بازی

معرفی آثار ترسناک برگرفته شده از رخدادهای دنیای واقعی

معرفی آثار ترسناک برگرفته شده از رخدادهای دنیای واقعی

برخی از آثار ترسناک ساخته شده در سینما و تلویزیون برگرفته از اتفاقاتی حقیقی در دنیای اطراف ما می‌باشند.

یکی از دلایلی که باعث محبوبیت و شهرت بسیار زیاد آثار ژانر وحشت شده است، در این است که می‌تواند به بدترین کابوس‌های ما انسان‌ها شاخ و برگ داده و در سینما و تلویزیون آن‌ها را به ارمغان بیاورد. با این حال اگر که این کابوس‌های وحشتناک و دلهره‌آور برگرفته از رویدادهای حقیقی دنیای اطراف ما باشند چه؟

تصور کنید اتفاقات وحشتناک و بسیار ترسناکی که در مدت زمانی چند ساعته مشاهده می‌نمایید، طبق برخی از ادعاها واقعاً به وقوع پیوسته باشند. ترس‌ها و لحظات دلهره‌آوری که ما به عنوان یک بیننده تجربه کرده‌ایم، برخی از انسان‌ها در سراسر جهان با گوشت و پوست خود این صحنه‌ها را تجربه کرده‌اند؛ مسئله‌ای که حتی فکر کردن به آن نیز می‌تواند موی تن ما را سیخ نماید.

به همین سبب نیز تصمیم گرفتیم تا به معرفی 15 اثری بپردازیم که طبق برخی از ادعاهای صورت گرفته، به نوعی در دنیای واقعی ما به وقوع پیوسته و سبب الهام پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی مختلفی شده‌اند. پس در ادامه با ما همراه باشید.

فیلم The Blob

معرفی آثار ترسناک برگرفته شده از رخدادهای دنیای واقعی
The Blob
 • سال پخش: 1958
 • کارگردان: اروین یورث
 • نویسنده: کی لیناکر و تئودور سیمونسون
 • بازیگران: استیو مک‌کوئین، اولین هولند و رابرت فیلدز

قطعاً با دیدن تصویر فیلم The Blob (توده) به هیچ وجه باورتان نخواهد شد که چنین اتفاقی به طور واقعی در دنیای ما به وقوع پیوسته است. با این حال منابع موثق و مستندی وجود دارند که بیانگر حقیقت ماجرا هستند.

این فیلم روایت‌گر یک موجود کریه و بسیار عجیب و غریبی است که از طریق یک شهاب سنگ وارد زمین شده و شروع به خوردن موجودات زنده می‌کند؛ مسئله‌ای که به مرور اندازه وی را افزایش داده و در نهایت به یک هیولای بسیار وحشتناک و بزرگ تبدیل می‌شود. در سال 1950 مقاله‌ای حول محور مشاهده یک موجود فضایی بسیار عجیب فاش شده بود.

این مقاله فاش کرد که دو پلیس ایالتی در شامگاه فیلادلفیا شاهد سقوط یک جسم بسیار عجیب از آسمان بودند. زمانی که آن‌ها به این جسم نزدیک شدند، ماده‌ای ژله مانند به طول حدودی 2 متر را مشاهده کردند که بافتی کریستالی تمام آن را در بر گرفته بود و نبض داشت. پس از آن که یکی از این پلیس‌ها دست خود را وارد این ماده می‌نماید، توده از خود بخاری را ساطع کرده و سپس تبخیر می‌شود. علی‌رغم این که برخلاف فیلم The Blob شاهد هیچ کشتار یا وقایع خونینی نبودیم اما قطعاً حضور یک ماده توده مانند بنفشی که نبض داشته و از آسمان سقوط کرده است، به خودی خود وحشتناک و دلهره‌آور می‌باشد.

فیلم The Conjuring

معرفی آثار ترسناک برگرفته شده از رخدادهای دنیای واقعی
The Conjuring
 • سال پخش: 2013
 • کارگردان: جیمز وان
 • نویسنده: چاد هیس و کری هیس
 • بازیگران: پاتریک ویلسون، ورا فارمیگا و ران لیوینگستون

فیلم The Conjuring (احضار) با وجود این که زمینه‌ساز یکی از پرفروش‌ترین فرنچایزهای ژانر وحشت سینما بوده است اما در واقعیت زندگی یک خانواده را به مرز نابودی کشانده است.

این فیلم روایت‌گر یک خانواده گرم و صمیمی است که به خانه‌ای در یک مزرعه نقل مکان می‌کنند؛ با این حال این خانه مورد حمله نیروهای اهریمنی قرار گرفته و وقایعی شوکه‌کننده رقم می‌خورد. در حقیقت باید گفت که اد و لارین وارن در دنیای واقعی نیز وجود داشته و پرونده‌های آن‌ها بارها مورد اقتباس‌های مختلف قرار گرفته است.

خانواده وارن در دهه 1950 یک موسسه تحقیقاتی حول محور موضوعات ماوراء الطبیعی را راه‌اندازی کرده و به رسیدگی موارد گوناگونی در این زمینه پرداختند که یکی از پرونده‌های بسیار محبوب آن‌ها نیز همین اتفاقی بوده که در فیلم The Conjuring به وقوع پیوسته است. آن‌ها حتی یک موزه را نیز راه‌اندازی کردند که تا سال 2019 میزبان حضور عموم مردم بوده است.

سریال The Watcher

معرفی آثار ترسناک برگرفته شده از رخدادهای دنیای واقعی
The Watcher
 • سال پخش: 2022
 • کارگردان: رایان مورفی
 • نویسنده: ریوز ویدمن
 • بازیگران: نائومی واتس، بابی کاناوله و جنیفر کولیج

سریال The Watcher (ناظر) که به تازگی پخش خود را آغاز کرده است، یکی از ساخته‌های جدید و هیجان‌انگیز سرویس نتفلیکس می‌باشد که داستانی بسیار پرتنش را روایت‌ می‌کند.

این سریال زندگی یک زوج آمریکایی را به تصویر می‌کشد که پس از نقل مکان به یک خانه بسیار زیبا، توسط مزاحمی به نام “ناظر” زندگی مشترک آن‌ها مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد. با وجود این که برخی از شخصیت‌های فرعی این سریال کاملاً ساختگی هستند اما کلیت داستان کاملاً واقعی بوده و یک مزاحم بسیار عجیب و غریب و ترسناک زوجی در آمریکا را برای مدتی طولانی تحت آزار قرار داده است.

نکته جالب توجه این است که یکی دیگر از داستان‌های سریال The Watcher نیز کاملاً برگرفته از واقعیت می‌باشد؛ جایی که یکی از همسایه‌های این زوج با بی‌رحمی تمام دست به کشتار همسر و فرزندانش زده و سپس در تاریکی شب برای همیشه ناپدید می‌شود. این وقایع نشان می‌دهد که سریال The Watcher با استفاده از المان‌های واقع‌گرایانه و دلهره‌‌آور تا چه حد می‌تواند مخاطبینش را با ترسی حقیقی مواجه نماید.

فیلم The Stepfather

معرفی آثار ترسناک برگرفته شده از رخدادهای دنیای واقعی
The Stepfather
 • سال پخش: 1987
 • کارگردان: جوزف روبن
 • نویسنده: دونالد ای. وستلیک
 • بازیگران: تری اوکوئین، جیل شولن و شلی هک

فیلم The Stepfather (ناپدری) که در دوران اوج آثار اسلشر یعنی دهه 1980 ساخته شده است، یکی از فیلم‌های برگرفته از وقایعی حقیقی می‌باشد که کاملاً هم به داستان اصلی وفادار بوده است.

داستان این فیلم حول محور یک ناپدری به نام جان می‌باشد که حساب‌دار بوده و زندگی مرفهی را در ایالت نیوجرسی می‌گذارند. او تا پیش از اخراج شدن از محل کارش انسانی بسیار مذهبی، ساکت، محترم، مودب و خانواده‌دوست بوده است؛ با این حال از دست دادن شغلش زندگی جان را برای همیشه دگرگون می‌نماید و زمینه‌ساز یکی از وحشتناک‌ترین رخدادهای تاریخ ایالت نیوجرسی آمریکا می‌شود.

او پس از اخراج از محل کار، برای ماه‌ها بدون آن که به کسی از شرایط جدیدش حرفی بزند، بسیار عادی رفتار کرده و در ظاهر به سر کار می‌رفته است؛ با این حال تمام این مدت او مشغول برنامه‌ریزی برای قتل خانواده‌اش بوده و سرانجام در یک روز به مادر، همسر و فرزندانش خود شلیک کرده و اجساد آن‌ها را برای همیشه مفقود می‌کند. جان سپس با تغییر هویت به ایالات دنور نقل مکان کرده و حسا‌ب‌دار یک شرکت جدید می‌شود که در نهایت زندگی مشترکی جدیدی را آغاز می‌نماید. این مرد شرور 20 سال با هویتی جدید به زندگی تازه‌ای پرداخت تا این که در نهایت پلیس آمریکا او را پیدا کرده و تحت مجازات قرار گرفت.

فیلم Scream

معرفی آثار ترسناک برگرفته شده از رخدادهای دنیای واقعی
Scream
 • سال پخش: 1996
 • کارگردان: وس کریون
 • نویسنده: کوین ویلیامسون
 • بازیگران: نو کمبل، دیوید آرکت و کورتنی کاکس

مجموعه فیلم‌های Scream (جیغ) که برای چندین دهه طرفداران بسیاری را در سراسر جهان پیدا کرده است، اقتباسی از جنایتی حقیقی در دنیای ما می‌باشد که تا اوایل دهه 2000 کمتر کسی از آن اطلاع داشته است.

تبلیغات

این فیلم که روایت‌گر قتل‌عام چند نوجوان دبیرستانی توسط یک قاتل نقاب‌دار می‌باشد، یکی از پایه‌گذاران ژانر اسلشر نو بوده و هنوز هم میزبان ساخت دنباله‌های محبوبی می‌باشد. شاید جالب باشد تا بدانید که یک فرد نقاب‌دار به نام دنی رولینگ در سال 1990 و تنها در مدت 5 روز دست به کشتار 4 انسان بی‌گناه زده و باعث وحشت مردم بسیاری در سراسر آمریکا شده است.

طبق اظهاراتی که او فاش کرده است، دنی برای محبوبیت و شناخته شدن به عنوان یک سوپر استار دست به چنین کشتار بی‌رحمانه‌ای زد که البته در نهایت نیز به خواسته خود رسید و حتی منبع الهام یک فرنچایز سینمایی نیز شد. حتی چندین فیلم مستند، کتاب و پادکست‌های مختلفی نیز حول محور جنایات او ساخته و در دسترس مردم گرفت تا دنیا با این سوپر استار وحشی و بی‌رحم آشنا شود.

فیلم Compliance

معرفی آثار ترسناک برگرفته شده از رخدادهای دنیای واقعی
Compliance
 • سال پخش: 2012
 • کارگردان و نویسنده: کراگ زوبل
 • بازیگران: آن داود، دریما واکر و بیل کمپ

فیلم Compliance (انطباق) از ترس کاملاً متفاوتی بهره گرفته و تماشای آن می‌تواند چندان باب میل همه بینندگان نباشد.

این فیلم روایت‌گر فردی است که با دفتر مک‌دونالد تماس گرفته و با ارائه اطلاعاتی عجیب و غریب و غافلگیر کننده زندگی چندین و چند انسان را در معرض نابودی قرار می‌دهد. اتفاقی که به صورت کاملاً واقعی در سال 2004 به وقوع پیوست و در نهایت منجر به دستگیری یک نگهبان زندان در ایالت فلوریدا آمریکا شد.

این نگهبان زندان با جا زدن خود به عنوان یک افسر نیروی پلیس و گول زدن مدیر یکی از شعبات رستوران‌های مک‌دونالد منجر به ایجاد سلسه‌ای از اتفاقات شوکه‌کننده و عذاب‌آور شد که در نهایت نیز در اختیار نیروهای واقعی پلیس قرار گرفت و به زندان افتاد و بعد مدتی نیز از زندان آزاد شد. این واقعه که در نهایت به یک قتل منتهی شده است، بسیار وحشتناک و غیرقابل باور بوده و نشان می‌دهد که بازی با زندگی انسان‌ها تا چه اندازه می‌تواند ترسناک و غافلگیر کننده جلوه نماید.

فیلم The Texas Chainsaw Massacre

معرفی آثار ترسناک برگرفته شده از رخدادهای دنیای واقعی
The Texas Chainsaw Massacre
 • سال پخش: 1974
 • کارگردان: توبی هوپر
 • نویسنده: کیم هانکل
 • بازیگران: مارلین برنز، پاول پاتین و ادوین نیل

فیلم The Texas Chain Saw Massacre (کشتار با اره‌برقی در تگزاس) که یکی از بزرگان و پایه‌گذاران سبک اسلشر محسوب می‌شود، به خودی خودی ترسناک و شوکه‌کننده می‌باشد؛ وای به حال این که این داستان از رویدادی حقیقی نیز الهام گرفته باشد.

این فیلم روایت‌گر گروهی از جوانان از خدا بی‌خبری است که در طول سفر تفریحی خود از یک مکان عجیب در شهر تگزاس سر در می‌آورند که منجر به مرگ تک تک آن‌ها به دست خانواده‌ای آدم‌خوار می‌شود؛ جنایت وحشتناکی که برگرفته از اتفاقی مشابه در دنیای واقعی بوده است که البته شخصیت اصلی آن ماجرا برخلاف شرور این فیلم وحشی و افسار گسیخته نبوده است.

در سال 1950 یک جوان روانی به نام گین اعتراف می‌کند که دست به کشتار چندین و چند انسان بی‌گناه زده تا از طریق پوست‌ آن‌ها یک ست کت و شلوار تهیه کرده تا مادرش آن را بر تن نماید. همچنین خانه آن‌ها و اسباب و وسایل زندگی‌شان تبدیل به موزه‌ای از ساخته‌هایی شده بود که از بدن قربانیان بهره گرفته است؛ از صندلی با روکشی از پوست انسان گرفته تا کاسه‌های غذاخوری درست شده از جمجه‌های انسان‌ها، او به طرزی بی‌رحمانه و دیوانه‌وار قربانیانش را در راه استفاده از جنبه‌های تزئینی به قتل می‌رسانده است.

فیلم The Birds

معرفی آثار ترسناک برگرفته شده از رخدادهای دنیای واقعی
The Birds
 • سال پخش: 1963
 • کارگردان: آلفرد هیچکاک
 • نویسنده: ایوان هانتر
 • بازیگران: تیپی هدرن، راد تیلور و جسیکا تندی

فیلم The Birds (پرندگان) به عنوان یکی از آثار فراموش نشدنی آلفرد هیچکاک کبیر در تاریخ سینمای هالیوود شناخته می‌شود که وقایعی منحصر به فرد را رقم زده است.

این فیلم روایت‌گر پسر و دختر تازه ازدواج کرده‌ای است که به خلیج بودگا سفر می‌کنند اما رسیدن آن‌ها مصادف می‌شود با حمله همه‌جانبه پرندگانی که گویا تشنه خون انسان‌ها شده‌اند. این رویداد عجیب و غریب کاملاً به وقوع پیوسته و هنوز هم دانشمندان را به فکر فرو برده است.

در سال 1961 شهر خلیجی مونتری ایالت کالیفرنیا میزبان حمله بی‌وقفه پرندگانی قرار می‌گیرد که به سمت مردم و خانه‌های این شهر هجوم می‌برند. طبق نظریه برخی از دانشمندان، یک جلبک سمی می‌تواند باعث بروز جنونی افسار گسیخته در پرندگان شده تا آن‌ها را وادار به بروز واکنش‌های تهاجمی و دیوانه‌واری بنماید.

فیلم Fire in the Sky

معرفی آثار ترسناک برگرفته شده از رخدادهای دنیای واقعی
Fire in the Sky
 • سال پخش: 1993
 • کارگردان: رابرت لیبرمن
 • نویسنده: تریسی تورم
 • بازیگران: دی بی سویینی، رابرت پاتریک و کریگ شفر

فیلم Fire in the Sky (آتش در آسمان) جزو آن دسته از آثاری قرار می‌گیرد که مخاطب را هیجان‌زده کرده و داستانی را اراده می‌کند که با خود می‌گویید قطعاً واقعی نخواهد بود؛ با این حال دقیقاً چنین اتفاقی در دنیای واقعی نیز به وقوع پیوسته است.

این فیلم روایت‌گر چند کارگر در شهر آریزونا می‌باشد که هنگام بازگشت از محل کار با چیزی نورانی در آسمان مواجه شده و یکی از آن‌ها در این بین کشته می‌شود که زمینه‌ساز اتفاقاتی هولناک و غافلگیر کننده می‌شود. اتفاقی که در دنیای واقعی نیز به همین شکل رخ داده و هنوز هم کسی توضیحی برایش ارائه نداده است.

نکته جالب توجه در این است که فرد کشته شده چند روز بعد و در یک ایستگاه پمپ بزنین به صورت برهنه پیدا شد که هیچ خاطراتی از کشته شدن خود را به یاد نمی‌آورد و تنها ادعا می‌کرد که موجودات فضایی تست‌ها و آزمایش‌های وحشتناکی را بر روی بدن وی اعمال کرده‌اند. او و باقی همکارانش بارها تست‌های دروغ‌سنج را بدون هیچ شک و شبهه‌ای پشت سر گذاشته و باعث شدند تا یکی از عجیب‌ترین رویدادهای تاریخ آمریکا در مواجه با موجودات فضایی به وقوع بپیوندد.

فیلم The Exorcist

معرفی آثار ترسناک برگرفته شده از رخدادهای دنیای واقعی
The Exorcist
 • سال پخش: 1973
 • کارگردان: ویلیام فریدکین
 • نویسنده: ویلیام پیتر بلتی
 • بازیگران: الن برستین ماکس، فون سیدو و جیسون میلر

فیلم The Exorcist (جن‌گیر) که هنوز هم به عنوان یکی از ترسناک‌ترین ساخته‌های تاریخ سینما شناخته می‌شود، وقایعی هولناک و کابوس‌وارانه‌ را به تصویر می‌کشد که در کمال تاسف واقعیت داشته است.

این فیلم حول محور یک دختر پاک و معصوم به نام ریگن است که دچار تشنجی شدید شده و در نهایت تحت کنترل یک موجود اهریمنی قرار می‌گیرد. اتفاقی که منجر به رویدادهایی بسیار وحشتناک و فراموش نشدنی خواهد شد. نکته دردناک ماجرا این است که این فیلم از رویدادهای واقعی بین سال‌های 1928 تا 1949 الهام گرفته است.

طبق مستنداتی که کلیسای کاتولیک ضبط و نگهداری کرده است، از صده 1600 تا دهه 1928 و 1949 شاهد تسخیر بدن انسان‌ها توسط موجودات اهریمنی بوده‌ایم که تحت عنوان جن‌گیری شناخته می‌شوند. با وجود این که این مسائل و تشریفات کلیساها بیشتر برای ترساندن مردم و دامن زدن به خرافات آن‌ها مطرح شده است اما گزارشاتی واقعی مبنی بر تسخیر جسم انسان‌ها توسط جن‌ها به میان آمده که هنوز هم به صورت دقیق دلیل این مسئله موشکافی نشده است.

فیلم A Nightmare on Elm Street

معرفی آثار ترسناک برگرفته شده از رخدادهای دنیای واقعی
A Nightmare on Elm Street
 • سال پخش: 1984
 • کارگردان و نویسنده: وس کریون
 • بازیگران: جانی دپ، جان ساکسون و رونی بلکلی

همانند فیلم The Blob که در آغاز این مقاله مورد اشاره گرفت، فیلم A Nightmare on Elm Street (کابوس در خیابان الم) نیز برگرفته از رویدادی کاملاً واقعی می‌باشد که می‌تواند موی تن شما را سیخ نماید.

این فیلم روایت‌گر چند کودک است که توسط یکی از هم‌کلاسی‌هایشان مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند. زمانی که والدین آن‌ها از این موضوع مطلع می‌شوند، آن کودک را به نشانه برخورداری از روحی اهریمنی آتش می‌زنند. حال کودک‌ها بزرگ شده و آن هم‌کلاسی نیز با ظاهری وحشتناک به سراغشان آمده تا از آن‌ها انتقام بگیرد.

طبق صحبت‌های وس کریون که به عنوان کارگردان این فیلم شناخته می‌شود، او این فیلم را براساس داستانی که در مجله لس‌آنجلس تایمز به نگارش درآمده بود، تحت اقتباس درآورده است. با این حال نکته عجیب ماجرا در این است که هیچکس نتوانسته داستان مشابهی را در این مجله پیدا نماید و همین مسئله سبب شده تا هنوز هم بین طرفداران این اثر اسلشر یک دو دستگی بزرگ وجود داشته و بر سر حقیقت این ماجرا اختلاف نظرهای بسیاری وجود داشته باشد.

فیلم The Town That Dreaded Sundown

معرفی آثار ترسناک برگرفته شده از رخدادهای دنیای واقعی
The Town That Dreaded Sundown
 • سال پخش: 1976
 • کارگردان:چارلز بی. پیرس
 • نویسنده: ایرل ای. اسمیت
 • بازیگران: اندرو پرین، بن جانسون و داون ولز

فیلم The Town That Dreaded Sundown (شهری که از غروب آفتاب وحشت داشت) روایت‌گر مجموعه‌ای از قتل‌های بی‌رحمانه‌ای است که هنوز می‌تواند باعث بروز کابوس‌های شبانه برای مخاطبینش بشود.

این فیلم روایت‌گر یک مرد مرموز با کلاهی عجیب و غریب می‌باشد که پس از جنگ جهانی دوم و در سال 1946 دست به قتل‌های فجیعی در شهر تکسارکانا واقع در ایالت تگزاس می‌زند که باعث بدنامی این شهر می‌شود. نکته وحشتناک درباره این قاتل بی‌رحم در این است که او بدن قربانیان خود را درحالی که زنده بوده‌اند، می‌جویده و آثار گازگرفتگی‌های وحشتناکی را باقی می‌گذاشته است.

در دنیای واقعی نیز چنین اتفاقی به وقوع پیوسته و مطبوعات نام این قاتل وحشی را “قاتل فانتوم” نامگذاری می‌کنند که نه تنها هیچگاه پیدا نشد و پرونده آن مختومه اعلام نگردید، بلکه شایعات مختلفی نیز از مشاهده شدن وی در شهرهای دیگر به چشم خورده است که واقعیت یا دروغ آن هنوز در هاله‌ای در ابهام قرار دارد. قطعاً تجربه زندگی در شهری که میزبان حضور یک قاتل زنجیره‌ای باشد به خودی خود وحشتناک است، وای به حال آن که این قاتل زنجیره‌ای دست به جویدن قربانیان خود در حالی که زنده هستند نیز بزند که یک کابوس بسیار وحشتناک خواهد بود. واقعاً در زیر آن ماسک چه موجودی قرار داشته است؟!

فیلم Witchfinder General

معرفی آثار ترسناک برگرفته شده از رخدادهای دنیای واقعی
Witchfinder General
 • سال پخش: 1968
 • کارگردان: مایکل ریوز
 • نویسنده: تام بیکر
 • بازیگران: وینسنت پرایس، ایان اوگلوی و روپرت دیویس

فیلم Witchfinder General (ژنرال جادوگریاب) از اتفاقی کاملاً مشابه مورد اقتباس قرار گرفته است که در صده‌های گذشته بین کشورهای اروپایی بارها به وقوع پیوسته است.

این فیلم روایت‌گر یک شخصی است که خود را ژنرال جادوگریاب خطاب کرده و همراه با گروهش به نقاط مختلفی از اروپا سفر می‌کنند تا بنا به عقیده خودشان جادوگرها را پیدا نمایند. آن‌ها با استفاده از خرافات و سودجویی موفق شدند تا مردم شهرها را بر علیه یکدیگر شورانیده و کشتارهای بی‌رحمانه‌ای را رقم بزنند.

بین سال‌های 1645 تا 1647 شاهد مرگ بیش از 150 انسانی بودیم که طبق خرافات مردم آن زمان جادوگر خطاب شده بودند. با وجود این که در آن زمان این مسئله به خرافاتی همه‌گیر تبدیل شده بود اما فیلم Witchfinder General از این موضوع بهره گرفت تا بی‌رحمی‌های انسان‌ها و کینه‌های شخصی آن‌ها را از طریق سوزاندن جادوگران به تصویر بکشد. این که جادوگران حقیقت دارند یا خیر موضوع بحث‌برانگیزی است اما کشته شدن صدها انسان به این روش، کشتار بی‌رحمانه‌ای بیش نبوده است.

فیلم Dead Ringers

معرفی آثار ترسناک برگرفته شده از رخدادهای دنیای واقعی
Dead Ringers
 • سال پخش: 1988
 • کارگردان: دیوید کراننبرگ
 • نویسنده: نورمن اسنایدر
 • بازیگران: جرمی آیرونز، ژنه‌ویو بوژو و هایدی وان پالسکه

فیلم Dead Ringers (شباهت کامل) براساس رمانی به نام دوقلوها نوشته باری وود و جک گیسلند می‌باشد که از هنرنمایی تماشایی جرمی آیرونز بهره برده است.

این فیلم روایت‌گر دو پزشک یک کلینیک می‌باشد که میزبان حضور بازیگری مشهور و زیبا به نام کلر نیوو شده و دلباخته وی می‌شوند. این مسئله سبب می‌شود تا این دو برادر وقایعی غافلگیر کننده و جذاب را رقم بزنند. نکته جالب توجه درباره این دو قلوها در این است که نقش‌آفرینی هر دوی آن‌ها را جرمی آیرونز استادانه به تصویر کشیده است شخصیت‌هایی که در دنیای واقعی نیز حضور داشته‌اند.

این دو برادر در دنیای واقعی و در بیمارستانی واقع در شهر نیویورک به زندگی مشغول بودند که در زمینه زنان به تحصیل پرداخته و مقالات و کتب مختلفی را حول محور این موضوع منتشر کرده بودند. این دوقلوها بعدها وارد ماجراهای دلهره‌آوری می‌شوند که نه تنها اعتیاد به مواد مخدر را برای آن‌ها در پی دارد، بلکه در سال 1975 نیز جسد کشته شده هر دویشان در آپارتمانی در منهتن پیدا می‌شود. هنوز هم سرنوشتی که برای این دوقلوها به وقوع پیوسته است نقل محافل بوده و چگونگی مرگ آن‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

فیلم Open Water

معرفی آثار ترسناک برگرفته شده از رخدادهای دنیای واقعی
Open Water
 • سال پخش: 2003
 • کارگردان و نویسنده: کریس کنتیس
 • بازیگران: بلانچارد راین، دنیل تراویس و کریستینا زناتو

فیلم Open Water (آب‌های آزاد) یکی از آثار بسیار عذاب‌آور سینمای وحشت محسوب می‌شود که می‌تواند تک تک لحظات آن شما را با ترسی غیرقابل کنترل مواجه نماید.

این فیلم روایت‌گر زوجی آمریکایی می‌باشد که در دریای کارائیب به غواصی رفته و در کمال تعجب توسط خدمه کشتی‌شان در دریا رها شده و جا می‌مانند. حال آن‌ها که کیلومترها با ساحل فاصله دارند، خود را در محاصره کوسه‌های گرسنه‌ای می‌بینند که ثانیه به ثانیه به آن‌ها نزدیک‌تر شده و هیچ راهی فراری نیز از دستشان ندارند.

در سال 1998 چنین اتفاقی بر سر زوجی به نام تام و ایلین لونرگان به وقوع پیوست که توسط گروه غواصی‌شان جا مانده و در مرچان واقع در اقیانوس آرام در فاصله 40 کیلومتری از ساحل تنها به حال خود رها شدند. متاسفانه نه تنها هیچکس به مدت 2 روز غیبت آن‌ها را متوجه نشد، بلکه به تنهایی در آب‌های مملو از کوسه‌های خونخوار رها شده و هیچ راه فراری نداشتند. اجساد آن‌ها هیچوقت پیدا نشد و فیلم Open Water نیز با اقتباسی از این واقعه و ادای احترامی به این زوج بدشانس ساخته شد که آخرین لحظات نفس‌گیر از عمرشان را برای مخاطبین به تصویر می‌کشد.


در پایان آیا شما فیلم یا سریال دیگری را سراغ دارید که اقتباسی از داستان‌های واقعی را در ژانر وحشت پدید آورده باشد؟ کدام یک از این آثار نام برده شده بیش از پیش توانسته تا شما را تحت تاثیر قرار بدهد؟ آیا بر واقعیت تمام آن‌ها باور دارید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Lifehacker

Dota2Visible bearded man77mitia KaramazovAMIR WAZOWSKI

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا