بازی

باکس آفیس | انیمیشن Lightyear از صدرنشینی بازماند

باکس آفیس | انیمیشن Lightyear از صدرنشینی بازماند

در باکس آفیس این هفته، انیمیشن Lightyear محصول دیزنی نتوانست فروش قابل‌توجهی بدست بیاورد و صدرنشین شود.

انیمیشن لایت‌یر (Lightyear) جدیدترین اثر از دیزنی به شمار می‌رود که در اولین هفته اکران خود روی پرده سینماهای داخل آمریکا نتوانست فروش زیادی بدست بیاورد و به رقم ۵۱ میلیون دلاری بسنده کرد. این فیلم با کسب چنین فروشی در جایگاه دوم جدول باکس آفیس قرار گرفت. این انیمیشن در سینماهای خارج از آمریکا نیز به فروش ۳۵ میلیون دلاری دست پیدا کرد تا بدین ترتیب فروش جهانی آن در اولین هفته به رقم ۸۶ میلیون دلار برسد.

شاید شروع انیمیشن «لایت‌یر» در گیشه نسبت به دیگر آثار دیزنی یا پیکسار قابل قبول باشد اما از آنجا که این اثر بر پایه محبوبیت مجموعه انیمیشن داستان اسباب بازی (Toy Story) ساخته شده است، انتظار فروش بیشتری از آن می‌رفت.

فیلم دنیای ژوراسیک قلمرو (Jurassic World Dominion) در دومین هفته اکرانش روی پرده سینماهای داخل آمریکا در جایگاه نخست جدول باکس آفیس قرار گرفت. این فیلم در این هفته به فروش ۵۹ میلیون دلاری دست پیدا کرد تا فروش داخل آمریکای فیلم به رقم ۲۵۹ میلیون دلار برسد. این فیلم در فروش جهانی خود به رقم ۶۲۲ میلیون دلار دست پیدا کرده است.

پرفروش‌ترین فیلم تام کروز

فیلم تاپ گان: ماوریک (Top Gun: Maverick) نیز همچنان به فروش فوق‌العاده در گیشه ادامه می‌دهد و در این آخر هفته در داخل آمریکا به فروش ۴۴ میلیون دلاری دست پیدا کرد تا پس از چهار آخر هفته اکران، فروش کلی فیلم به رقم ۴۷۰ میلیون دلار برسد. در فروش جهانی نیز این فیلم به فروش ۸۸۵ میلیون دلاری دست یافته است که به عنوان پرفروش‌ترین فیلم تام کروز شناخته می‌شود.

فیلم دکتر استرنج در مولتی‌ورس جنون (Doctor Strange in the Multiverse of Madness) نیز با کسب فروش ۴/۲ میلیون دلاری در این آخر هفته،‌ فروش خود در داخل آمریکا را از مرز ۴۰۰ میلیون دلار عبور داد. این فیلم در این هفته در جایگاه چهارم جدول باکس آفیس قرار گرفت. در ادامه نیز جدول کامل باکس آفیس قرار دارد.

جدول باکس آفیس

نام فیلم فروش آخرهفته (میلیون دلار)
۱ Jurassic World Dominion ۵۹
۲ Lightyear ۵۱
۳ Top Gun: Maverick ۴۴
۴ Doctor Strange in the Multiverse of Madness ۴/۲
۵ Bob’s Burgers ۱/۱
۶ Everything, Everywhere All at Once ۱
۷ The Bad Guys ۹۸۰ هزار دلار
۸ Downton Abbey – A New Era ۸۳۰ هزار دلار
۹ Sonic the Hedgehog 2 ۲۲۸ هزار دلار
۱۰ Brian and Charles ۲۰۰ هزار دلار

منبع: ددلاین

For Elden RingRebel2292SamadmarioJonah hex (🗿گرالت سیبیلو🗿)deathwingsSquatlatex2Albertmohammad reza gamerفیل خالی بند شاگرد عمو جیمmeysambscorpionesژنرال اردک (حمایت از پراید🏳️‍🌈=نابودی هنر)A personDARKSIREN

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا