هاست پرسرعت
بازی

جیمز کامرون کارگردانی آواتار 4 و 5 را بر عهده نخواهد داشت

جیمز کامرون کارگردانی آواتار 4 و 5 را بر عهده نخواهد داشت

جیمز کامرون طی مصاحبه‌ای اعلام داشته است که می‌خواهد سکان کارگردانی دو فیلم پایانی آواتار را فرد دیگری که مورد اعتماد اوست، بر عهده گیرد.

جیمز کامرون (James Cameron) در سال 2009 فیلم Avatar (آواتار) را بر اساس ایده‌ای از زندگی در سیاره‌ای به نام پاندورا خلق کرد. این فیلم پس از انتشار، دیری نپایید تا به یک شاهکار بصری نزد منتقدان و طرفداران مبدل گشت. او علاوه بر کارگردانی، نویسندگی، تهیه‌کنندگی و تدوین این فیلم را نیز بر عهده داشت. در نهایت فیلم آواتار به پرفروش‌ترین فیلم در تاریخ در زمان خودش تبدیل شد و موفق به نامزدی در نه رشته‌ی جوایز اسکار شد.

پس از موفقیت فیلم اول، کامرون چهار فیلم دیگر نیز برای آواتار برنامه‌ریزی کرد تا داستان این جهان زیبا و رویایی در قالب پنج فیلم به طور کامل روایت شود. فیلم دوم و سوم به طور همزمان مراحل تولیدشان دنبال شد. فیلم‌های آواتار 4 و 5 نیز با احتمال بالا، در صورت موفقیت فیلم دوم و سوم پس از مدت کوتاهی از انتشار، توسعه‌شان آغاز خواهد شد.

حال با نزدیک شدن به تاریخ انتشار فیلم Avatar: Way Of The Water (آواتار: راه و روش آب)، کامرون در مصاحبه‌ای اذعان داشته است که ساخت فیلم‌های آواتار تمام جنبه‌های زندگی او را تحت تأثیر قرار داده است و همین مسئله کارگردانی فیلم‌های آواتار 4 و 5 را برای او در هاله‌ای از ابهام قرار داده است.

او در این رابطه گفت:

من آثار هیجان‌انگیز دیگری را نیز در دست ساخت دارم. فکر می‌کنم که بالأخره در طول زمان سکان کارگردانی مجموعه فیلم‌های آواتار را به فرد دیگری که به او اطمینان دارم می‌سپارم تا به دنبال توسعه‌ی سایر آثاری که به آن‌ها نیز علاقه‌مند هستم بروم. البته نمی‌دانم در کدام فیلم این اتفاق خواهد افتاد؛ در فیلم سوم یا چهارم؟ یا شاید هم این اتفاق نیافتد، نمی‌دانم.

او در رابطه با مفاهیمی که می‌خواهد با مجموعه فیلم‌های آواتار به جهانیان منتقل کند نیز گفت:

خانواده، پایداری و ثبات، آب‌وهوا و جهان طبیعت برای من در زندگی واقعی و زندگی سینمایی مفاهیم بسیار مهمی هستند و من هر چه نیاز است تا درباره‌ی آن‌ها بگویم را فرصت دارم تا در این فیلم‌ها بازگو کنم.

او همچنین در رابطه با فیلم آواتار 4 افزود:

هر چه جلو می‌رویم، بیشتر هیجان‌زده می‌شوم. فیلم چهارم برق از چشمانتان خواهد پراند! واقعاً امیدوارم که فرصت ساختن آن را پیدا کنم؛ اما بخش زیادی از این مسئله به واکنش بازار به فیلم‌های قبلی بستگی دارد. هر چند که می‌توانم این اطمینان را بدهم که فیلم سوم در هر حال منتشر خواهد شد؛ اما من واقعاً به ساخت فیلم چهارم و پنجم علاقه‌مند هستم، زیرا تمام این فیلم‌ها در نهایت یک داستان عظیم را روایت می‌کنند.

فیلم آواتار: راه و روش آب در تاریخ 22 دسامبر 2022 منتشر خواهد شد. از بازیگران این فیلم می‌توان به سم ورثینگتون (Sam Worthington) در نقش جیک سالی، زوئی سالدانیا (Zoe Saldana) در نقش نیتیری و کیت وینسلت (Kate Winslet) اشاره کرد.

منبع: کولایدر

DARKSIRENmeysamb

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا