هاست پرسرعت
بازی

افزایش فروش 98 درصدی پلی استیشن 5 در بریتانیا در ماه ژانویه

افزایش فروش 98 درصدی پلی استیشن 5 در بریتانیا در ماه ژانویه

در جدیدترین آمار به‌دست آمده، به‌نظر می‌رسد حال که کمبود قطعات پلی استیشن 5 از میان رفته است، سونی و کنسول نسل نهمی آن روزهای بسیار پرفروشی را سپری می‌کنند.

تبلیغات

کمبود قطعات و موجودی برای پلی استیشن 5 چیزی نزدیک به دو سال، به‌شدت روی فروش این کنسول تاثیر گذاشت و موجب شد تا علی‌رغم تقاضای بسیار، مخاطبان زیادی در سرتاسر جهان از تهیه‌ی آن محروم شوند. اما اکنون که کمبود موجودی پلی استیشن 5 به پایان رسیده و شرکت سونی نیز تائید کرده است که این کنسول بسیار آسان‌تر از قبل در دسترس خریداران قرار دارد، می‌توان تصور کرد که این اتفاق چه تاثیر مثبتی روی آمارهای فروش خواهد گذاشت.

طبق اطلاعاتِ اخیراً منتشر شده از سوی GFK، شرکت فعال در تحلیلِ بازارهای فروش، پلی استیشن 5 به لطف افزایش موجودی خود موفق شده است تا در ماه ژانویه، از حیث فروش جهشی قابل‌توجه در منطقه‌ی بریتانیا تجربه کند. در حقیقت، میزان فروش این کنسول در ژانویه‌ی 2023 در مقایسه با سال 2022 به مقدار 98 درصد افزایش داشته که این موضوع روی فروش عناوین انحصاری پلی استیشن 5 نیز به‌شدت تاثیر گذار بوده است؛ چراکه متاثر از این اتفاق، نسخه‌ی فیزیکی God of War Ragnarok نیز توانست تا در هفته‌ی گذشته به رتبه‌ی دوم جدول فروش بریتانیا صعود کند.

شرکت سونی اخیراً تائید کرد که پلی استیشن 5 موفق به فروش 32.1 میلیون واحدی در سرتاسر جهان شده است و مطابق آمار، یک سوم دارندگان این کنسول از پلی استیشن 4 استفاده نکرده‌اند و مخاطبینی کاملاً جدید هستند. سونی در بازه‌ی اکتبر-دسامبر تعداد 7.1 میلیون واحد از پلی استیشن 5 به خرده‌فروشی‌ها فرستاد که این رقم در مقایسه با سال گذشته، نزدیک به 2 برابر افزایش داشته است. ژاپنی‌ها انتظار دارند تا پلی استیشن 5 از ژانویه تا مارس سال جاری، حدود 6.2 میلیون واحد دیگر به‌فروش رفته و در دسترس مشتریان قرار بگیرد.

مبنع: Gamingbolt

🤘Mohsenj74S Ghost of Spartaامیرxbox2023mrRezaAbolfazlニマ・シャムス氏Amirhossein80aref44Ezio Auditore da FirenzeEllie terminatorهاتی داگیBloody.bladeTomSaladin_The_WisePARASITE EVE 2

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا