بازی

مشکل موجودی کنسول‌های بازی تا پایان سال 2022 ادامه دارد

مشکل موجودی کنسول‌های بازی تا پایان سال 2022 ادامه دارد

تیم استوارت (Tim Stuart)، مدیر مالی Xbox، هشدار داد که مشکل موجودی ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5، به دلیل اختلالات در فرآیند تولید، تا آخر 2022 ادامه دارد.

در تماس سرمایه‌گذاران با سرویس مالی شرکت، استوارت دو موضوع بازگشت مجدد چین به قرنطینه به دنبال افزایش آمار کرونا و افزایش قیمت‌گذاری را مقصر دانست.

مشکل کمبود ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 عاملی برای بهبود فروش سری اس است

مشکل موجودی کنسول‌های بازی تا پایان سال 2022 ادامه دارد

در گزارشی از سوی GameIndustry، استوارت تاکید کرد به دلیل توسعه‌های اخیر، سازندگان قطعات محدودی در اختیار دارند. که در واقع به نفع فروش ایکس باکس سری اس است. طبق آمار فروش، در چندین ناحیه مانند اروپا و ایالات متحده، مایکروسافت سهم بازار فروش کنسول را با ایکس باکس سری ایکس و اس به دست گرفته، در حالی که سونی به دلیل کمبود ادامه‌دار پلی استیشن 5، قسمتی از سهمش را از دست داده است.

مایکروسافت در تمام گزارشات، فروش ایکس باکس سری ایکس و اس را به صورت ترکیبی اعلام می‌کند، پس تشخیص مقدار فروش هر کنسول، سخت است. در هر صورت، به نظر می‌رسد که ایکس باکس سری اس در کنار نینتندو سوییچ تنها کنسولی باشد که به صورت منظم در فروشگاه‌های فیزیکی و مجازی موجود است، پس دیدگاه‌های استوارت خیلی تعجب‌برانگیز نیست.

به نوبه خود، سونی در حال تلاش برای تدارک قطعات کافی برای افزایش موجودی پلی‌ استیشن 5 در بازار است. اکنون، این کنسول در برآورده کردن انتظارات ناتوان مانده و از پلی استیشن 4 در زمان عرضه خود، عقب است. سونی باور دارد پس از بهبود وضعیت موجودی، پلی استیشن 5 از پلی استیشن 4 پیشی خواهد گرفت.

𝘞𝘰𝘭𝘷𝘦𝘳𝘪𝘯𝘦M.MTفیل خالی بند شاگرد عمو جیمDARKSIRENGramy kP.morganمارکو تاجر ایتالیایی (دلال شامپو سیر پرژک)PlayStation Studios PS5Dr.PyroInvisible bearded userگیمری عادیAloy versusTlou part 2 game of the centuryامینscorpionesJonah hex (🗿گرالت سیبیلو🗿)Mohsenj74meysambPlayground GamesAlbert

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا