هاست پرسرعت
خودرو

بی ام و X3 مدل ۲۰۲۳ بالاترین امتیاز ایمنی IIHS را کسب کرد

بی ام و X3 مدل ۲۰۲۳ بالاترین امتیاز ایمنی IIHS را کسب کرد

شاسی‌بلند لوکس و میان سایز بی‌ام‌و X3 مدل ۲۰۲۳ با کسب امتیاز +TOP SAFETY PICK موسسه IIHS توانست بالاترین امتیاز ایمنی را دریافت نماید.

برای اینکه خودرویی در سال ۲۰۲۳ بتواند بالاترین امتیاز ایمنی یاد شده را کسب کند می‌بایست عملکرد درخشانی در تست‌های تصادف و تکنولوژی‌های ایمنی داشته باشد. از جمله تست‌های ایمنی انجام شده می‌توان به تست اورلپ جلوی سمت راننده، تست اورلپ جلوی سمت سرنشین و تست برخورد از کناره به‌روز شده اشاره کرد. همچنین خودروها می‌بایست دارای چراغ‌های جلو با امتیاز قابل‌قبول یا خوب در تمامی ‌تریم ها باشند.

علاوه بر موارد یاد شده، بی‌ام‌و X3 مدل ۲۰۲۳ به سیستم پیشگیری از برخورد جلویی مجهز است که در تست‌های روز و شب برخورد خودرو با عابر پیاده امتیاز پیشرفته یا عالی را در کارنامه خود ثبت می‌کند. شاسی‌بلند لوکس ژرمن‌ها بالاتر از استانداردهای IIHS عمل کرده و در تمامی بخش‌ها امتیاز پلاس را به دست آورده است. X3 به سیستم پیشگیری از برخورد جلو با امتیاز عالی در تست‌های شب و روز مجهز شده و در زمینه تست چراغ‌های جلوی تمامی تریم ها نیز امتیاز خوب را کسب کرده است.

X3 که سال قبل به‌روز شد همچنان جزو بهترین خودروهای کلاس شاسی بلندهای کوچک محسوب می‌شود. تجهیزات مناسب، ظرفیت یدک کشی خوب و عملکرد قابل‌توجه باعث شده‌اند این خودرو همواره جزو گزینه‌های مطلوب خریداران باشد. اگرچه سومین نسل X3 در سال ۲۰۱۸ معرفی شده اما ظاهر و کابین آن چندان قدیمی به نظر نمی‌رسد اما باید دانست نسل جدید این خودرو در سال ۲۰۲۵ عرضه خواهد شد و یک پوست‌اندازی کامل را تجربه خواهد کرد. قیمت بی‌ام‌و X3 مدل ۲۰۲۳ در آمریکا از حدود ۴۷ هزار دلار شروع می‌شود و بنابراین ارزان‌تر از رقبای زیادی در کلاس خود است. برای مدل X3 M40i باید ۶۲ هزار دلار پرداخت اما با این مبلغ می‌توان به تجهیزاتی همچون سیستم چهار چرخ محرک، سیستم ورود بدون کلید، مونروف و پیشرانه ۶ سیلندر قدرتمند دست یافت.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۳۳ رای

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا