هاست پرسرعت
ماهواره و فضا

اگر رویای زندگی در مریخ محقق شود، انسان‌ها کجا زندگی می‌کنند؟

اگر رویای زندگی در مریخ محقق شود، انسان‌ها کجا زندگی می‌کنند؟

بر اساس آنچه که در روزنامه بریتانیایی «دیلی میل» گزارش شده، طبق داده‌های جدید منتشر شده توسط فضاپیمای مارس اکسپرس، آب به شکل یخ در لایه‌ای با ضخامت بیش از دو مایل (۳.۷ کیلومتر) یخ می‌زند.

این یخ اگر آب شود، آب کل سیاره مریخ را در لایه‌ای از مایع تا عمق ۸.۸ فوت (۲.۷ متر) می‌پوشاند که برای پر کردن دریای سرخ روی زمین کافی است.

آب آشامیدنی و کشاورزی
اگرچه زمانی که فضانوردان روی مریخ فرود می‌آیند، ذوب یخ ممکن است به عملیات حفاری جاه‌طلبانه نیاز داشته باشد، اما می‌توان از آن برای نوشیدن یا کشت محصولات کشاورزی استفاده کرد.

 

اگر رویای زندگی در مریخ محقق شود، انسان‌ها کجا زندگی می‌کنند؟

بالای هر لایه غنی از یخ حداقل به هزار فوت (۳۰۰ متر) زیر سطح می‌رسد. مقاله تحقیق جدید انجام شده توسط گروهی از کارشناسان بین‌المللی در مجله Geophysical Research Letters منتشر شده است.

محقق اصلی این مطالعه، توماس آر. دکتر واترز از مرکز مطالعات زمین و سیاره‌ای مؤسسه اسمیتسونیان در واشنگتن گفت: ذخایر غنی از یخ MFF پیامدهای مهمی برای آب و هوای باستانی مریخ دارد و می‌تواند برای اکتشافات آینده انسان در مریخ ارزش زیادی داشته باشد.

این محقق افزود: کانسار MFF در خط استوای مریخ در امتداد مرز بین ارتفاعات شمالی و ارتفاعات عمیق قرار دارد و نقطه فرود ایده‌آلی برای فضاپیما است زیرا ارتفاع پایین جو بیشتر برای کاهش سرعت فضاپیما فراهم می‌کند.

بیش از ۱۵ سال پیش، Mars Express ذخایر عظیمی تا عمق ۱.۵ مایلی (۲.۵ کیلومتری) در MFF پیدا کرد، اما مشخص نبود که این رسوبات واقعاً چه هستند.

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا