هاست پرسرعت
بازی

استودیوهای فیلمسازی امتیاز راتن تومیتوز فیلم‌ها را دست‌کاری می‌کنند و به منتقدان پول می‌دهند

استودیوهای فیلمسازی امتیاز راتن تومیتوز فیلم‌ها را دست‌کاری می‌کنند و به منتقدان پول می‌دهند

گزارش‌های تازه منتشر شده حاکی از آن هستند که استودیوهای فیلمسازی امتیاز راتن تومیتوز فیلم‌ها را دست‌کاری می‌کنند.

تبلیغات

راتن تومیتوز از جمله منابعی است که برخی از افراد از آن برای تصمیم‌گیری در دیدن یا ندیدن یک اثر سینمایی یا حتی سریال استفاده می‌کنند. این سیستم امتیاز منتقدان را نشان می‌دهد و مطمئنا بالا یا پایین بودن آن می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی در تماشای فیلم توسط افراد داشته باشد.

حالا گزارشی تازه منتشر شده که نشان می‌دهد چطور استودیوهای فیلمسازی سیستم راتن تومیتوز را به بازی می‌گیرند تا بتوانند نمرات بهتری را برای فیلم‌های خود به ارمغان بیاورند. به عنوان مثال استودیوی سازنده فیلم Ophelia محصول سال ۲۰۱۸ که اثری مستقل است، برای اینکه امتیاز بهتری در راتن تومیتوز داشته باشد، به آن دسته از منتقدانی که جزو انتشارات خاصی نیستند و بیشتر مستقل کار می‌کنند، مبلغی در حدود ۵۰ دلار را برای هر نقد مثبت داده است.

در حقیقت، به این منتقدان گفته شده که هر چیزی که دوست دارند می‌توانند بنویسند ولی نقدهای بد خودشان را باید در وب‌سایت و وبلاگ‌های کوچک و کمتر شناخته‌شده‌ای منتشر کنند که مورد توجه سیستم راتن تومیتوز قرار نگیرد. اینکه آیا این تکنیک موفق بوده یا خیر هنوز مشخص نیست اما امتیاز راتن تومیتوز فیلم Ophelia از ۴۶ درصد به ۶۲ درصد رسید و همین نیز سبب شد تا یک کمپانی توزیع‌کننده راضی به برعهده گرفتن پخش آن شود و این اثر در آمریکا به روی پرده سینماها بیاید.

یکی دیگر از راهکارهایی که استودیوها برای بیشتر کردن امتیاز راتن تومیتوز فیلم‌های خود به کار می‌گیرند، این است که کدام منتقدان فیلم را ببینند و کدام منتقدان فیلم را زودتر تماشا کنند. از این طریق، امتیاز راتن تومیتوز فیلم تا حد امکان و برای مدتی مشخص به خصوص به هنگام پیش‌فروش بلیت‌ها بالا حفظ می‌شود.

به عنوان مثال، اولین نقدهای منتشر شده از فیلم انت‌من و واسپ: کوانتومانیا (Ant-Man and the Wasp: Quantumania) امتیاز ۷۹ درصد را به همراه داشت، درست همزمان با شروع بلیت فروشی برای آن؛ با این حال، زمانی که این اثر روی پرده سینماها اکران شد و منتقدان بیشتری آن را مشاهده کردند، امتیاز آن به ۴۶ درصد کاهش پیدا کرد. همین نیز نشان می‌دهد که منتقدان که زودتر فیلم را دیدند، نظر مثبتی داشتند و منتقدان بعدی، چنین نظری نداشتند.

منبع: screencrush

Niko_Bladeعموی Jack Marstonv-alkalineshمارتین فورد(شیفته عظمت غلام)HunTeR007IrNKratosCameraMan?sobhan?Gidoraمحمد صالح اسدیSami 227snowgirlامیر حسینStalkerدکتر استرنجاپوزوسیون gsxrmeysambAli_pxlul-bookmore

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا