بازی

فروش مجموعه Mega Man از ۳۸ میلیون نسخه گذشت

فروش مجموعه Mega Man از ۳۸ میلیون نسخه گذشت

اگرچه Mega Man به اندازه سایر بازی‌های کپکام نظیر Resident Evil یا Monster Hunter ورودی دریافت نکرده است اما بدون شک یکی از موفق‌ترین مجموعه‌های این ناشر ژاپنی به شمار می‌رود.

کپکام با انتشار گزارش مالی سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۲ میلادی رسماً تایید کرد که عناوین مختلف این فرانچایز، مجموعاً ۳۸ واحد میلیون واحد در سراسر جهان به فروش رفته‌اند. Mega Man، این مجموعه خاطره‌انگیز اولین بار در سال ۱۹۸۷ با عرضه نسخه‌ای با همین نام روی کنسول NES به جهانیان معرفی شد.

تبلیغات

از آن پس مجموعه مذکور طی دهه‌های متوالی میزبان دنباله‌ها و اسپین‌آف‌های بسیاری از جمله Mega Man X، Mega Man Zero، Mega Man Legends و … بوده است. Mega Man Battle Network آخرین ورودی این سری محسوب می‌شود که تحت نام Legacy Collection تقریباً بعد از ۲۰ سال در بازه زمانی نامعلومی از سال ۲۰۲۳ باری دیگر در دسترس کاربران پلی استیشن ۴، نینتندو سوییچ و ایکس باکس وان قرار خواهد گرفت.

آخرین ورودی اورجینال سری Mega Man 11 به شمار می‌رود که کپکام آن را در سال ۲۰۱۸ منتشر کرد. هر چند کپکام هنوز از نسخه بعدی این مجموعه رونمایی نکرده اما مسلماً طرفداران خوش‌حال هستند که این مجموعه قدیمی بعد از دهه‌ها، هنوز هم به فروش قابل قبولی دارد.

Hollow knightTlou part 2 game of the centuryامیر گیمرDARKSIREN...Eternal...بهزاد سالمیAlbert

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا