هاست پرسرعت
خودرو

سود ۱۰ میلیارد دلاری جنرال موتورز در سال ۲۰۲۲

سود ۱۰ میلیارد دلاری جنرال موتورز در سال ۲۰۲۲

گزارش‌ها نشان می‌دهد که جنرال موتورز در سال ۲۰۲۲ نزدیک به ۱۰ میلیارد دلار سود داشته است که حاشیه درآمد خالص ۶/۳ درصدی را نشان می‌دهد.

جنرال موتورز صبح امروز گزارش داد که این شرکت در سال تقویمی ۲۰۲۲ کمتر از ۱۰ میلیارد دلار سود خالص داشته است. به گزارش thetruthaboutcars، در حالی که غول خودروسازی آمریکا با مشکلات مربوط به تعداد زیادی نمایندگی‌های خالی و زنجیره تامین قطعات دست و پنجه نرم می‌کند، این می‌تواند خبر خوبی برای کارگران و کارمندان جنرال موتورز باشد؛ از جمله کارگران ساعتی که در اواخر امسال چک‌های پاداش زیادی را در صندوق پستی خود خواهند یافت.

آن‌طور که برخی می‌گویند، این مبلغ برای برخی تا ۱۲،۷۵۰ دلار، رقمی که در مذاکرات UAW در سال ۲۰۱۹ تعیین شده است، می‌رسد. طبق گزارشی از دیترویت نیوز، بیش از ۴۲،۰۰۰ کارگر ساعتی این مبلغ یا مانند آن را در چک‌های حقوقی خود در ۲۴ فوریه دریافت خواهند کرد. ظاهراً، این مقدار تقریباً ۲۰ درصد بیشتر از مقادیر مشارکت در سود طی سال ۲۰۲۱ است.

جنرال موتورز کارخانه تولید خودرو

درآمد سال گذشته‌ی جنرال موتورز فقط ۱۵۷ میلیارد دلار و نزدیک به ۳۰ میلیارد دلار بیشتر از همان بازه زمانی دوازده ماه قبل بود. تقریباً ۴۳ میلیارد دلار تنها در سه ماهه چهارم به دست آمده که حدود ۲۷ درصد از کل درآمد را شامل می‌شود و نشان می‌دهد که فروش خودرو با تغییر تقویم از سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است.

هر کسی که عملیات ریاضی انجام دهد، متوجه خواهد شد که این ارقام نشان‌دهنده حاشیه درآمد خالص ۶/۳ درصدی است؛ عددی که با ۷/۹ درصد سال گذشته فاصله دارد. این تا حد زیادی به دو عامل ربط دارد: اول خروج این شرکت از روسیه که ظاهراً ۶۵۷ میلیون دلار به آن ضرر زد و دوم خرید فروشندگان بیوک که با آینده خودروهای الکتریکی این برند همراه نبودند، تا جنرال موتورز حدود ۵۱۱ میلیون دلار بیشتر هزینه کند.

جنرال موتورز فاش نکرده است که چه تعداد از فروشندگان بیوک تصمیم گرفتند به جای پرداخت یک چهارم میلیون دلار جهت ارتقای امکانات خود برای وسایل نقلیه برقی هزینه کنند و امتیاز خرید خود را کنار بگذارند. تخمین‌ها تعداد فروشگاه‌های این شرکت در آمریکا را حدود ۲،۰۰۰ فروشگاه نشان می‌دهد. با این حال، جنرال موتورز پیشنهاد مشابهی را چند سال پیش به نمایندگی‌های کادیلاک ۸۸۰ ارائه کرد و حدود ۳۲۰ نفر پول را گرفته و فرار کردند. به طور غیررسمی، پیشنهادات خرید برای فروشندگان کادیلاک از حدود ۳۰۰ هزار دلار تا بیش از یک میلیون دلار متغیر بود. برآورد خرید سهام کنترل بیوک با قیمت ۵۰۰،۰۰۰ دلار نشان می‌دهد که جنرال موتورز ممکن است بیش از نیمی از نمایندگی‌های خود را برای آن برند کنار گذاشته باشد.

میانگین امتیازات ۳ از ۵

از مجموع ۳۹ رای

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا