هاست پرسرعت
خودرو

رانندگی سباستین فتل و دیوید کولتارد در نوربرگ‌رینگ با خودروی فرمول یک ردبول

رانندگی سباستین فتل و دیوید کولتارد در نوربرگ‌رینگ با خودروی فرمول یک ردبول

طی رویدادی ویژه، رانندگان سابق ردبول با خودروهای فصل ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ این تیم و استفاده از سوخت مصنوعی در نوربرگ‌رینگ رانندگی کرده‌اند.

ما معمولاً خودروهای تولیدی را برای رکوردشکنی در نوربرگ‌رینگ می‌بینیم اما ویدئویی که در ادامه خواهید دید، کاملاً متفاوت است. در این ویدئو، سباستین فتل و دیود کولتارد پشت فرمان خودروهای فرمول یک نشسته و در نوربرگ‌رینگ دور می‌زنند. فتل با RB7 رانندگی می‌کند یعنی همان خودرویی که وی در سال ۲۰۱۱ با آن به قهرمانی جهان دست پیدا کرد. دیوید کولتارد هم پشت فرمان RB8 نشسته که خودروی فصل ۲۰۱۲ ردبول است. فتل با این خودرو هم قهرمان جهان شد. کولتارد هم رانندهٔ سابق ردبول بوده و از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ برای این تیم مسابقه می‌داد. این رانندهٔ اسکاتلندی در پایان فصل ۲۰۰۸ از فرمول یک خداحافظی کرد.

رانندگی سباستین فتل و دیوید کولتارد در نوربرگ‌رینگ با خودروی فرمول یک ردبول

متأسفانه در این ویدئو نمی‌توانیم دور زنی کامل خودروها را در جهنم سبز ببینیم اما دیدن این ردبول‌های قهرمان جهان با رانندگی دو رانندهٔ حرفه‌ای در پیستی مثل نوربرگ‌رینگ جذابیت خاص خود را خواهد داشت. یکی از جذابیت‌های این ویدئو، شنیدن صدای جذاب خودروها است که ما را به یاد دوران موتورهای فرمول یک V8 می‌اندازد که متأسفانه پس از فصل ۲۰۱۳ به پایان رسید. یک ب‌ام‌و M4 کوپه نسل قبلی هم به‌عنوان خودروی ایمنی دو ردبول را همراهی می‌کند.

رانندگی فتل و کولتارد با خودروهای ردبول اما فقط بخشی از یک رویداد ویژه در نوربرگ‌رینگ بود که بیش از ۶۰ هزار نفر را به این پیست کشاند. در این رویداد، نام‌های مشهور و بزرگ دیگری هم با خودروهای مختلف در پیست رانندگی و طرفداران را سرگرم کرده‌اند. یوکی سونودا از تیم آلفا تائوری پشت فرمان هوندا NSX GT3 Evo نشست، رالف شوماخر با ویلیامز FW25-07 راهی جهنم سبز شد و یوس ورشتپن (پدر مکس ورشتپن) با سوپرون الکتریکی ۱۴۰۰ اسب بخاری فورد رانندگی کرد. حضار همچنین شاهد رانندگی ماتیاس لائودا با فراری ۳۱۲ B3-74 پدر مرحومش، نیکی لائودا بودند. هردو خودروی فرمول یک و همچنین چند خودروی دیگر که در این رویداد حاضر بودند، از سوخت مصنوعی استفاده می‌کردند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۸ رای

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا