هاست پرسرعت
بازی

مبتلا شدن بروس ویلیس به بیماری زوال عقل

مبتلا شدن بروس ویلیس به بیماری زوال عقل

فروردین امسال بود که اعلام شد بروس ویلیس، بازیگر فیلم‌های جان سخت در پی ابتلا زبان‌پریشی و از دست دادن قدرت تکلم از دنیای بازیگری خداحافظی کرده است. حالا در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، وضعیت بیماری این بازیگر سابق فیلم‌های اکشن وخیم‌تر شده است. خانواده بروس ویلیس اعلام کردند که وضعیت او بدتر شده و او اکنون به بیماری زوال عقل پیشانی گیجگاهی (FTD) مواجه شده است که این بیماری مانع از توانایی او در برقراری ارتباط با دیگران می‌شود.

اما همینگ ویلیس، همسر بروس ویلیس به‌همراه دمی مور، همسر سابق و رامر، اسکات، تالولا، میبل و اولین فرزندان این بازیگر ۶۷ ساله بیانیه‌ای منتشر کردند و گفتند: «اگرچه اعلام این خبر دردناک و سخت است، اما اینکه درنهایت یک تشخیص واضح از بیماری او وجود دارد، کمی به ما آرامش می‌دهد.» خانواده بروس ویلیس همچنین از تمامی طرفداران و مردمی که برای آن‌ها پیام‌هایی در جهت حمایت از این بازیگر و خانواده‌اش طی این ماه‌ها ارسال کرده بودند، تشکر و قدردانی کردند.

انجمن آلزایمر می‌گوید که FTD شامل انواع مختلفی از زوال عقلی است که در آن لوب‌های پیشانی و گیجگاهی درگیر می‌شوند. FTDها به‌طور گسترده به عنوان اختلالات رفتاری یا زبانی (مانند زبان‌پریشی) نمود می‌کنند. زوال عقل پیشانی گیجگاهی یک اختلال زودرس است که اکثراً قبل از سن ۶۵ سالگی رخ می‌دهد، اما می‌تواند زودتر نیز شروع شود. طبقه‌بندی بین‌المللی بیماری‌ها این بیماری را به عنوان عامل ایجاد اختلال در جنبه‌های روانی و رفتاری طبیعی انسان می‌شناسد. 


مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا