امنيت

سرقت اطلاعات ۳۷ میلیون مشتری شرکت تی موبایل

سرقت اطلاعات ۳۷ میلیون مشتری شرکت تی موبایل

این اپراتور تلفن همراه آمریکایی در یک اظهارنامه فدرال، اعلام کرد این هک را در پنجم ژانویه شناسایی کرده و موفق شده است منبع هک را ردیابی کرده و در عرض یک روز، متوقف کند.

به گزارش gsxr از ایسنا، تی موبایل اعلام کرد تحقیقات ادامه دارد اما گویا این هکر، اطلاعات را از یک نقطه ورودی ارائه دهنده اطلاعات مشتری، به دست آورده است و به نظر نمی رسد سیستم ها یا شبکه این شرکت را هک کرده باشد.

اطلاعات به سرقت رفته شامل نام، نشانی، ایمیل و شماره تلفن مشتریان به همراه شماره حساب و جزئیات اشتراک آنهاست. این هکر به اطلاعات کارت اعتباری، کلمات عبور و شماره تامین اجتماعی مشتریان تی موبایل دسترسی پیدا نکرده است. حتی بدون این اطلاعات حساس، هکرها ممکن است قادر باشند مشتریان این شرکت را برای دزدی یا رخنه به حسابهای دیگر، هدف بگیرند.

تی موبایل در بیانیه ای به مشتریانش اعلام کرد همه این اطلاعات به سرقت رفته، اطلاعاتی هستند که در پایگاه داده بازاریابی یا دایرکتوری ها موجود هستند. بر اساس تحقیقات این شرکت تا به این تاریخ، حساب ها و فاینانس مشتریان بر اثر این واقعه، به خطر نیفتاده اند.

این شرکت به مقامات اجرایی قانون اطلاع داده و مشتریانی که اطلاعات آنها ممکن است مورد دسترسی هکر قرار گرفته باشد را مطلع کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تی موبایل در چند سال گذشته با موارد متعدد رخنه اطلاعاتی روبرو شده است. یک هکر در سال ۲۰۲۱، اطلاعات شخصی شامل شماره تامین اجتماعی و اطلاعات گواهینامه بیش از ۱۳ میلیون مشترک فعال و ۴۰ میلیون مشترک آتی این شرکت را به سرقت برد. تی موبایل شکایت گروهی مربوط به این رخنه اطلاعاتی را سال گذشته با پرداخت ۵۰۰ میلیون دلار، حل و فصل کرد.

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا