بازی

فنتستیک حواشی مربوط به شباهت‌های The Day Before و Call of Duty را دروغ‌رسانی خواند

فنتستیک حواشی مربوط به شباهت‌های The Day Before و Call of Duty را دروغ‌رسانی خواند

سازندگان The Day Before که از به‌سخره گرفته شدن بازی خود در روزهای اخیر ناراحت هستند، به حواشی به‌وجود آمده واکنش نشان داده و آن‌ها را دروغ‌رسانی خواندند.

تبلیغات

استودیوی فنتستیک (Fntastic) این روزها فشارهای زیادی را تحمل می‌کند. این استودیو، هفته‌ی پیش گیم‌پلی جدیدی از بازی آنلاین چندنفره‌ی خود تحت عنوان The Day Before منتشر کرد و دیری نگذشت که افرادی در سراسر فضای مجازی، متوجه‌ی شباهت‌های انکار ناپذیر این عنوان و حالت زامبی  Call of Duty: Black Ops Cold War شدند. بازی‌بازان به این مسئله واکنش نشان دادند و برخی با انتقاد از وضعیت نه‌چندان چشم‌نواز گرافیکی، کمبود در بخش گیم‌پلی و نیز شباهت‌های یاد شده درخصوص تریلر این بازی، آن را به سخره گرفته و The Day Before را چیزی در حد “فایل‌های آماده‌ برای ساخت بازی” خطاب کردند.

استودیوی فنتستیک نیز در پاسخ به انتقادها و حواشی صورت گرفته حول این بازی، در صفحه‌ی رسمی خود در توییتر اظهار نارضایتی کرد و آن‌ها را “دروغ‌رسانی” و دستکاری حقایق دانست:

ما در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که با دروغ‌رسانی و عدم بررسی صحت و سقم اطلاعات، عجین شده است. هرکسی برای اینکه بازدید بیشتری داشته باشد، هر سخنی به‌زبان می‌آورد و همه نیز آن را باور می‌کنند. باید فکری به‌حال مسئله‌ی دروغ‌رسانی کرد چراکه نه تنها روی ما، بلکه می‌تواند روی هر استودیوی مستقل کوچک/متوسط دیگری تاثیر منفی بگذارد؛ تاثیراتی که شامل آسب‌های روحی نیز می‌شوند. بعد از انتشار بازی The Day Before به این فکر خواهیم کرد که چگونه می‌توانیم به توسعه‌دهندگان تازه‌کار جهت رویارویی با اخبار جعلی کمک کنیم و منابعی نیز به این موضوع اختصاص خواهیم داد.

نابود کردن راحت است و درست کردن، سخت.

پس از انتشار بیانیه‌ی فوق، افرادی به فنتستیک خاطرنشان کردند که به‌طور معمول اگر خودِ توسعه‌دهندگان اطلاعات صحیح در دسترس عموم بگذارند، این مشکل برطرف خواهد شد اما این استودیو در پاسخ بیان داشت که تمامی منابع خود را صرف توسعه‌ی بازی کرده و به همین خاطر هیچ‌گونه بخش بازاریابی برای انتشار اطلاعات صحیح، به‌طوری که قدرتمند و تاثیرگذار باشد ندارد. فنتستیک همچنین اعلام کرد که تمامی بخش‌ها و اجزاء بازی توسط افراد تیم ساخته شده و از فایل‌های آماده، تنها به میزان بسیار کمی در روند توسعه‌ی The Day Before استفاده شده است.

به‌هر صورت، بازی The Day Before در تاریخ 19 آبان 1402 (10 نوامبر 2023 میلادی) برای پلتفرم‌های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس/اس و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. باید منتظر ماند و دید ماجرای عجیب توسعه‌ی این عنوان، درنهایت چه سرانجامی خواهد داشت و آیا محصول نهایی خواهد توانست نظر بازی‌بازان و منتقدان را جلب کند یا خیر.

منبع: Gamingbolt

مسئول جیره ساندیس خور هاニマ・シャムス氏hamiiiiEzio Auditore da Firenze

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا