بازی

طرح‌های اولیه از بازی Half Life 3 لو رفتند

طرح‌های اولیه از بازی Half Life 3 لو رفتند

یکی از طرفداران عاشق بازی‌های ولو، مجموعه‌ای از تصاویر مربوط به Half Life 3 را منتشر کرده تا نشان دهد چه چیزی در آن انتظارمان را می‌کشید.

دیوید مک‌گرِیوی (David McGreavy) یک طرفدار پروپاقرص آثار شرکت Valve است که به‌تازگی مقدار زیادی از تصاویر پنهان مربوط به مراحل ابتدایی توسعه و طرح‌های مفهومی اولیۀ مربوط به Half-Life 2: Episode 3 را منتشر کرده تا برای آیندگان محفوظ بماند. بیش‌تر از یک دهۀ پیش، ولو خود اقدام به انتشار اپیزودیکِ ادامۀ داستان بازی Half-Life 2 کرد. این بازی‌های کوتاه‌ترِ مستقل، داستان «گوردون فریمن» و مقاوت انسانی برعلیه حملۀ موجودات فرابعدی و بیگانه را ادامه می‌دادند. در آن زمان استودیوی سازنده بر این باور بود که انتشار اپیزودیک قسمت‌های آینده از داستان، می‌تواند سرعت پیش‌روی مجموعه را افزایش دهد. حالا پس از گذشت 15 سال از عرضۀ Half-Life 2: Episode 2 به‌نظر می‌رسد که برنامۀ موردنظر جواب نداده است و اپیزود سومی که بازیکنان را سال‌های سال منتظر گذاشت قرار نیست روشنی روز را ببیند.

در هرصورت شاید تنها خبر خوب پس از گذشت این‌همه مدت، این باشد که طرفداران و منتظران این اپیزود می‌توانند با دیدن تصاویر منتشر شده ببینند که اگر اپیزود سوم منتشر می‌شد، حال و هوای این اثر چگونه بود.

طرح‌های اولیه از بازی Half Life 3 لو رفتند

دیوید مک‌گریوی خود به‌عنوان تهیه‌کننده در 2K Games مشغول به‌کار است اما در اوقات فراغتش، لوازم و طرح‌های هنری مربوط به کمپانی ولو را جمع‌آوری می‌کند. او بزرگ‌ترین مجموعۀ لوازم کمپانی را دارد و ارتباط خوبش با کارمندان این شرکت باعث می‌شود که به مواردی دسترسی داشته باشد که به‌طور معمول به‌صورت عمومی محیا نیستند. چند ماه پیش، مک‌گریوی خیلی آهسته گفت که تعداد زیادی طراحی هنری و تصاویر مفهومی از بازی‌های Valve در دست دارد و آن‌ها را برای انتشار آماده می‌کند.

حالا او برخی از تصاویر اولیۀ اسکن شده را منتشر کرده و اگرچه می‌گوید که از کیفیت نهایی کار راضی نیست، اما قبول کرده که آن‌ها را با وب‌سایت کوتاکو به‌اشتراک بگذارد:

با استناد به گفته‌های مک‌گریوی، این طرح‌ها از طریق یک کارمند سابق ولو به دستش رسیده‌اند که می‌خواسته از ازدحام و حجم بالای وسایل مربوط به کار سابقش کم بشود. شاید جالب‌ترین تصویر برای طرفداران Half-Life، یک طرح از شخصیت شرور قسمت دوم یعنی دکتر برین (Dr. Breen) باشد که در کالبد یک کرم فضایی قرار گرفته. این ایدۀ داستانی که دکتر برین پس از مرگش در Half-Life 2، از حالت انسانی به یک کرم فضایی تبدیل شود، پیش‌تر و در سال 2007 در جریان یک مصاحبه با نویسندۀ داستان اپیزود سوم یعنی Marc Laidlaw مورد بحث قرار گرفته بود. او پس از آن کمپانی را ترک کرد ولی حالا می‌توانیم اولین نگاه را به BreenGrub (نام دکتر برین در حالت فضایی) داشته باشیم.

تبلیغات
طرح‌های اولیه از بازی Half Life 3 لو رفتند
تصویری از «BreenGrub»

تصاویر دیگری که از Half-Life 2: Episode 3 منتشر شده‌اند، حوالی یک درۀ در کوهستان را نشان می‌دهند که پر شده از قایق‌های خاکی و شکسته هستند.

طرح‌های اولیه از بازی Half Life 3 لو رفتند

مک‌گریوی در ادامه به کوتاکو گفت که برخی از این تصاویر که شخصیت‌های Alyx و Dog را نشان می‌دهند مربوط به اپیزود سوم نیستند و بخشی از تلاش‌ها برای ساخت یک بازی جداگانه برای این دو شخصیت بودند.

طرح‌های اولیه از بازی Half Life 3 لو رفتند
تصویری از طرح مربوط به بازی جداگانه Alyx و Dog
طرح‌های اولیه از بازی Half Life 3 لو رفتند
تصویری از طرح مربوط به بازی جداگانه Alyx و Dog

همچنین برخی از این طرح‌ها مربوط به یک پروژۀ جداگانه و بازی فضایی ولو بودند که Stars of Blood نام داشت. باوجود آن‌که حرف و حدیث‌ها و شایعات فراوانی از این نام در طی این سال‌ها شنیده‌ بودیم، اما واقعیت این بازی هنوز یک راز است؛ سوالاتی از قبیل این‌که بازی چه مقدار در جریان توسعه بود و یا گیم‌پلی و محیط آن چه‌طور بودند.

طرح‌های اولیه از بازی Half Life 3 لو رفتند
طرح مربوط به بازی Stars of Blood
طرح‌های اولیه از بازی Half Life 3 لو رفتند
طرح مربوط به بازی Stars of Blood

بااینکه حالا این تصاویر را از اپیزود سوم دیدیم، هنوز هم دیدن طرح‌های بیش‌تر از این اثر خالی از لطف نیست. خبرها همیشه حاکی از این بودند که کمپانی ولو پس از عرضۀ دو اپیزود اول برای Half-Life 2 تلاش‌های زیادی برای ادامۀ ماجراهای گوردون فریمن داشته که این تلاش‌ها به بازی Half-Life: Alyx برای دستگاه‌های واقعیت مجازی در سال 2020 ختم شدند. حالا به‌نظر می‌رسد که ولو طی سال‌های 2010 تا 2017، حداقل چهار یا پنج پروژۀ مرتبط با Half-Life در دست توسعه داشته. بنابراین جای تعجب ندارد اگر منتظر طرح‌های بیش‌تری از این پروژه‌های متعدد و کنسل شده باشیم. خوشبختانه دیوید مک‌گریوی و بسیاری از طرفداران مشتاق می‌توانند شعلۀ آتش انتظار را با ارائه این تصاویر دیدنی زنده نگه دارند.

مک‌گریوی به کوتاکو گفته که این تصاویر فقط نیمی از آن‌هایی بوده‌اند که او می‌خواسته منتشر کند و هنوز تصاویر زیادی برای اشتراک‌گذاری دارد.

❾❻︵✎﹏ȏṃıԀشادمن 3AMIR WAZOWSKIPayaCastvahid gamerامیر گیمرy=-f(x)+x²+Tan(x)متینlevinesamulPorfosorMahyarMsmmeysambامیر حسینamir_hasanpoor@alistarPashmak..darhalkhabDr.PyroStar FireAmir :))more

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا