هاست پرسرعت
بازی

بررسی تغییرات بازی Cyberpunk 2077 بعد از آخرین آپدیت

بررسی تغییرات بازی Cyberpunk 2077 بعد از آخرین آپدیت

بازی Cyberpunk 2077 بعد از یک عرضه‌ی فاجعه‌بار، حالا با ارائه‌ی پچ حجیم 1.6 روزهای خوبی را سپری می‌کند. با نگاهی به تغییرات این بازی همراه ما باشید.

انتشار اسفناک بازی Cyberpunk 2077 را قطعا به یاد دارید. عنوانی که بعد از مدت‌ها انتظار و روزشماری عرضه شد و آن‌قدر مشکل داشت که دست‌مایه‌ی تمسخر و ساخت میم‌های بسیاری توسط گیمرها و حتی بازی‌سازان شد. وضعیت بازی روی کنسول‌های نسل هشتم بسیار بد بود و شاهد باگ‌های بسیار عجیب، کرش‌های متوالی و … بودیم. با این حال، بازی روی کنسول‌های نسل نهم هم تعریفی نداشت؛ در واقع، تنها مشکل بازی باگ و کرش نبود بلکه اساس و ساختار بازی مانند هوش مصنوعی دشمنان، اسپاون شدن پلیس‌ها، رباتی‌بودن NPCها، پویا نبودن نایت‌سیتی و دیگر مشکلات این‌چنینی هم بازی را به شدت ضعیف جلوه می‌دادند.

تقریبا همه Cyberpunk 2077 را یک بازی مرده می‌دانستند. با این وجود، CD Project Red با الویت قرار دادن عرضه‌ی آپدیت نسل نهمی برای این بازی، دوباره طرفداران را به بازی امیدوار کرد. این آپدیت حجمی نزدیک به 40 گیگابایت داشت و با ارتقای گرافیک و رزولوشن و رفع باگ‌ها، تجربه‌ی بازی را تا حدی بهتر کرد. با این وجود، هنوز آن تحول اصلی و اساسی در بازی به وجود نیامده بود؛ تا این که پچ 1.6 برای بازی عرضه شد و تقریبا 180 درجه آن را متحول کرد! در این مقاله می‌خواهیم به تغییرات انجام شده در این ورژن بازی بپردازیم.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk2077 Ver1.6 یا Edgerunners Patch متاسفانه یا خوشبختانه به مانند یک مکمل برای آپدیت نسل نهمی بازی عمل می‌کند؛ در واقع بهترین ورژن بازی را زمانی دارید که هر دوی این آپدیت‌ها و پچ‌ها را باهم نصب کرده باشید. این بدان معنی است که تجربه‌ی بازی روی کنسول‌های نسل نهم در این ورژن به مراتب بهتر از کنسول‌های نسل قبل است. با ترکیب این پچ و آپدیت نسل نهمی بازی، شما چیزی حدود 100 گیگابایت آپدیت و پچ نصب کرده‌اید؛ آیا این حجم زیاد ارزشش را دارد؟ در ادامه به پاسخ خود می‌رسید.

تقریبا به جز داستان بازی، همه‌چیز Cyberpunk 2077 در این پچ تغییر کرده است! گیم‌پلی، گرافیک، موسیقی و صداگذاری و از همه مهم‌تر، حس و حال بازی دستخوش تغییرات زیادی شده‌اند. ابتدا از تغییرات مهم‌ترین قسمت هر بازی ARPG شروع می‌کنیم: گیم‌پلی.

بررسی تغییرات بازی Cyberpunk 2077 بعد از آخرین آپدیت

گیم‌پلی بازی آن‌قدر تغییرات مثبت زیادی داشته است که نمی‌دانم باید از کجا شروع کنم. اگر مبارزات و گان‌پلی نسخه اولیه و 1.6 را با هم مقایسه کنید، تفاوت زیاد آن را متوجه خواهید شد. سنگینی اسلحه، صدای متفاوت هر سلاح و واقعی‌تر شدن تیراندازی و کاورگیری شخصیت‌ها، از مهم‌ترین تغییرات این قسمت هستند. لگد و Cooldown هر سلاح با دیگری کاملا متفاوت است و اصلا نمی‌توان گفت بهترین سلاح بازی کدام است؛ چون هر کدام حس خاصی به شما می‌دهند که فقط سلیقه‌ی شما بهترین را در مبارزه تعیین می‌کند.

تبلیغات

به جز موارد گفته شده در قسمت گان‌پلی، سلاح‌های نمادین زیادی هم به بازی اضافه شده‌اند. این سلاح‌ها حتی اگر Damage زیادی نداشته باشند، قابلیت‌های ویژه‌ای دارند که آن‌ها را بسیار ارزشمند می‌کنند. به عنوان مثال، کاتانا رنج حملات نزدیک شما را یک‌ متر بیشتر می‌کند یا Revolver گلوله‌های بیشتری نسبت به نوع معمولی آن در خود جای می‌دهد. تعداد این سلاح‌ها بسیار بیشتر شده و در سرتاسر نقشه می‌‌توانید آن‌ها را پیدا کنید. همچنین حالا سلاح‌هایی در بازی وجود دارند که نیازمند Craft کردن آیتم‌های خاصی برای ارائه‌ی بهترین عملکرد هستند. وقتی سلاح موردنظر را با این آیتم‌ها ترکیب کنید یک عملکرد فوق‌العاده به ارمغان خواهند آورد.

بررسی تغییرات بازی Cyberpunk 2077 بعد از آخرین آپدیت

احتمال زیاد ریسپاون شدن پلیس‌ها در نسخه اولیه و تا قبل از عرضه‌ی پچ 1.6 شما را بسیار اذیت می‌کرد. در این نسخه اما با وجود عدم حل کامل این مشکل، این ایراد تا حد زیادی برطرف شده و کمتر شاهد این اتفاق اعصاب خردکن هستیم. در واقع پلیس‌ها به ندرت از ناکجاآباد ظاهر شده و بلای جانتان می‌شوند. مورد بعدی NPC ها هستند که بسیار هوشمندتر شده‌اند؛ قبلا وقتی روبه‌روی آن‌ها سلاح خود را بیرون آورده و تهدیدشان می‌کردید، اصلا نمی‌ترسیدند و شاید از ماشین خود هم پیاده نمی‌شدند؛ اما حالا ترسیده و به سرعت فرار خواهند کرد. به طور کلی NPC ها واکنش‌های طبیعی‌تری دارند و حس و حال بازی را بهتر کرده‌اند.

بهتر بود که هوش مصنوعی دشمنان نیز ارتقا پیدا کند و کمی در مبارزات هوشمندتر باشند. هرچند که دیگر شاهد اشتباهات و مرگ‌های عجیب و غریب آن‌ها در مبارزات نیستیم و باگ‌های گیم‌پلی در مبارزات کاملا رفع شده‌اند، اما آن‌ها در موارد عجیبی شما را نمی‌بینند و مخفی‌کاری را در بازی ساده کرده‌اند. به طور کلی هوش مصنوعی ضعیف دشمنان هنوز یک نقطه‌ی ضعف برای بازی است.

بررسی تغییرات بازی Cyberpunk 2077 بعد از آخرین آپدیت

یکی از قابلیت‌هایی که طرفدران از روز اول نبودش را حس می‌کردند، Transmog بود. خوشبختانه این قابلیت هم به واسطه‌ی این پچ به بازی اضافه شده و طرفداران بازی‌های RPG از آن لذت بسیاری خواهند برد. Transmog قابلیتی است که به واسطه‌ی آن می‌توانید شکل ظاهری یک قسمت از لباس، زره یا Armor خود را با استفاده از دیگر آیتم‌های تحت اختیار تغییر دهید. همچنین می‌توانید به طور دلخواه قسمتی از زرۀ خود را به صورت ظاهری پنهان کنید. این قابلیت تنوع زیادی به بازی بخشیده و یکی از بهترین تغییرات این پچ به حساب می‌آید.

اگر با رانندگی آزاردهنده‌ی بازی هم مشکل داشتید، بدانید که در پچ Edgerunners دیگر اثری از آن نیست و شاهد یک رانندگی نرم و لذت‌بخش هستیم. دستورات شما در حین رانندگی به سرعت اجرا می‌شوند و دیگر شاهد هیچ تاخیری نیستیم. این سیستم در بازی شباهت زیادی به ریسینگ‌های آرکید پیدا کرده و راندن موتور و ماشین بسیار بهتر و نرم‌تر شده است.

بررسی تغییرات بازی Cyberpunk 2077 بعد از آخرین آپدیت

یکی از مشکلات Cyberpunk 2077، کمبود لباس و حالات مو و در کل شخصی سازی محدود ظاهر شخصیت اصلی بود. این مشکل نیز با اضافه کردن لباس‌ها و حالات موی زیاد به بازی برطرف شده است و حالا دستتان برای ایجاد ظاهرهای متفاوت باز است. بعضی از این لباس‌ها نیز از انیمه‌ی Edgerunners به بازی اضافه شده‌اند.

از پویا نبودن شهر در ورژن‌های قبلی گفتیم. در Cyberpunk 2077 1.6 شهر پویایی را می‌بینید. مردم به کارهای خود مشغولند، شهر شلوغ‌تر و به طور کلی زنده‌تر است؛ حالا NPC ها هویت دارند و زندگی می‌کنند. شخصیت‌های فرعی داستان بازی هم به شکل واقعی‌تری با شما برخورد می‌کنند و کلا بازی از آن حالت مصنوعی درآمده و واقعی‌تر شده است.

به سراغ تغییرات و پیشرفت‌های گرافیک بازی می‌رویم. بافت‌ها یا تکسچرهای بازی به لطف به‌روزرسانی جدید کیفیت بسیار بهتری دارند. افکت‌هایی چون دود و آتش در کنسول‌های نسل نهمی بسیار چشم‌نوازتر هستند. اما مهم‌ترین تغییر در گرافیک بازی، به خصوص برای کنسول Xbox Series S، اضافه شدن Performance Mode با ارائه‌ی 60 فریم در ثانیه است. این حالت با رزولوشن 1080p داینامیک و بین 900p تا 1080p اجرا می‌شود. تجربه‌ی بازی با حالت 60 فریم لذت بسیار بیشتری از حالت 30 فریم دارد و انگار یک بازی دیگر را اجرا می‌کنید!

بررسی تغییرات بازی Cyberpunk 2077 بعد از آخرین آپدیت

انیمیشن‌های شخصیت‌ها پیشرفت خوبی داشته‌اند و شاهد حرکات منعطف‌تری از آن‌ها هستیم. واکنش کاراکترها به اتفاقات سریع‌تر است و گرافیک بصری و تکنیکی باورپذیرتری را شاهد هستیم. همچنین بازی روی کنسول‌های نسل هشتم هم به صورت ثابت با نرخ فریم 30 و بدون مشکل اجرا می‌شود. یکی از آزاردهنده‌ترین مشکلات بازی باگ‌های آن بود که به طور کامل برطرف شده و تقریبا دیگر شاهد هیچ باگی در بازی نیستیم!

اضافه شدن موسیقی‌های بیشتر به بازی و بهبود باگ‌هایی چون Sound Skipping و کم و زیاد شدن سطح صدای صحبت شخصیت‌ها به طور ناگهانی در بازی بهبود یافته و دیگر شاهد هیچ مشکلی در این بخش نیستیم. از سوی دیگر، حالا صدای هر سلاح با دیگری کاملا فرق می‌کند و شاهد یک بازی کاملا باورپذیر در این بخش هستیم. صداگذاری و موسیقی بازی در نسخه‌ی اصلی هم مشکلات کمی داشت و حالا دیگر همان ایرادات هم وجود ندارند.


با توجه به آن که نسخه‌ی اصلی بازی را نیز در سایت gsxr نقد کرده و امتیاز 7 را به آن داده بودم، باید بگویم که Cyberpunk 2077 در پچ 1.7 تغییرات بسیار مثبت و مفیدی داشته و یک بازی کاملا متفاوت با نسخه‌ی اولیه بوده و لایق نمره‌ای در سطح عالی است. مشکلات گذشته را فراموش کنید و به تجربه‌ی این بازی زیبا بنشینید و از گردش در نایت‌سیتی و ماجراهای آن لذت ببرید.

DARKSIREN77Zahragamer2CarddragonmeysambTUPACDeadSpaceLonesome guyامینNimaArthurO2Invisible bearded userامیرAliAlborzGameOverainzPorfosor🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷Ezio Auditore da Firenzemore

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا