هاست پرسرعت
اينترنت

عضو کمیسیون مشترک : طرح صیانت تصویب می‌شود

عضو کمیسیون مشترک : طرح صیانت تصویب می‌شود

فلاحی با بیان اینکه فشارهای مختلفی وجود داشته تا طرح صیانت به سرانجام نرسد، مدعی شد این طرح هفته آینده در کمیسیون تصویب خواهد شد. این سخنان در حالی مطرح می‌شود که نسخه‌های قبلی طرح صیانت کنار گذاشته شده و هیئت رئیسه از نسخه‌ای جدید با نام «نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی» رونمایی کرده است.

به گزارش gsxr از اقتصاد نیوز، «احمدحسین فلاحی» عضو کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت در نشست خبری خود با اشاره به این طرح گفت:

«قانون حمایت از کاربران در فضای مجازی در بیش از 40 کشور وجود دارد و صاحبان پیام‌رسان‌های بیگانه در کشور ما دفتر ندارند که پاسخگو باشند.»

او با تاکید بر اینکه در این طرح به دنبال ساماندهی هستند و نمی‌خواهند فیلتر کنند اظهار داشت: «اصلا تا زمانی که زیرساخت داخلی نداشته باشیم، نمی‌توانیم فیلتر کنیم.»

به گفته فلاحی برخی نمایندگان با تفکر سیاسی خاص تا الان تلاش کردند که کار پیش نرود: «از 23 نفری که در کمیسیون هستیم، چهار نفر سعی کردند زمان کمیسیون را بگیرند و از هر طرف فشار آمده تا کار انجام نشود اما انشاءالله به زودی در هفته آینده تصویب می‌شود.»

در حالی فلاحی از تصویب طرح صیانت در هفته آینده خبر می‌دهد که برخی اعضای کمیسیون در اظهار نظرهای متفاوتی، اعلام کرده‌اند با توجه به اینکه مجلس درگیر بررسی بودجه است، تا پایان سال فرصتی برای برگزاری جلسات کمیسیون مشترک به وجود نخواهد آمد.

طبق آیین‌نامه داخلی کمیسیون مشترک برای تصویب بایستی بیش از دو سوم اعضای کمیسیون به آن رای مثبت به دهند.

گفتنی است با اعلام هیئت رئیسه کمیسیون مشترک، طرح‌های قبلی کنار گذاشته شده و قرار است طرح «نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی» در دستور کار این کمیسیون قرار گیرد. اگرچه برخی معتقد هستند بررسی مجدد این طرح با نامی دیگر در مجلس غیرقانونی است و بر اساس آیین نامه داخلی مجلس تا طرح قبلی که وصول شده رد یا تایید نشود، امکان وصول طرح دیگری وجود ندارد.

لازم به ذکر است فلاحی یکی از موافقین سر سخت طرح صیانت بوده و حتی در آخرین جلسه علنی کمیسیون، به همراه عنابستانی از جمله نمایندگانی بود که با ارائه فرصت بیشتر به مرکز پژوهش‌های مجلس برای بررسی طرح مخالفت کرد.

عضو کمیسیون مشترک : طرح صیانت تصویب می‌شود – مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا