بازی

تاثیر فیلم Speed Racer بر روی خلق فرنچایز John Wick

تاثیر فیلم Speed Racer بر روی خلق فرنچایز John Wick

چاد استاهلسکی در تازه‌ترین مصاحبه خود فاش کرده که فیلم Speed Racer تاثیر بزرگی بر روی کارگردانی او و خلق مجموعه John Wick داشته است.

فیلم Speed Racer که در سال 2008 اکران شد، علی‌رغم فروش پایینی که رقم زد، اما طرفداران ژانر مانگا و انیمه را به خاطر سبک بصری خود شگفت‌زده کرده بود. اثری که با الهام از انیمه‌ای ژاپنی خلق شد و باعث گردید تا چاد استاهلسکی (Chad Stahelski) برای ورود به کارگردانی ترغیب شود.

او که وظیفه کارگردانی Jonh Wick: Chapter 4 را بر عهده دارد، در مصاحبه با خبرگزاری کولایدر اعلام کرده که فیلم Speed Racer باعث شد تا حرفه کاری او دچار تحول شود. زیرا تا پیش از کارگردانی نخستین فیلم از مجموعه جان ویک، او بدلکار آثار بزرگ سینما همچون The Matrix و V for Vendetta بوده است.

در آن زمان به تازگی کار بر روی پروژه‌هایی نظیر The Matrix و V for Vendetta را به اتمام رسانده بودم و خواهران واچوفسکی نزد من آمده و گفتند که قصد ساخت لایو اکشن Speed Racer را دارند. ما قصد داشتیم تا اثری شبیه به انیمه و مانگاهای قدیمی خلق کنیم که از ترکیب رنگ‌های مختلفی بهره ببرد. همچنین ما از سیستم‌های مبتنی بر حرکت اجسام استفاده کردیم تا پس زمینه از لایه‌های مختلفی بهره برده و فیلم متفاوتی را رقم بزنیم.

تبلیغات

همان‌طور که اشاره کردم، برای ساخت این فیلم از لایه‌های متفاوتی استفاده کردیم. به این صورت که لایه نخست حول محور چهره بازیگران قرار داست. لایه دوم به پس زمینه و حرکات بازیگران تعلق داشت. لایه سوم شامل حیواناتی بود که در فیلم حضور داشتند و لایه نهایی نیز مختص به جلوه‌های ویژه و صفحه آبی رنگ بود. در اصل ما 4 رکن اصلی برای فیلم‌برداری صحنه‌های Speed Racer داشتیم که مدیریت همه آن‌ها بسیار طاقت‌فرسا و پیچیده بود.

او در پایان فاش کرد که حضورش در پشت صحنه این فیلم و روند ساخت آن باعث گردید تا با جنبه‌های فنی فیلم‌سازی آشنا شده و تصمیم بگیرد تا خود بر صندلی کارگردانی بنشیند. اتفاقی که منجر به خلق فرنچایز جدیدی در ژانر اکشن شد که تمامی سینماگران را مبهوت خود نمود.

فیلم John Wick: Chapter 4 که ادامه دهنده انتقام‌جویی جان ویک خواهد بود، برای اکران در تاریخ 24 مارس 2023 (4 فروردین 1402) در نظر گرفته شده است.

منبع: کولایدر

Herfeiymeysamb1100

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا