هاست پرسرعت
اينترنت

اختلال در اینترنت اوکراین

اختلال در اینترنت اوکراین

در جریان حملات روسیه، ارتباط اینترنت در برخی از نقاط اوکراین ضعیف شده است. در حال حاضر، قطعی اینترنت در اطراف منطقه خارکیف، دومین شهر بزرگ اوکراین که در شمال شرق این کشور و در فاصله 25 مایلی (40 کیلومتری) مرز روسیه واقع شده، متمرکز شده است.

به گزارش gsxr از تسنیم، به گفته سخنگوی شرکت کلودفلر(Cloudflare) بررسی‌ها روی ترافیک اینترنت نشان می‌دهد که سرویس‌های اینترنت اوکراین عمدتا بدون مشکل کار می‌کنند اما ارتباط در خارکیف مختل شده و ترافیک در این منطقه، 50 درصد کمتر از حد نرمال است.

کلودفلر یک شرکت ایالات متحده است که یک شبکه تحویل محتوا، کاهش حملات DDoS سرویس‌های امنیتی اینترنت و سرویس‌های سرویس دهنده دامنه توزیع شده را فراهم می‌کند، بین بازدید کننده و ارائه دهنده سرویس دهنده کلودفلر به عنوان یک پروکسی معکوس برای وب سایت‌ها عمل می‌کند.

بر اساس گزارش شرکت NetBlocks که وظیفه ردیابی قطعی‌های اینترنت در جهان را برعهده دارد، کاربران اپراتور شرکت تریولان (Triolan)، از قطع شدن دسترسی خود به اینترنت خط ثابت خبر داده‌اند در حالی که فعلا در تلفن‌های همراه این قطعی گزارش نشده است.

تریولان یکی از سریع‌ترین اینترنت‌های موجود در اوکراین است (با سرعت حداکثر 1000 مگابیت در ثانیه). این شرکت کل مناطق کشور را تحت پوشش دارد از جمله کیف، خارکف، دنیپرو، اودسا و مناطق دیگر. خارکف بزرگترین مشتری این شرکت است.

پیامی‌ نیز صبح پنجشنبه در وب‌سایت این اپراتور منتشر شد و کاربران را نسبت به عدم دسترسی جزئی یا کامل به اینترنت در برخی شهرها آگاه کرد. به‌روزرسانی‌های ارسال شده در کانال رسمی‌ این شرکت نیز نشان می‌دهد که سرویس اینترنت تا حد زیادی بازیابی شده است، اگرچه پاسخ‌های کاربران حاکی از آن بود که بسیاری از کاربران همچنان با قطع شبکه مواجه هستند.

شواهد نشان می‌دهد که قطعی‌ها در خارکیف پس از شنیده شدن انفجارها در این منطقه آغاز شده است. اگرچه هنوز مشخص نیست که آیا در زمان حمله، به زیرساخت‌های مخابراتی نیز آسیبی وارد شده یا خیر. تلاش برای قطع دسترسی به اینترنت احتمالا شامل حملات هدفمند مشابه علیه سایر ISPها در سراسر اوکراین خواهد بود.

اختلال در اینترنت اوکراین – مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا