هاست پرسرعت
بازی

سریال House of the Dragon | حقایقی درباره خاندان تارگرین و اژدهایان

سریال House of the Dragon | حقایقی درباره خاندان تارگرین و اژدهایان

همچنان مواردی از گذشته خاندان تارگرین نامشخص‌اند اما سریال House of the Dragon موارد بیشتری از این خاندان و قدرت آن‌ها را آشکار خواهد کرد.

قرن‌ها قبل از اتفاقات سریال بازی تاج و تخت (Game Of Thrones)، خاندان تارگرین و دیگر اژدهاسالارها از والریای قدیم بر امپراتوری گسترده‌ای حکمرانی می‌کردند. سرزمین آزاد والریا از دراگون‌استون تا شهرهای آزاد و از اسوس تا خلیج اسلِیور ادامه داشته است.

این اژدهاسواران با موهای نقره‌ای و چشم‌های بنفش خود متمایز بودند و به لطف قدرت آتش اژدهایان خود توانستند امپراتوری‌های متعددی را سرنگون کنند. اژدهایان نقشی اساسی در جنگ‌های والریا داشته‌اند و ایگون تارگرین نیز در فتح وستروس از آن‌ها کمک زیادی گرفته است. خاندان تارگرین با قدرت جادویی در خون خود، توانایی کنترل اژدهایان را دارند و همین نیز یکی از قدرت‌هایی است که آن‌ها از اژدهاسالارهای والریای قدیم به ارث برده‌اند.

  • سریال House of the Dragon | تاریخچه خاندان تارگرین

زمان زیادی تا شروع پخش سریال خاندان اژدها (House of the Dragon) باقی نمانده و انتظار می‌رود که این سریال نیز جهان سریال «بازی تاج و تخت» را برای بیننده‌ها گسترده‌تر کند. این سریال قرار است به بررسی دوره جنگ داخلی بین اعضای خاندان تارگرین بپردازد که به عنوان رقص اژدهایان شهرت دارد. در ادامه همراه با ما باشید تا به بررسی حقایقی در مورد خاندان تارگرین و توانایی آن‌ها در کنترل اژدهایان بپردازیم.

شیپور جادویی

سریال House of the Dragon و Game of Thrones

مردم والریا توانستند بر سرزمین بسیار بزرگی غلبه کنند و این کار به لطف بزرگترین سلاح آن‌ها یعنی اژدهایان امکان‌پذیر بوده است. اینکه آن‌ها چطور اژدهایان را تحت کنترل خود در می‌آورند، همچنان نامشخص است و درباره آن بین افراد اختلاف نظر وجود دارد.

برخی می‌گویند که آن‌ها با استفاده از جادو و قربانی این قدرت را کسب کردند و برخی نیز باور دارند که مردم باستانی از «آسشای» به آن‌ها آموزش دادند. در کتاب‌های نوشته جورج آر آر مارتین، یورون گریجوی یک شیپور والریایی به نام دراگون‌بایندر در اختیار داشت که بنابر گفته‌ها، برای در اختیار گرفتن کنترل اژدهایان استفاده می‌شده است و خاندان تارگرین و دیگر اژدهاسالارهای والریا نیز احتمالا از همین شیپور برای کنترل این موجودات کشنده استفاده می‌کردند.

خاستگاه اژدهایان

سریال House of the Dragon و Game of Thrones

تا به امروز، خاستگاه اژدهایان همچنان یکی از سوالات بی‌پاسخ دنیای وستروس محسوب می‌شود. بنابر گفته والریایی‌ها، اژدهایان برای اولین بار در سرزمین چهارده شعله (Fourteen Flames) دیده شدند و آن‌ها این موجودات را رام کردند و از آن‌ها برای غلبه بر دیگر سرزمین‌ها استفاده کردند. دیگر افسانه‌ها حاکی از آن هستند که اژدهایان اصالتا اهل سرزمین‌های سایه (Shadow Lands) بودند که توسط مردم آسشای به عنوان هدیه به والریایی‌ها تقدیم شدند.

تبلیغات

خاندان‌های دیگر والریا

سریال خاندان اژدها (House Of The Dragon)

اعضای خاندان تارگرین توانستند سلسله‌ای سیصد ساله را شکل بدهند و بر وستروس حکومت کنند. ایگون، راینیس و ویسنیا برای اولین بار وستروس را فتح کردند و خاندان خود را به قدرت بسیار زیادی رساندند. تارگرین‌ها برای سال‌های سال بر تخت آهنین حکومت کردند تا اینکه در طی شورش رابرت از حکومت ساقط شدند.

تارگرین‌ها در دنیای وستروس شخصیت‌های خشنی محسوب می‌شدند و افراد بسیار قدرتمندی در این خاندان وجود داشتند اما نکته جالب توجه آن است که آن‌ها نسبت به دیگر اژدهاسالارها در والریا ضعیف‌تر بودند. قبل از اینکه تارگرین‌ها وستروس را فتح کنند، آن‎‌ها جزو یکی از خاندان‌های ضعیف سرزمین آزاد والریا محسوب می‌شدند.

سرزمین آزاد والریا

سریال House of the Dragon و Game of Thrones

در تاریخ دنیای وستروس، هیچ امپراتوری‌ای همانند امپراتوری سرزمین آزاد والریا بزرگ و برجسته نبوده است. آن‌ها اژدهایان را به کنترل خود در آوردند و همین نیز سبب شد تا والریا تقریبا نابودنشدنی باشد. قدرت امپراتوری آن‌ها در سراسر شهرهای آزاد و گیس (Ghis) گسترش داشت و در ادامه نیز تمام سرزمین اسوس تحت سلطه آن‌ها قرار گرفت.

با اینکه مردم والریا گاهی اوقات برخی از نبردها را شکست می‌خوردند اما در کل، هیچ سلاح و ارتشی برای نابود کردن اژدهایان قدرت کافی نداشته است. اگر نابودی سرزمین والریا به دلیل فوران آتشفشان‌ها رخ نمی‌داد، شاید امروزه آن‌ها همچنان قدرت را در دست داشتند.

امپراتوری گیس

سریال House of the Dragon و Game of Thrones

والریا به هنگام غلبه بر سرزمین اسوس توانسته بود تا امپراتوری قدرتمند دیگری را نیز از بین ببرد. امپراتوری قدیم گیس برای بدست آوردن سرزمین و اژدهایان سرزمین آزاد والریا با آن‌ها مبارزه کردند و در این جنگ نیز شکست خوردند تا سرزمین گیس قدیم توسط آتش اژدهایان نابود شود و هرگز نیز از این نابودی احیا نشود.

البته پس از نابودی والریا، شهرهای خلیج اسلیور و همچنین گیس جدید، توانستند حاکمان والریایی خود را سرنگون کنند. در سریال بازی «تاج و تخت» نیز زمانی که دنریس تارگرین شهرهای استاپور (Astapor)، یونکای (Yunkai) و میرین (Meereen) را فتح می‌کند، به نوعی انتقام اجداد خودش را می‌گیرد.

آندال‌ها و روینارها

سریال House of the Dragon و Game of Thrones

سه نژاد قومی اولیه در سرزمین وستروس زندگی می‌کردند که شامل نخستین انسان‌ها، آندال‌ها و روینارها است. نوادگان نخستین انسان‌ها شامل خاندان استارک و دیگر خاندان‌های شمالی می‌شود. آندال‌ها در قلمروهای جنوبی ساکن شدند و روینارها سرزمین «دورن» را از آن خود کردند. آندال‌ها و روینارها در ابتدا در سرزمین اسوس زندگی می‌کردند و جنگ با والریایی‌ها سبب شد تا آن‌ها عقب‌نشینی کنند و به سمت غرب وستروس بگریزند.

سقوط والریا

سریال House of the Dragon و Game of Thrones

والریا شکست‌نائذیر به نظر می‌رسید تا اینکه عذابی بزرگ به سراغ آن‌ها آمد. اینکه چه چیزی باعث این عذاب و محشر بزرگ شده بود، همچنان یکی از مهم‌ترین معماهای تاریخ وستروس به شمار می‌رود. با این حال، فرض بر این است که این رویداد زمانی شروع شده که آتشفشان‌ها در سرزمین چهارده شعله فوران کردند.

البته برخی از افراد گمان می‌کنند که این اشتباهات جادویی والریایی‌ها بوده که سبب نابودی سرزمین‌شان شده است. در هر صورت، انفجارهای آتشفشانی تا حدی قوی و کشنده بود که اژدهایان را در آسمان کشت و شبه جزیره والریا را به جزیره‌های کوچکی تبدیل کرد. پس از این رخداد، این سرزمین هرگز بازسازی نشد و به اوج خود بازنگشت.

ایگون تارگرین

سریال House of the Dragon و Game of Thrones

دنیس تارگرین ملقب به دنیس رویاپرداز قبل از نابودی والریا، این اتفاق را در رویاهایش می‌بیند و همین نیز باعث می‌شود تا او به همراه خانواده‌اش حدود ۱۲ سال قبل از این اتفاق والریا را ترک کند. آن‌ها در دراگون‌استون ساکن شدند و صد سال پس از این اتفاق نیز ایگون فاتح به همراه اژدهایان خود و همچنین همسرانش به نام ویسنیا و راینیس توانست بر وستروس غلبه کند و خاندان خودش را به اوج قدرت در این سرزمین برساند.

خدایان والریایی

سریال House of the Dragon و Game of Thrones

در کتاب‌ها این طور نوشته شده که تارگرین‌ها همانند اژدهایان آن‌ها به هیچ انسان یا خدایی جواب نمی‌دانند. این موضوع برای بسیاری از اعضای خاندان تارگرین پس از نابودی والریا کاملا صحیح است. اما در والریا، اژدهاسالارها خدایان خود را ستایش می‌کردند و مذهبی متفاوت با مذهب هفت (Faith of the Seven) داشتند که مذهبی غالب در وستروس به شمار می‌رفت. نکته جالب توجه آن است که تارگرین‌ها بسیاری از اژدهایان خود و همچنین پیروزی‌های‌شان در نبردها را به نام خدایان والریای قدیم نام‌گذاری می‌کردند.

شورای حکومتی والریا

سریال House of the Dragon و Game of Thrones

با اینکه از سرزمین آزاد والریا به عنوان یک امپراتوری یاد می‌شود اما هیچ شخص واحدی به عنوان حاکم این سرزمین گسترده وجود نداشته است. این سرزمین متشکل از مالکان و حاکمان مستقلی است که تعداد آن‌ها به چهل خاندان می‌رسید، خاندان‌هایی که اژدها، ثروت یا قدرت داشتند.

شواری حکومتی والریا بسیار شبیه به شواری حکومتی‌ای است که در پایان سریال «بازی تاج و تخت» شکل می‌گیرد. لردهایی از خاندان‌های قدرتمند برای بحث در مورد مسائل حکومتی و سرنوشت امپراتوری گردهم جمع می‌شوند و تصمیم‌های مهم را اتخاذ می‌کنند.


زمان زیادی تا شروع پخش سریال «خاندان اژدها» باقی نمانده و باید دید که سازندگان چطور توانستند خاندان تارگرین را برای بیننده‌ها به نمایش در بیاورند. نظر شما درباره این سریال چیست؟

منبع: اسکرین رنت

DARKSIRENnavidphoenixPashmak..darhalkhabRezag1amirstranger...Eternal...meysambRedeysآگان تارگارین(در حال رقص با اژدهایان)

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا