هاست پرسرعت
خودرو

تست‌های طاقت‌فرسا و چند میلیون کیلومتری پورشه تایکان فیس لیفت

تست‌های طاقت‌فرسا و چند میلیون کیلومتری پورشه تایکان فیس لیفت

پورشه می‌گوید نسخه فیس لیفت شده تایکان بیش از ۳.۶ میلیون کیلومتر را در سخت‌ترین شرایط آب و هوایی طی کرده تا بهترین عملکرد را داشته باشد.

زمانی که خودروسازان به‌روزرسانی یکی از محصولات خود را در دست اقدام دارند معمولاً یا آن را فیس لیفت کرده و یا نسل جدیدش را معرفی می‌کنند. پورشه مدعی است تلاش‌های زیادی برای ارتقای تایکان برقی انجام داده و به نقطه‌ای رسیده که نسخه فیس لیفت این خودرو را می‌توان به عنوان نسل جدید در نظر گرفت. کوین گیک نایب‌رئیس سری محصولات تایکان می‌گوید:

تایکان جدید سریع‌تر، بهتر و ارتقا یافته است و از هر جنبه‌ای نسبت به نسخه قبلی بهبود یافته است. به خاطر اینکه سطح تغییرات بسیار وسیع هستند، برنامه تست آن را می‌توان با نسل جدید یک خودرو قابل‌مقایسه دانست.

چنین اقداماتی منجر به تست بیش از ۳.۶ میلیون کیلومتری مدل‌های سدان، کراس توریسمو و اسپرت توریسمو تایکان در سخت ترین شرایط شده است. به دلیل چنین تست‌های وسیعی تایکان راهی مناطقی همچون دره مرگ و حتی مناطق قطبی شده تا در دماهای بسیار گرم و سرد نیز عملکرد مطلوب خود را نشان دهد. تیم توسعه این خودرو به لطف تلاش‌های خود دستاوردهای زیادی کسب کرده‌اند و نسخه به‌روز شده تایکان توانسته یک دور پیست نوربرگ رینگ را در ۷ دقیقه و ۷.۵۵ ثانیه طی کند که نسبت به سریع‌ترین نسخه کنونی این خودرو بهبود ۲۶ ثانیه‌ای را نشان می‌دهد.

هم‌اکنون حدس می‌زنیم زمان معرفی نسخه پرچم‌دار جدید تایکان فرا رسیده و پورشه می‌گوید بهبودهای موردبحث برای کل نسخه‌ها اعمال خواهند شد و بنابراین همه‌چیز تایکان و نه تنها لپ تایم آن بهتر می‌شود. ژرمن‌ها خاطرنشان می‌سازند تست‌های تایکان در هوای سرد باعث شده مشکل افت عملکرد و زمان شارژ بالای خودروهای برقی نیز حل شود. مدیر برنامه تست تایکان اظهار می‌دارد:

در کنار پرفورمنس استثنایی، یکی دیگر از فاکتورهای کلیدی تایکان فیس لیفت را می‌توان قابلیت استفاده روزمره در هر آب و هوایی دانست. تا معرفی این خودرو در ماه‌های آینده، تایکان فیس لیفت تست‌های گسترده خود در ۱۷ کشور جهان و در دمای منفی ۴۱ تا مثبت ۵۳ درجه سلسیوس را تکمیل خواهد کرد.

پورشه می‌گوید این برنامه تست طاقت‌فرسا و سخت به زودی خاتمه پیدا می‌کند و اندکی پس از آن شاهد معرفی تایکان فیس لیفت خواهیم بود. اولین نمونه‌های این خودرو نیز قرار است از بهار سال جاری میلادی راهی بازارهای اروپایی شوند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۶ رای

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا