هاست پرسرعت
سخت‌افزار

سرمایه‌گذاری ۷۴.۸ میلیارد دلاری اس‌کی هاینیکس در صنعت تراشه‌سازی کره جنوبی

سرمایه‌گذاری ۷۴.۸ میلیارد دلاری اس‌کی هاینیکس در صنعت تراشه‌سازی کره جنوبی

گروه اس‌کی در بیانیه‌ای اعلام کرد حدود ۸۰ درصد معادل ۸۲ میلیارد وون به سرمایه‌گذاری در تراشه‌های حافظه پهنای باند بالا اختصاص خواهد یافت.

به گزارش gsxr از ایسنا، تراشه‌های اچ‌بی‌ام اس‌کی هاینیکس، برای استفاده با شتاب دهنده‌های هوش مصنوعی انویدیا، بهینه‌سازی شده‌اند. در راستای سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی، اس‌کی تلکام و اس‌کی برادباند، ۳.۴ تریلیون وون در کسب و کار دیتاسنتر خود سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

این برنامه پس از آن اعلام شد که چی تائه وون، رئیس گروه اس‌کی و حدود ۲۰ مدیر ارشد، دیدارهای استراتژی سالانه‌ای برای بحث درباره مسیر فعالیت دومین گروه تجاری بزرگ کره جنوبی پس از سامسونگ برگزار کردند. این مدیران مذاکرات فشرده‌ای به مدت ۲۰ ساعت درباره راه‌های به‌سازی این گروه برگزار کردند که کسب و کارهای دیگری شامل انرژی، مواد شیمیایی و باتری دارد.  

مدیران تصمیم گرفتند که گروه اس‌کی قصد دارد تا سال ۲۰۲۶، حدود ۸۰ تریلیون وون از عملیات و تعمیرات اساسی کسب و کار تولید کند. این اهداف همچنین شامل تضمین ۳۰ تریلیون وون جریان نقدی آزاد در سه سال است تا نسبت بدهی به سهام خود را زیر ۱۰۰ درصد نگه دارد. بر اساس این بیانیه، این گروه که سال گذشته ۱۰ تریلیون وون از دست داد، انتظار دارد در سال میلادی جاری، ۲۲ تریلیون وون سود پیش از مالیات ثبت کند و افزایش آن به ۴۰ تریلیون وون در سال ۲۰۲۶ را هدف گذاری کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در حالی که برای اولین بار است که اس‌کی، برنامه‌های سرمایه گذاری خود را تا سال ۲۰۲۸ فاش می‌کند، اس‌کی هاینیکس، برنامه‌های سرمایه‌گذاری زیادی را در سال جاری اعلام کرده است که شامل ۳.۸۷ میلیارد دلار برای ساخت کارخانه بسته بندی پیشرفته و مرکز تحقیقاتی برای محصولات هوش مصنوعی در ایندیانا می‌شود. این شرکت در داخل کشور، ۱۴.۶ میلیارد دلار برای ساخت مجتمع تراشه‌های حافظه جدید و ادامه سرمایه‌گذاری‌های داخلی دیگر از جمله در «خوشه نیمه‌رسانای یونگین» هزینه می‌کند.

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا