هاست پرسرعت
خودرو

لکسوس برای توسعه نسل جدید خودروهای برقی، تسلا را معیار قرار می‌دهد!


Notice: Undefined index: host in /home/gsxr/public_html/wp-content/plugins/jannah-optimization/inc/lazyload.php on line 133

لکسوس برای توسعه نسل جدید خودروهای برقی، تسلا را معیار قرار می‌دهد!

تاکاشی واتانابه رئیس جهانی لکسوس مأموریت سختی در توسعه محصولات برقی این شرکت از سال ۲۰۲۶ به بعد خواهد داشت هرچند ژاپنی‌ها می‌خواهند با معیار قرار دادن تسلا محصولاتی قابل‌قبول تولید کنند.

در سال ۲۰۲۶ لکسوس شروع به تولید نسل بعدی خودروهای برقی خود خواهد کرد و پیش‌نمایش آن‌ها نیز ماه آینده با معرفی یک کانسپت در نمایشگاه حمل‌ونقل ژاپن انجام خواهد شد. نسل جدید محصولات بدون آلایندگی این خودروساز از پلتفرم ماژولار استفاده خواهند کرد. استفاده از این پلتفرم باعث تغییرات قابل‌توجه در روش‌های تولید می‌شود. واتانابه می‌گوید:

ما برای نمایش هویت لکسوس باید طراحی ظاهری را در اولویت قرار دهیم.

به همین منظور لکسوس به دنبال کاهش حداکثری هزینه‌ها خواهد بود تا بتواند با پیشتازان بازار یعنی تسلا و بی وای دی رقابت کند. صحبت از تسلا شد و باید گفت مدیر لکسوس از اذعان به اینکه ژاپنی‌ها درس‌های زیادی از این خودروساز آمریکایی یاد می‌گیرند ابایی ندارد. رئیس جهانی لکسوس می‌افزاید:

ما باید تا جایی که امکان دارد روش‌های تولید ساده و راحتی را پیاده کنیم. به همین خاطر بررسی اقدامات تسلا و درس گرفتن از آن‌ها اهمیت دارد. یکی از اولین اقدامات در این زمینه بازنگری در روش‌های تولید خواهد بود.

لکسوس از تکنیک‌های تولید جدیدی که توسط تویوتا توسعه می‌یابد استفاده خواهد کرد. این روش‌ها شامل حرکت خود خودروها در خطوط تولید و استفاده از روش‌های ریخته‌گری قابل‌توجه خواهد بود تا تعداد قطعات و در نهایت هزینه‌های تولید کاهش یابد. برند لوکس موردبحث همچنین به دنبال روش‌هایی برای تمایز محصولاتش در عصر محصولات برقی خواهد بود. بنا به گفته واتانابه، لکسوس باید منحصربه‌فرد باشد اما ابتدا باید مفهوم این عبارت را روشن کرد. او می‌گوید:

اگر ما فقط روی تولید تمرکز کنیم احتمالاً پیشرفت چندانی نخواهیم داشت. ما باید چیز بیشتری ارائه کنیم. پس از آنکه مشتری محصول ما را خرید، چه تجربه دیگری خواهد داشت؟

یکی از روش‌های بهبود تجربه مالکیت ایجاد تنوع در سبد محصولات است تا برای نیازهای هر کشور پاسخگو باشد. این موضوع قبلاً با محصولات بنزینی و هیبریدی شروع شده و باید منتظر ماند و دید در زمینه خودروهای برقی چه استراتژی‌ای اتخاذ خواهد شد. لکسوس قبلاً گفته بود در سال ۲۰۳۰ تعداد ۱ میلیون خودروی برقی خواهد فروخت اما باید دانست در سال ۲۰۲۲ مجموع فروش محصولات بدون آلایندگی تویوتا و لکسوس تنها به ۲۵ هزار دستگاه رسید. لکسوس تنها یک خودروی برقی در سبد محصولاتش در آمریکا دارد. شاسی‌بلند RZ تا آگوست امسال تنها به خانه ۲۰۶۸ آمریکایی راه یافته است. البته در سایر بازارها از جمله اروپا کراس اور جمع‌وجور و برقی UX 300e نیز عرضه می‌شود. در خاتمه باید گفت این شرکت تا سال ۲۰۳۵ به برندی تمام برقی تبدیل خواهد شد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱۲ رای

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا