هاست پرسرعت
خودرو

رکورد جدید تغییر ارتفاع پورشه تایکان کراس توریسمو

رکورد جدید تغییر ارتفاع پورشه تایکان کراس توریسمو

یک جفت پورشه تایکان کراس توریسمو با عبور از ارتفاعات ۵ هزار متری در تبت، رکورد جهانی جدیدی برای خودروهای برقی به‌جای گذاشتند.

برای ثبت این رکورد، این دو پورشه از ارتفاع منفی ۲۱۸.۸ متری سطح دریا در دریاچه آیدینگ استان سین کیانگ چین، سفر خود را آغاز کرده و تا قله هونتو دابان در ارتفاع ۵۳۵۵.۱ متری بالا رفتند. این بیشترین میزان تغییر ارتفاع در یک سفر برای یک خودروی الکتریکی است که تاکنون به دست آمده است.

جالب اینکه رکورد قبلی تغییر ارتفاع خودروهای الکتریکی هم متعلق به همین خودرو بود که در امریکا و با تغییر ارتفاع ۴۸۴۲ متری به دست آمده بود.

مسیری که این پورشه‌های برقی طی کردند، هموار نبوده و به جز بزرگراه، شامل مسیرهای جنگلی، مسیر عبور کامیون‌های معدن، صحرا و راه‌های آفرودی هم می‌شد. این سفر ۱۰ روز طول کشید و خودروها با شارژرهای ۲۲ تا ۱۲۰ کیلووات ساعتی شارژ شدند. البته در زمان حضور خودروها در کوهستان، یک کامیون پشتیبانی مجهز به سیستم مدیریت انرژی برای شارژ، آنها را همراهی می‌کرد. تایکان ها در مسیر کوهستانی که ۴ روز طول کشید از قله‌های متوالی با ارتفاع ۴۹۰۰ متر عبور کردند و شرایط یخ‌بندان را نیز تجربه کردند.

پورشه تایکان کراس توریسمو

پورشه می‌گوید که این خودروها در این ده روز، هر چهار فصل رادیده‌اند. حالت Gravel کراس توریسمو برای عبور از مسیرهای سنگی ظاهراً سودمند بوده و باعث رضایت این شرکت شده است. بعلاوه سیستم بازیابی انرژی ترمز هم به‌خوبی در افزایش برد در مسیرهای سرازیری عملکرد خود را نشان داده است. پورشه می‌گوید که در شن‌های داغ، باد و باران و برف و در بدترین شرایط جاده، کراس توریسمو ثابت کرد که همراه قابل اعتمادی در سفر است و می‌تواند به‌خوبی با خستگی سفرهای طولانی کنار بیاید. در حالی‌که شاسی با تکنولوژی بالا و سیستم چهار چرخ محرک و تعلیق بادی، به سرعت ناهمواری‌های جاده‌ها را پوشش می‌دهند می‌توان لذت خالصی از طبیعت و تجارب منحصربه‌فرد این منطقه از جهان به دست آورد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱۴ رای

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا