بازی

شایعه: نینتندو در حال کار روی یک کنسول جدید است

شایعه: نینتندو در حال کار روی یک کنسول جدید است

این شرکت ژاپنی در سال مالی 2022، 66,517 میلیون ین برای تهیه مواد خام تدارک دیده است که به‌طور قابل‌توجه‌ای از خرج نینتندو (Nintendo) در یک سال معمولی بیشتر است.

از عرضه نینتندو سوییچ بیش 5 سال می‌گذرد و چندین مدل متعدد از آن به همراه مجموعه‌ا‌ی از عناوین فوق‌العاده وجود دارد؛ همچنین چند عنوان بزرگ دیگر در آینده برای آن عرضه خواهد شد. به احتمال زیاد این کنسول در حال گذراندن آخرین سال‌های عمرش باشد. با این حال نینتندو اصرار دارد سوییچ تا چند سال دیگر عمر خواهد کرد؛ اما ممکن است این شرکت در حال کار روی جانشینی برای این کنسول در آینده‌ی نزدیک باشد.

خرج‌های اخیر نینتندو حاکی از چنین موضوعی است. داده‌های موجود در گزارشات اخیر این شرکت به هزینه‌های زیادی که صرف خرید ذخایر مواد اولیه شده، اشاره می‌کند.

با توجه به جدول زیر، نینتندو 66,417 میلیون ین برای تهیه مواد خام هزینه کرده است. این مقدار از چیزی که این شرکت در اکثر سال‌ها خرج می‌کند، خیلی بیشتر است. در سال مالی 2019 که ساخت نینتندو سویچ لایت و نسخه‌ی تجدیدشده بر اساس مدل پایه سوییچ آغاز شده بود، 32,432 میلیون ین در این حوضه خرج شده است.

اگرچه از آنجایی که بخش پیشرفت سال مالی گذشته در جدول زیر شامل خرج زیادی نمی‌شود، به نظر نمی‌رسد که ساخت این سخت‌افزار مرموز شروع شده باشد.

البته چند نکته قابل‌توجه وجود دارد. در چند سال گذشته دستیابی به مواد خام برای توسعه‌دهنده‌ها سخت‌تر شده و این کار نینتندو می‌تواند برای تقویت و جلوگیری از کمبود منابع باشد. در عین حال قیمت‌ها نیز روند افزایشی داشته ‌است. با وجود دو موضوع ذکرشده، توجیه چنین هزینه‌هایی هنوز دشوار است.

شایعه‌هایی که اخیرا پخش شده است به پشتیبانی جانشین نینتندو سوییچ از فناوری DLSS انویدیا (Nvidia) اشاره دارد و اینکه نینتندو به صورت جدی کار روی آن را آغاز کرده، مشخص نیست.

شایعه: نینتندو در حال کار روی یک کنسول جدید است
DARKSIRENGamerعلیvitto corleoneMETROID(ماریوی سابق)meysambo0ashil0o

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا