هاست پرسرعت
نرم افزار

اپل اجازه دانلود اپلیکیشن خارج از App Store را به کاربران اتحادیه اروپا می‌دهد

اپل اجازه دانلود اپلیکیشن خارج از App Store را به کاربران اتحادیه اروپا می‌دهد

شرکت اپل اعلام کرد کاربران اتحادیه اروپا قادر خواهند بود برنامه‌های مورد نیاز خود را از منبعی غیر از فروشگاه رسمی اپل (App Store) دانلود کنند، تصمیمی که تحولی بزرگ در سیاست این شرکت تلقی می‌شود.

به گزارش gsxr از رویترز، این شرکت روز پنجشنبه به این منظور، برنامه‌های خود را ارائه داد که مطابق آن، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار می‌توانند اپلیکیشن‌های خود را در خارح از App Store ذخیره کنند.

گفتنی است مطابق قانون جدید اتحادیه اروپا(با عنوان DMA) شرکت‌هایی که ماهانه بیش از 45 میلیون کاربر فعال و نیز سرمایه بازار 75 میلیارد یورویی(82 میلیارد دلاری) دارند، باید به کاربران آزادی عمل بدهند تا تصمیم بگیرند کدام برنامه‌ها را از قبل روی دستگاه های خود نصب کنند.
این اقدام اپل در واقع پاسخی به قانون اتحادیه اروپا و برای برآورده کردن شرایط آن است.

بدین ترتیب، از ماه مارس حاری، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار می‌توانند فروشگاه‌های اپلیکیشن جایگزین را در آیفون‌ها ارائه کنند و در نتیجه، از استفاده از سیستم پرداخت درون‌برنامه‌ای اپل که تا 30 درصد کارمزد را نصیب این شرکت می‌کند معاف شوند.
اپل اعلام کرده است که با این وجود، توسعه‌دهندگان باید همجنان برنامه‌های خود را برای بررسی مسائل امنیتی و کلاهبرداری به این شرکت ارسال کنند.
البته توسعه دهندگان برنامه‌های بزرگ حتی اگر از هیچ یک از خدمات پرداخت اپل استفاده نکنند، باز هم ملزم به پرداخت «هزینه فناوری اصلی» هستند.

با این وحود، برخی کارشناسان معتقدند اقدام جدید اپل، عملا در جهت اجرای قانون DMA نیست، 
تیم سوئینی، مدیر اجرایی اپیک گیمز و خالق «فورت‌نایت» که یک پرونده ضدتراست علیه شرکت اپل در آمریکا را دنبال می‌کند، در پلتفرم رسانه اجتماعی X گفت: “مطابق این برنامه، شرکت اپل می‌تواند تصمیم بگیرد که فروشگاه‌ها مجاز به رقابت با اپ استور هستند و مانع آنها شود.
 

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا