بازی

باکس آفیس | انیمیشن Minions: Rise Of Gru گیشه را در دست گرفت

باکس آفیس | انیمیشن Minions: Rise Of Gru گیشه را در دست گرفت

انیمیشن Minions: Rise Of Gru در اولین هفته اکران خود روی پرده سینماها توانست صدر جدول باکس آفیس داخل آمریکا را از آن خود کند.

انیمیشن مینیون‌ها: ظهور گرو (Minions: Rise Of Gru) اثری تازه از کمپانی یونیورسال و ایلومینیشن به شمار می‌رود که در اولین آخر هفته اکران خود روی پرده سینماهای داخل آمریکا به فروش ۱۰۸ میلیون دلار دست پیدا کرد و صدر جدول باکس آفیس را از آن خود کرد. این انیمیشن در سینماهای خارج آمریکا نیز فروشی ۸۷ میلیون دلاری را بدست آورد تا فروش جهانی فیلم در اولین هفته از مرز ۱۹۵ میلیون دلار عبور کند.

فیلم تاپ گان: ماوریک (Top Gun: Maverick) که تاکنون رکوردهای زیادی را جابه‌جا کرده و به پرفروش‌ترین فیلم کارنامه هنری تام کروز (Tom Cruise) تبدیل شده، این هفته در جایگاه دوم جدول باکس آفیس قرار دارد. این فیلم در این آخرهفته به فروش ۲۵ میلیون دلاری دست پیدا کرده تا فروشش در داخل آمریکا پس از شش هفته به مرز ۵۷۰ میلیون دلار برسد. فروش جهانی فیلم «تاپ گان ۲» به مرز ۱/۱ میلیارد دلار رسیده است.

فیلم الویس (Elvis) در دومین هفته اکرانش در داخل آمریکا به فروش ۱۹ میلیون دلاری بسنده کرد تا در جایگاه سوم جدول قرار بگیرد. این فیلم در خارج از آمریکا نیز به فروش ۱۵ میلیون دلاری دست پیدا کرده است. فیلم «الویس» پس از دو هفته اکران به فروش جهانی ۱۱۳ میلیون دلاری رسیده است.

در جایگاه چهارم جدول باکس آفیس این هفته نیز فیلم دنیای ژوراسیک قلمرو (Jurassic World Dominion) قرار دارد که با کسب فروش ۱۵ میلیون دلاری به این جایگاه رسیده است. این فیلم تاکنون در داخل آمریکا ۳۵۳ میلیون دلار و در خارج آمریکا ۴۹۲ میلیون دلار فروش داشته تا رقم فروش جهانی آن به ۸۴۵ میلیون دلار برسد و به سومین فیلم پرفروش سال ۲۰۲۲ میلادی تا به امروز تبدیل شود. در ادامه نیز جدول کامل باکس آفیس را مشاهده می‌کنید.

جدول باکس آفیس هفته

نام فیلم فروش آخرهفته (میلیون دلار)
۱ Minions: Rise of Gru ۱۰۸
۲ Top Gun: Maverick ۲۵
۳ Elvis ۱۹
۴ Jurassic World Dominion ۱۵
۵ The Black Phone ۱۲
۶ Lightyear ۶/۵
۷ Mr. Malcolm’s List ۸۵۰ هزار دلار
۸ Everything, Everywhere All at Once ۵۵۰ هزار دلار
۹ Doctor Strange in the Multiverse of Madness ۳۹۰ هزار دلار
۱۰ Jug Jugg Jeeyo ۳۳۰ هزار دلار

منبع: ددلاین

Squatlatex2یوهانmeysamb

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا