خودرو

سه شاسی بلند چانگان بصورت وارداتی توسط سایپا به بازار عرضه می‌شوند

سه شاسی بلند چانگان بصورت وارداتی توسط سایپا به بازار عرضه می‌شوند

سایپا قصد دارد بزودی سه کراس‌اوور چانگان CS35 پلاس، CS55 پلاس و یونی‌تی را بصورت وارداتی در کشور عرضه کند.

به گفته معاون خرید سایپا، سه کراس‌اوور چانگان CS35 پلاس، CS55 پلاس و UNI-T در دستور کار واردات گروه سایپا قرار دارد. جهت واردات این سه محصول مجوزهای لازم از وزارت صمت دریافت شده و ثبت سفارش لازم برای ۲۰ هزار دستگاه خودرو انجام شده است. کوروش کمان‌کش با بیان این خبر افزود:

با توجه به آمادگی شرکت چانگان در تولید دو محصول CS35 پلاس و CS55 پلاس، مسیر واردات این دو محصول سریع‌تر انجام شده و حدود دو هفته آینده، اولین محموله برای حمل به کشور آماده خواهد شد. در حال حاضر جهت پرداخت مبالغ ارزی با بانک مرکزی در حال مذاکره هستیم.

سه شاسی بلند چانگان بصورت وارداتی توسط سایپا به بازار عرضه می‌شوند
چانگان CS35 پلاس

معاون خرید سایپا گفت:

محموله اول از دو محصول CS35 پلاس و CS55 پلاس، ۱۰۰ دستگاه خودرو است که تا اواسط بهمن‌ماه وارد کشور خواهد شد و بعد از اینکه مسیر انتقال ارز مشخص شد به‌صورت ماهیانه چهار هزار دستگاه از این دو خودرو حمل و به بازار عرضه خواهد شد. برنامه‌ای که به شرکت چانگان اعلام شده برای مدت‌زمان ۳ ماه، واردات ‌۱۲ هزار دستگاه از این دو خودرو است و با توجه به سیاست‌های بانک مرکزی در خصوص تأمین منابع ارزی و در صورت مهیا بودن شرایط، ادامه واردات این خودروها بدون محدودیت تیراژ میسر خواهد بود.

کمان‌کش در خصوص محصول UNI-T نیز گفت:

توافقات و اقدامات مربوط به این خودرو برای ۲ هزار دستگاه انجام شده و احتمالاً از اردیبهشت‌ماه سال آینده به بازار عرضه خواهد شد.

سه شاسی بلند چانگان بصورت وارداتی توسط سایپا به بازار عرضه می‌شوند
چانگان CS55 پلاس

CS35 پلاس درواقع نسل دوم CS35 قدیمی محسوب می‌شود که چند سال پیش توسط سایپا در کشورمان مونتاژ می‌شد. این خودرو برای اولین بار در نمایشگاه خودروی چنگدوی سال ۲۰۱۸ رونمایی شد و در سال ۲۰۲۱ فیس‌لیفتی را تجربه کرد. CS55 پلاس هم کراس‌اوور بزرگ‌تری است که سایپا برنامه عرضه نسل اول آن را در ایران داشت و حتی در نمایشگاه‌های خودروی کشور هم دیده شد اما نهایتاً در راه‌یابی به بازار ناکام ماند. نسل دوم این کراس‌اوور کامپکت چینی در اوایل سال ۲۰۲۱ با نام CS55 پلاس رونمایی شد و حالا قرار است به‌صورت وارداتی راهی بازار کشور شود.

معاون مهندسی گروه خودروسازی سایپا نیز در خصوص واردات سه محصول جدید گروه سایپا گفت:

محصولات انتخابی سایپا از برند معتبر شرکت چانگان است که یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودرو در چین است چراکه این خودروساز در سال گذشته بالغ‌بر ۲.۵ میلیون خودرو تولید و بخش عمده‌ای از محصولات خود را به بازارهای سراسر دنیا صادر کرده است.

مهدی پازوکی افزود:

شرکت چانگان از شرکای تجاری و قدیمی سایپا است و در گذشته دو محصول CS35 و ایدو از این شرکت توسط سایپا به بازار عرضه شده است و با بررسی‌هایی که مجدد انجام شده توانسته‌ایم دو خودرو CS35 پلاس، CS55 پلاس را با قیمت‌های مناسبی وارد کنیم.

سه شاسی بلند چانگان بصورت وارداتی توسط سایپا به بازار عرضه می‌شوند
چانگان UNI-T

او با بیان اینکه خودرو CS35 پلاس ورژن جدید خودروی CS35 است که به سبد محصولات گروه سایپا اضافه خواهد شد، گفت:

این محصول دارای قوای محرکه ۱.۴ توربوشارژ، ۱۵۰ اسب بخار و گشتاور ۲۶۰ نیوتن متر است که خودرویی اسپرت و پرشتاب است. محصول دوم CS55 پلاس است که قوای محرکه این محصول ۱۷۵ اسب بخار و گشتاور ۳۰۰ نیوتن متر دارد. سایپا در مقطع زمانی، مذاکراتی در خصوص واردات این محصول داشت که به خاطر مسائل تحریم متوقف شد و در حال حاضر بر اساس توافق انجام شده این خودرو به‌صورت CBU به کشور وارد خواهد شد.

سه شاسی بلند چانگان بصورت وارداتی توسط سایپا به بازار عرضه می‌شوند
چانگان CS35 پلاس

او افزود:

محصول دیگری که سایپا در دستور کار واردات دارد، خودرو جدید و به‌روز UNI-T از شرکت چانگان است که این محصول جدید، سال گذشته به بازارهای جهانی عرضه شده است. در حال حاضر محموله‌ای از این خودروها برای انجام آزمایشات و تست‌های اولیه به کشور وارد شده و نمونه‌ها در سطح شهر در حال انجام تست‌های مربوطه است و پس از آماده‌سازی مدارک و مستندات قابل‌ارائه به سازمان ملی استاندارد جهت اخذ تأییدیه‌های لازم، مراحل واردات آن انجام خواهد شد.

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا