هاست پرسرعت
بازی

شبیه‌ساز زندگی سایبرپانکی Nivalis فوق‌العاده به نظر می‌رسد

شبیه‌ساز زندگی سایبرپانکی Nivalis فوق‌العاده به نظر می‌رسد

استودیوی یون لندز با طراحی یک بازی سایبرپانکی به نام Nivalis موفق به جلب توجه قشر عظیمی از گیمرها و علاقه‌مندان به این حوزه شد و به نوعی همه را غافلگیر کرد.

تبلیغات

چگونگی زندگی در دهه‌های آتی چشم‌اندازی مسحور کننده دارد و برای تصور آن می‌توان به سراغ کتاب‌ها، فیلم و سریال و بازی‌های ویدیویی رفت. آیا انسان‌ها ارباب ماشین‌ها خواهند بود یا ماشین‌ها بر ما حکومت خواهند کرد؟ تکنولوژی‌هایی که به نظر می‌رسد کنترل فزاینده‌ای بر زندگی روزمره‌ی ما دارند چطور عمل خواهند کرد؟ در مرکز همه‌ی این حدس و گمان‌ها، «سایبرپانک» قرار دارد، یک زیر ژانر علمی تخیلی که بسیاری از افراد به لطف فیلم‌ها و بازی‌های ویدیویی با حال و هوای آن آشنا هستند. سایبرپانک در چند سال اخیر به یک پس‌زمینه‌ی محبوب برای بازی‌های ویدیویی تبدیل شده است و یکی از مورد انتظارترین بازی‌های اخیر نیز بر اساس همین مفهوم ساخته شد.

بازی Cyberpunk 2077 ممکن است به وعده‌های بلند پروازانه و انتظاراتی که سال‌ها به وسیله‌ی تبلیغات و بازاریابی خود ایجاد کرد عمل نکرده باشد، اما بازی‌های سایبرپانک زیادی وجود دارند که می‌توانند این عطش را برطرف کنند. اخیراً بازی Stray ساخته‌ی استودیوی بلوتوئلو (BlueTwelve) همین مسیر را پیش گرفت و به یکی از بهترین بازی‌های سال 2022 تبدیل شد و در این مقاله نگاهی به Nivalis خواهیم داشت، یک بازی سایبرپانکی با مفاهیم نسبتاً غیر متعارف و در عین حال جالب. این بازی یکی از منحصر به فردترین بازی‌هایی است که در آینده‌ای نزدیک منتشر خواهد شد.

شبیه‌ساز زندگی سایبرپانکی Nivalis فوق‌العاده به نظر می‌رسد

این بازی در حال حاضر توسط استودیوی یون لندز (ION LANDS) در حال توسعه است و یک شبیه‌ساز زندگی جهان آزاد با محیطی دیستوپیایی و سایبرپانکی خواهد بود. این استودیو پیش‌تر بازی Cloudpunk را توسعه داد که یکی دیگر از عناوین نئو نوآر سایبرپانکی جذابی است که طرفداران این سبک باید آن را تجربه کنند. علاوه بر این، این توسعه‌دهنده روی بازی Phoning Home نیز کار کرده که اگرچه ممکن است بازی موفقی نبوده باشد، اما در مجموع اشتیاق و مهارت این توسعه‌دهنده به ژانر علمی تخیلی و سایبرپانک را نمایان می‌سازد.

در مجموع، چنین به نظر می‌رسد که Nivalis یک گام رو به جلو برای این توسعه‌دهنده باشد، زیرا به نظر می‌رسد که تمام آموخته‌های پروژه‌های گذشته‌ی خود را به کار گرفته است تا پروژه‌ی جدید خود را بزرگ‌تر و جاه‌طلبانه‌تر کلید بزند. جالب است بدانید که Cloudpunk و Nivalis جهان یکسانی دارند، بنابراین ممکن است طرفداران بازی مذکور در حین تجربه‌ی این بازی جدید با ایستراگ‌های جذابی روبه‌رو شوند. همانطور که اشاره شد، بازی Nivalis یک دیستوپیای سایبرپانک است و با توجه به آنچه ما دیده‌ایم، مطمئناً با نام خود مطابقت دارد.

جهان Nivalis با تابلوهای نئونی پر شده است که رنگ‌های زنده‌ای مانند صورتی، بنفش و آبی بر آن‌ها غالب هستند. افق شهر در این بازی مملو از ترافیک هوایی است، زیرا ساکنان جهان آن به وسیله‌ی خودروهای پرنده‌ی خود در حرکت هستند و در کنار آن‌ها یک خط مترو با سرعت از وسط شهر می‌گذرد. بخش‌های مختلفی در جهان بازی وجود دارند که انواع مختلفی از مردم را در خود جای داده‌اند. تاجران ثروتمند در این بازی در آپارتمان‌های مرتفع خود زندگی لوکسی دارند و گنگسترها نیز از آزار و اذیت هر فرد احمق یا شجاعی که سر راه آن‌ها قرار بگیرد، دریغ نمی‌کنند.

شبیه‌ساز زندگی سایبرپانکی Nivalis فوق‌العاده به نظر می‌رسد

در این بین، مردی سخت‌کوش که بین دو قشر اجتماعی فوق‌الذکر قرار دارد به چشم می‌خورد که سعی دارد تا در این محیط ظالمانه برای خود زندگی جدیدی بسازد. بازی Nivalis به گیمرها این اجازه را می‌دهد تا شخصیت خود را با زاویه‌ی دید اول شخص کنترل کنند. این کاراکتر باید ماجراجویی خود را از طریق شرکت در یک تجارت کوچک مانند رستوران خیابانی یا یک فروشگاه شروع کند. این وظیفه‌ی گیمرها است که کسب و کار مذکور را اداره کنند و ابزارهای مختلفی برای رشد آن بیابند.

به عنوان مثال، می‌توان میز و صندلی‌های بیشتری را به رستوران اضافه کرد تا مشتریان بیشتری را در خود جای دهد یا می‌توان با تغییر دکوراسیون، محیط دلپذیرتری را برای مشتریان فراهم نمود. همچنین، می‌توان این منابع را برای پرورش گیاهان صرف کرد تا در هزینه‌های مواد اولیه صرفه جویی شود. در مجموع، چنین به نظر می‌رسد که راه‌های زیادی برای رشد کسب‌ و کار در این بازی وجود دارند.

مطمئناً پس از یک نقطه‌ی خاص، پول و منابع کافی برای راه‌اندازی مشاغل دیگر در دسترس خواهد بود و اگر گیمرها در زمان درست تصمیمات مناسبی بگیرند، به یکی از بزرگترین سرمایه‌داران Nivalis تبدیل خواهند شد. از این نظر، Nivalis به دنبال این است که شباهت زیادی به Stardew Valley داشته باشد، زیرا در تلاش است تا یک لوپ گیم‌پلی اعتیادآور با پایه‌گذاری اهداف بزرگ و بزرگ‌تر را خلق کند.

شبیه‌ساز زندگی سایبرپانکی Nivalis فوق‌العاده به نظر می‌رسد

جدا از اهداف تجاری، گیمرها این گزینه را خواهند داشت که برخی از اهداف شخصی از جمله خرید خانه و تزئین آن با مبلمان مجلل و آن چه که دوست دارند را نیز دنبال کنند. علاوه بر این، Nivalis به گیمرها اجازه می‌دهد تا برخی از فعالیت‌ها را صرفاً برای سرگرمی انجام دهند. این فعالیت‌ها می‌توانند بیرون رفتن برای ماهیگیری یا تعامل با NPC‌های مختلف که داستان خود را برای گفتن دارند باشند. توسعه‌دهنده‌ی این بازی بیان کرده است که گیمرها می‌توانند رابطه‌ی عاشقانه در این بازی برقرار کنند و از این نظر نیز خالی از محتوا نخواهد بود.

استودیوی یون لندز برای اولین بار سبک هنری مبتنی بر Minecraft-Esque Voxel را با بازی Cloudpunk معرفی کرد و به نظر می‌رسد که این بازی نیز مبتنی بر این سبک خواهد بود. بازی Nivalis دارای جلوه‌های بصری فوق‌العاده باشکوهی است که رنگ‌های زنده‌ای مانند صورتی و بنفش بر آن غالب هستند. در هر زمان می‌توان شاهد پر شدن جهان بازی از نورهای فراوان بود که باعث روشن شدن مناظر می‌شوند.

جای تعجب نیست که استودیوی یون لندز در مقطع فعلی جزئیات زیادی در مورد تاریخ انتشار Nivalis ارائه نکرده باشد. طبق اطلاعات رسمی منتشر شده، این بازی تنها از طریق فروشگاه‌های استیم (Steam) و اپیک گیمز (Epic Games) برای پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

در حال حاضر، هیچ صحبتی در مورد این که آیا Nivalis برای کنسول‌های نیز عرضه خواهد شد یا خیر به عمل نیامده است. ناگفته نماند که بازی Cloudpunk نیز ابتدا برای رایانه‌های شخصی منتشر شد و پورت کنسولی آن چند ماه پس از آن در دسترس قرار گرفت. با توجه به این موضوع و این واقعیت که یون لندز از حمایت ناشر بزرگی به نام 505 Games برخوردار است، به نظر می‌رسد که بازی Nivalis نیز همین مسیر را طی کند.

شبیه‌ساز زندگی سایبرپانکی Nivalis فوق‌العاده به نظر می‌رسد

اما بهتر است تا بدون اطلاعات رسمی خیال‌پردازی نکنیم و طبق درسی که از Cyberpunk 2077 آموختیم انتظاراتمان را کنترل کنیم. صرف نظر از این موضوع، Nivalis به لطف درک عالی توسعه‌دهنده‌اش از ژانر سایبرپانک، می‌تواند به عنوانی موفق تبدیل شود. مطمئناً Nivalis با مکانیک‌های کند خود با بازی‌های اکشن سایبرپانک نباید مقایسه شود، اما چیزهای منحصر به فردی دارد که می‌تواند خود را به واسطه‌ی آن‌ها برجسته کند. در مجموع، می‌توان این بازی را یک Stardew Valley توصیف کرد که در یک دیستوپیای سایبرپانکی جریان دارد.

Blizz-St0rmSepehrAlirezaPlay the bestShark Gamerꪖꪜꫀꪀᧁꫀ尺 ᣗᐡᣕᣕᕝᣗموز سخنگوامیرnaryhdPashmak..darhalkhabامیر حسینUNCLE ARTURP.morganAhmad_TRTobiasred-eyed Banished KnightmeysambBlue????snowgirlmore

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا