هاست پرسرعت
بازی

عملکرد بهتر ری تریسینگ Saints Row در PS5؛ مشکل نرخ فریم در نسخۀ نسل جدید

عملکرد بهتر ری تریسینگ Saints Row در PS5؛ مشکل نرخ فریم در نسخۀ نسل جدید

دیجیتال فاندری (Digital Foundry) اخیراً به بررسی عملکرد بازی Saints Row در کنسول‌های نسل نهم پرداخته است و نتایج نشان می‌دهد که نسخه‌ی پلی استیشن 5 عنوان مذکور در حالت ری تریسینگ، عملکرد بهتری نسبت به سایر نسخه‌های نسل نهمی دارد.

بازی جدید Saints Row امروز به صورت رسمی منتشر می‌شود و این اثر تاکنون نقدهای ضد و نقیضی را از سوی منتقدین دریافت کرده است. بررسی‌های دیجیتال فاندری نشان می‌دهد که نسخه‌های نسل نهمی این بازی در حالت‌های بصری مختلف، از مشکل افت فریم رنج می‌برند.

طبق بررسی دیجیتال فاندری، در حالی که بازی Saints Row تعداد غیرعادی از حالت‌های بصری را در ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن ارائه می‌کند، به نظر می‌رسد که تقریباً هیچ یک از ‌آن‌ها عملکرد خوبی ندارند و در این بین، نسخه ایکس باکس سری اس عملکرد ناامیدکننده‌ای را به ثبت رسانده است.

بازی Saints Row به طور کلی 5 حالت بصری را در نسخه‌های نسل نهمی ارائه می‌دهد که شامل دو گزینه در حالت فعال یا غیر فعال بودن ری تریسینگ (Ray-Tracing) است. 5 حالت بصری به شرح زیر هستند:

  • حالت 1080P با حداکثر نرخ فریم
  • حالت 1080P با کیفیت Ultra (با ری تریسینگ فعال یا غیر فعال)
  • حالت 1440P با نرخ فریم بالا
  • حالت 1440P با کیفیت High (با ری تریسینگ فعال یا غیر فعال)
  • حالت 4K

رزولوشن و تنظیمات بازی Saints Row برای هر حالت در ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 یکسان است و نرخ 60 فریم را هدف قرار می‌دهد. اما نکته‌ی عجیب اینجاست که هیچ نوع رزولوشن پویا در این بازی وجود ندارد.

تبلیغات

در حالت‌های 1080P، معمولاً حداکثر نرخ فریم روی 60 ثابت قرار دارد. اگرچه در برخی از بخش‌های بازی Saints Row میزان نرخ فریم در این حالت، تا 50 نیز کاهش می‌یابد. در کیفیت Ultra حالت 1080P، میزان نرخ فریم اغلب تا 50 کاهش می‌یابد؛ در حالی که با فعال شدن ری تریسینگ، نرخ فریم تا 40 نیز کاهش می‌یابد.

در حالت 1440P با نرخ فریم بالا، میزان نرخ فریم تا میانه‌ی 50 کاهش می‌یابد. این در حالی است که حالت 1440P با کیفیت High و با فعال بودن ری تریسینگ، میزان نرخ فریم می‌تواند تا 40 یا حتی 30 کاهش پیدا کند.

در حالت 4K، میزان نرخ فریم در بازی Saints Row می‌تواند تا 20 کاهش پیدا کند و برای افزایش میزان نرخ فریم نیاز دارید تا گزینه‌های میزان فاصله (Draw Distance) و کیفیت سایه (Shadow Quality) را تنظیم نمایید. نسخه پلی استیشن 5 با فعال بودن ری تریسینگ، نسبت به نسخه ایکس باکس سری ایکس به طور متوسط حدود 5 فریم بیشتر ارائه می‌دهد.

از طرف دیگر، بازی Saints Row روی کنسول ایکس باکس سری اس عملکرد ضعیفی را برجای گذاشته است. در این نسخه، تنها یک حالت بصری شامل 1080P با حداکثر نرخ فریم وجود دارد. با این تفاوت که میزان نرخ فریم تا محدوده‌ی 30 نیز می‌تواند کاهش یابد.

بازی Saints Row امروز برای کنسول‌های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس/اس، ایکس باکس وان و همچنین پلتفرم PC منتشر می‌شود.

meysambPlayground GamesSam Fishermohammad reza gamerSquatlatex2The Cat LadyJustnAlbertکاکاسنگیتاد خالی بند (مطمئنم استارفیلد 2022 میاد)Invisible bearded userJavad.StarLeon S. Kennedyاتزیو آدیتورهامیر گیمرBlackCityهادی صفاییPlayStation Studios PS5

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا