هاست پرسرعت
فناوری

تسلا قصد دارد تا اواسط سال 2025 خودروهای الکتریکی جدید بسازد

تسلا قصد دارد تا اواسط سال 2025 خودروهای الکتریکی جدید بسازد

جدیدترین محصول خودروی شرکت تسلا چه خواهد بود؟

این شرکت به تازگی به شرکت‌های تامین کننده خود اعلام کرده که قصد دارد تولید خودروی جدیدی را در سال 2025 آغاز کند.
به گزارش gsxr، این خودرو که یک کراس اوور جمع و جور خواهد بود، فعلا “Redwood” نامیده می‌شود.

تولید محصول جدید خودروی برقی، در ادامه سیاست ایلان ماسک، مدیر شرکت تسلاست که همواره بر گسترش این محصولات تاکید می‌کند و توجه کاربران را به خودروهای برقی مقرون‌به‌صرفه و نیز تاکسی‌های خودران جلب می‌کند، و نتیجتا سرمایه‌گذاران بیشتری اشتهای سرمایه‌گذاری در این صنعت را پیدا می‌کنند.

از سوی دیگر، انتظار می‌رود خودروهای برقی با فناوری‌های جدیدتر و بر روی پلتفرم‌های ارزان‌تری ساخته و عرضه شوند.
از حمله این خودروهای الکتریکی، یک محصول 25000 دلاری قابلیت آن را دارد که با خودروهای بنزینی ارزان‌تر و حتی تعدادی خودروی برقی ارزان‌قیمت مانند خودروهای ساخت شرکت BYD چین رقابت کند.
شرکت BYD در سه ماهه پایانی سال 2023 توانست از تسلا پیشی بگیرد و عنوان برترین سازنده خودروهای الکتریکی را از آن خود نماید.

ایلان ماسک پیش‌تر قول داده بود که یک خودروی 25000 دلاری را در سال 2020 عرضه خواهد کرد، که البته بعدها از آن منصرف شد، ولی مجددا آن مطرح کرد.
در حال حاضر ارزان‌ قیمت‌ترین خودروی پیشنهادی تسلا، سدان مدل 3 قیمتی معادل 38990 دلار(در آمریکا) دارد.
 

زمان ارائه خودروی جدید تسلا

منابع آگاه پیش‌بینی می کنند که تولید محصول جدید تسلا در اواسط سال 2025 آغاز خواهد شد، و برخی منابع تاریخ دقیق آن را ژوئن 2025 ذکر نموده‌اند.
همچنین دو منبع مطلع اعلام کرده‌اند که شرکت تسلا دعوت‌نامه مناقصه برای تولید مدل «Redwood» را برای تامین‌کنندگان فرستاده و میزان تولید هفتگی 10000 خودرو از این مدل را پیش‌بینی کرده است.
تسلا در این خصوص هنوز به‌طور رسمی اطلاع‌رسانی نکرده است.

ایلان ماسک در ماه مه اعلام کرد که شرکت تسلا سرگرم کار روی دو محصول جدیدش است که پتانسیل فروش 5 میلیون خودرو در سال را دارند.
همچنین برخی صاحبنظران اعلام کرده‌اند که تسلا درصدد است یک تاکسی روباتی ارزان قیمت و نیز یک خودروی الکتریکی پایه ۲۵۰۰۰ دلاری بر اساس همان معماری خودرو بسازد.

مدیر عامل تسلا در سال 2022 اعلام کرده بود که این شرکت پس از چند بار شکست در نیل به هدف خود یعنی طراحی «خودروی کاملا خودران»، در سال 2024 یک تاکسی خودران اختصاصی با ظاهری آینده نگر خواهد ساخت.
مدیران تسلا همچنین در ماه مارس گذشته تصمیم خود برای کاهش نیمی از هزینه ساخت خودروهای نسل بعدی را اعلام کرده بودند، هر چند زمان دقیقی برای عملی شدن این تصمیمات ارائه نکردند.
 

تسلا

 

تاخیر همیشگی در وعده‌های تسلا 

شرکت تسلا سابقه بارزی در تاخیر ارائه محصول، و نیز فاصله نهایی قیمت محصول با قیمت اعلام شده دارد.
به عنوان مثال، تولید خودروی جنجالی سایبرتراک با تأخیر همراه بود، و سرعت تحویل آن نیز کند بود، ضمن اینکه قیمت اولیه 60990 دلاری آن در ایالات متحده 50 درصد بالاتر از وعده نخستین ایلان ماسک است که در سال 2019 آن را تبلیغ می‌کرد.
صاحبنظران دلیل این امر را خوش‌بینی بیش از حد مدیران تسلا می‌دانند، و از همین رو، زمان واقعی‌تر برای آغاز تولید محصول جدید این شرکت را سال 2026 پیش‌بینی می‌کنند.

شرکت تسلا همچنین در صدد است خودروهای ارزان‌تر خود را در نزدیکی شهر برلین تولید نماید، ضمن اینکه تصمیم دارد کارخانه‌ای در کشور هند برای ساخت خودروهای الکتریکی ارزان‌تر تاسیس کند.
گفتنی است تسلا هم اکنون کارخانه‌هایی در شانگهای چین و نیز فرمونت کالیفرنیا دارد.
 

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا