هاست پرسرعت
خودرو

مالک یک ولوو 740 با 1,600,000 کیلومتر کارکرد، یک ولوو S60 نو را رایگان دریافت کرد

مالک یک ولوو 740 با 1,600,000 کیلومتر کارکرد، یک ولوو S60 نو را رایگان دریافت کرد

اگرچه خودروهای امروزی بسیار پیچیده‌تر از خودروهای 30 سال پیش هستند، اما در کل قابل اعتمادترند و با وجود اینکه به دلیل پیچیدگی و امکانات بیشتر، ممکن است دچار ایرادات متنوع تری شوند، اما با تعمیر و نگهداری مناسب و قطعات جایگزین با کیفیت، می توانند حتی بیشتر از صاحبان خود عمر کنند. با این حال، به قول معروف، خودروهای قدیمی انگار یک چیز دیگری بودند! خودروهای قدیمی، قبل از اینکه پیشرفت فناوری آنها را تبدیل به رایانه های در حال حرکت کند، یک نوع سادگی خاصی داشتند که کیفیتی نوستالژیک به آنها می بخشد.

«جیم اوشِی»، مردی اهل میزوری از ایالات متحده، فردی قدیمی مسلک است که نیازی نمی بیند که مانند بسیاری از افراد، هر چند سال یک بار ماشینش را عوض کند. او ولوو 740 GLE خود را کمی بیش از 30 سال پیش خریده است و هنوز هم آن را سوار می شود. موقعی که جیم این خودرو را خرید، پدر و عمویش مدیریت یک نمایندگی فورد را بر عهده داشتند، اما او ترجیح داد که با یک ولوو به خانه برود. همان موقع جیم عهد کرد که یک میلیون مایل را با این سدان مکعبی شکل خواهد راند و در نوامبر سال گذشته، یعنی چند ماه پیش به این رکورد دست یافت.

new-volvo-1-million-km-2.jpg

به پاس این ۳۰ سال و رکورد جیم، ولوو آمریکا تصمیم گرفت که وفاداری او را بی پاسخ نگذارد. زمانی که جیم با خودروی قدیمی‌اش در نمایندگی وست کانتی ولوو توقف کرد، با کلید یک سدان ولوو S60 نو مواجه شد. قضیه زمانی جالب تر می شود که بدانیم استیون لینچ، مدیر این نمایندگی، همان شخصی است که 740 GLE را در سال 1991 به او فروخته بود. لینچ گفت: «ما از اینکه می‌توانیم از جیم قدردانی کنیم و او را سوار یک ماشین جدید کنیم، هیجان‌زده هستیم. این پاداش زحمات خودش است و ما برای او خیلی خوشحالیم

new-volvo-1-million-km-9.jpg

البته این همه ماجرا نیست و به نظر می رسد که ولوو آمریکا کمی در قدردانی از جیم خساست به خرج داده است! چرا که این سدان متوسط مشکی را تنها به صورت یک خودروی قرضی بلندمدت، به مدت دو سال در اختیار جیم قرار داده است تا با آن رانندگی کند. البته در این مدت تمام هزینه ها از جمله هزینه های نگهداری و بیمه خودرو را ولوو پوشش می دهد. با این حال، اگرچه این خودرو یک هدیه دائمی به جیم نیست، اما از هیچ بهتر است و آن را می توان یک حرکت خوب و البته یک ژست بازاریابی کارآمد از طرف این خودروساز در نظر گرفت.

در مورد این ولوو 740 GLE باید بدانید که این خودرو هرگز تصادف نکرده است؛ اگرچه همسر جیم سه بار در پارکینگ برخوردهای جزئی با آن داشته است. موتور اصلی خودرو نیز در کیلومتر 585000 (941466 کیلومتر) تعویض شده و دو سه گیربکس نو نیز در طول سال ها جایگزین شده اند. جیم با پدرش شرط بست که کاری خواهد کرد که کیلومتر شمار دوباره 000000 را نشان دهد و به قول خود عمل کرد. اما متأسفانه، پدرش قبل از اینکه او بتواند «این شرط را به رخ او بکشد و زبانش را برای او دربیاورد» درگذشت.

البته کماکان این ولوو با همتای رکورددارش که بیشترین مسافت را پیموده است، فاصله بسیاری دارد. چرا که این مقام متعلق به یک ولوو P1800 قرمز رنگ ساخت 1966 است که مسافت 3/25 میلیون مایلی (5/23 میلیون کیلومتری) را طی کرده است و تا به امروز، رکورد جهانی گینس برای بالاترین مسافت پیموده شده توسط یک وسیله نقلیه غیرتجاری را نیز به نام خود ثبت کرده است.

محله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا