بازی

تاکنون 14.8 میلیون هدست Meta Quest 2 به فروش رفته است

تاکنون 14.8 میلیون هدست Meta Quest 2 به فروش رفته است

آمار فروش هدست واقعیت مجازی Meta Quest 2 اعلام شد که بسیار جالب توجه است و سهم بزرگی در رونق هرچه بیش‌تر بازار هدست‌های واقعیت مجازی دارد.

طی سالیان اخیر، بازار واقعیت مجازی به تدریج رونق یافته است و میان سایر رقبا در این عرصه، شاید بیش‌ترین سهم این رونق از آن متا (Meta) باشد که پیش‌تر با نام آکولوس (Oculus) شناخته می‌شد. اکنون، به نظر می‌رسد که نسخه‌ی دوم این هدست نیز این روند موفقیت‌آمیز را به خوبی ادامه می‌دهد.

بنا بر اعلام رسمی شرکت فیسبوک (Facebook) و به گزارش تحلیلگری به نام فرانسسکو جرونیمو (Francisco Jeronimo) در توییتر، 14.8 میلیون دستگاه Meta Quest 2 از زمان نخستین عرضه‌ی آن در اکتبر 2020 تا کنون به فروش رفته است. البته، با در نظر گرفتن بازی‌های این هدست و دسترسی و استفاده‌ی آسان از آن، چنین موفقیتی تعجب‌برانگیز نیست.

با توجه به آمار ذکرشده، Meta Quest 2 موفق‌ترین هدست واقعیت مجازی در حال حاضر است. این هدست حتی باعث شده است فروش کل هدست‌های واقعیت مجازی در سال 2021 به میزان 97 درصد و در سه ماه‌ی نخست سال 2022 به میزان 242 درصد افزایش یابد.

از بازی‌های موردانتظار این هدست نیز می‌توان به GTA: San Andreas VR ،Ghostbusters VR و The Walking Dead: Saints and Sinners – Chapter 2: Retribution اشاره نمود.

DARKSIRENعلی@alistarSony corporationmeysambعلیDr.PyroMETROID(ماریوی سابق)امیر گیمر

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا