عنوان یک نکته، می‌توانید یک سیستم وای فای مش (WiFi Mesh) برای خانه‌های بزرگتر در نظر بگیرید. این سیستم‌ها پوشش اینترنت یکپارچه ارائه می‌دهند و تقریبا در تمام فضای خانه یا محل کار، سرعت اینترنت یکسان است.

منبع: همشهری آنلاین

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا