هاست پرسرعت
بازی

معرفی صداپیشه‌های مشترک انیمه‌های Naruto، Bleach و One Piece

معرفی صداپیشه‌های مشترک انیمه‌های Naruto، Bleach و One Piece

سه انیمه بزرگ شونن یعنی انیمه‌های Naruto، Bleach و One Piece صداپیشه‌های مشترکی با یکدیگر دارند.

تبلیغات

انیمه ناروتو (Naruto)، بلیچ (Bleach) و وان پیس (One Piece) سه انیمه بزرگ شونن دنیای انیمه به شمار می‌روند که از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار هستند و توانستند توجه مخاطبان بسیار زیادی را به خودشان جلب کنند. نکته جالب‌توجه درباره این سه انیمه این است که برخی از صداپیشه‌های آن‌ها مشترک هستند یعنی یک صداپیشه در هر سه انیمه صداپیشگی کاراکترهای مختلف را برعهده داشته است.

صداپیشه‌های توانا و بااستعداد مطمئناً در انیمه‌های مختلف فعالیت دارند و اغلب اوقات نیز کاراکترهای بسیار محبوب را صداپیشگی می‌کنند. گاهی اوقات تشخیص شباهت صدای برخی از کاراکترها با یکدیگر آسان است و گاهی اوقات این کار دشوار است و اینکه برخی از کاراکترها صداپیشه یکسانی دارند حتی ممکن است غافلگیرکننده نیز باشد. در این مطلب همراه با ما باشید تا به معرفی صداپیشه‌هایی بپردازیم که در سه انیمه بزرگ شونن صداپیشگی کاراکترهای مختلف را برعهده داشتند.

توشی‌یوکی موریکاوا

توشی‌یوکی موریکاوا
توشی‌یوکی موریکاوا

توشی‌یوکی موریکاوا از جمله صداپیشه‌های برجسته‌ای است که در هر سه انیمه «ناروتو»، «بلیچ» و «وان پیس» صداپیشگی کرده است. او بیشتر به‌خاطر صداپیشگی کاراکترهای مربی مانند شناخته می‌شود اما سابقه صداپیشگی شخصیت‌های شرور را نیز دارد.

توشی‌یوکی در انیمه «وان پیس» صداپیشه شخصیت اِنل و همچنین هاچان بوده است. او در انیمه «بلیچ» شخصیت میناتو نامیکازه و کیمیمارو و در انیمه «ناروتو» نیز شخصیت ایشین کوروساکی، سوباکی و کانامه توسن را صداپیشگی کرده است. او همچنین سابقه صداپیشگی در انیمه‌های شیطان‌کش: کیمتسو نویائیبا (Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba)، شبدر سیاه (Black Clover) و وان پانچ من (One-Punch Man) را نیز دارد.

هیدئو ایشیکاوا

هیدئو ایشیکاوا
هیدئو ایشیکاوا

هیدئو ایشیکاوا صداپیشه ۵۴ ساله ژاپنی است که در حال حاضر در حال همکاری با Aoni Production است. او در انیمه «وان پیس» صداپیشگی شخصیت فول‌بادی را برعهده داشته بود و در انیمه‌های «ناروتو» و «بلیچ» نیز به ترتیب شخصیت‌های ایتاچی اوچیها و جوشیرو اوکیتاکه را صداپیشگی کرده است. او همچنین سابقه صداپیشگی در انیمه اسلم دانک (Slam Dunk)، ‌ انیمه فاینال فانتزی ایکس (Final Fantasy X) و انیمه Super Robot Wars را نیز دارد.

توموکازو سکی

توموکازو سکی
توموکازو سکی

توموکازو سکی اولین تجربه صداپیشگی خودش در دنیای انیمه را با انیمه Mobile Suit Victory Gundam در سال ۱۹۹۳ میلادی به دست آورده است و یکی از برجسته‎‌ترین صداپیشگی‌های او حضور در نقش راب لوچی در انیمه «وان پیس» بوده است. او در انیمه «نارو» شخصیت ساگی را صداپیشگی کرده بود و در انیمه «بلیچ» نیز صداپیشه شخصیت‌های شینوبو ایشیما، ماسایوشی و همچنین میتسورو ایشینو بوده است.

تاکایوکی سوگو

تاکایوکی سوگو
تاکایوکی سوگو

تاکایوکی سوگو صداپیشه‌ای است که بالای هفتاد سال سن دارد و از سال ۱۹۷۲ میلادی در زمینه صداپیشگی فعالیت داشته است. این صداپیشه در انیمه «وان پیس» صداپیشگی شخصیت شیریو را برعهده داشته بود و در انیمه «ناروتو» شخصیت هاشیراما سنجو را صداپیشگی کرد؛ در انیمه «بلیچ» نیز صدای پشت شخصیت زانگتسو بود. در سال ۲۰۲۳ میلادی نیز این صداپیشه در انیمه هیولاهای غول‌پیکر آرس (Giant Beasts of Ars) فعالیت داشته است.

کنجی نوجیما

کنجی نوجیما
کنجی نوجیما

اولین تجربه صداپیشگی مهم این صداپیشه ۴۷ ساله در انیمه Record of Lodoss War: Chronicles of the Heroic Knight بوده است. او در انیمه «وان پیس» صداپیشه شخصیت پل بوده و در انیمه‌های «ناروتو» و «بلیچ» به ترتیب نقش شخصیت‌های منما و هیتا مومویاما را ایفا کرده است.

رومی پارک

رومی پارک
رومی پارک

رومی پارک بازیگر و خواننده‌ای ژاپنی است که اصالتی کره‌‎ای دارد. این صداپیشه بیشتر به‌خاطر نقش‌هایش به‌عنوان پسری نوجوان، سرسخت، آرام و بالغ شناخته می‌شوند که معمولاً در دنیای داستانی‌شان اعجوبه نامیده می‌شوند. او در انیمه «وان پیس» صداپیشه شخصیت‌های هری و شیارلی بوده است و در انیمه «ناروتو» و «بلیچ» نیز به ترتیب صداپیشگی شخصیت تماری و توشیرو هیتسوگایا را برعهده داشته است.

جونیچی سووابه

جونیچی سووابه
جونیچی سووابه

جونیچی سووابه اهل توکیو است که از جمله نقش‌های معروفش می‌توان به صداپیشگی در نقش گریمجو جئاگرجاکز در انیمه «بلیچ» اشاره کرد. او همچنین علاوه بر صداپیشگی در نقش ورگو در انیمه «وان پیس» و نقش سیمی در انیمه «ناروتو» در انیمه‌های دیگری همچون جوجوتسو کایسن (Jujutsu Kaisen)، آکادمی قهرمانامه من (My Hero Academia) و همچنین «شبدر سیاه» صداپیشگی کرده است.

توشیهیکو سکی

توشیهیکو سکی
توشیهیکو سکی

توشیهیکو سکی ۶۱ ساله بازیگر، صداپیشه و خواننده ژاپنی است که از جمله صداپیشه‌های محبوب به شمار می‌رود. او در انیمه «ناروتو» صداپیشگی نقش ایروکا اومینو را برعهده داشته است و در انیمه «وان پیس» نیز شخصیت دووال را صداپیشگی کرده است. شخصیت آرونیرو آروروری و شخصیت کاین شیبا دو شخصیتی هستند که این بازیگر در انیمه «بلیچ» صداپیشگی کرده است.

نوبو توبیتا

نوبو توبیتا
نوبو توبیتا

نوبو توبیتا که در سال ۱۹۵۹ میلادی متولد شده اولین تجربه صداپیشگی خودش را در انیمه سریالی Cybot Robotchi به دست آورده است. در انیمه «وان پیس» او صداپیشه نقش پکومس بوده و در انیمه «ناروتو» نقش‌های ابیسو و زتسو و در انیمه «بلیچ» نقش کورود را صداپیشگی کرده است.

تاکهیتو کویاسو

تاکهیتو کویاسو
تاکهیتو کویاسو

تاکهیتو کویاسو در انیمه «وان پیس» صداپیشگی شخصیت کوزان را برعهده داشته و در انیمه «ناروتو» نیز شخصیت تکا اوچیها را صداپیشگی کرده است. این هنرمند ژاپنی ۵۶ ساله همچنین در انیمه «بلیچ» صداپیشه سه شخصیت پشه گواتیچه، هگزاپودوس و آیدا بوده است.

ریوتارو اوکیایو

ریوتارو اوکیایو
ریوتارو اوکیایو

این هنرمند در انیمه «وان پیس» صداپیشه نقش کاکو بوده است و این در حالی است که خود وی در انیمه «ناروتو» شخصیت آیویی روکوشو را صداپیشگی کرده است. این صداپیشه در انیمه سریالی «بلیچ» نیز صداپیشه دو شخصیت به نام‌های روسابورو انکوگاوا و بیاکویا کوچیکی بوده است.

کنتارو ایتو

کنتارو ایتو
کنتارو ایتو

کنتارو ایتو بیشتر به‌خاطر صداپیشگی شخصیت رنجی آبارای در انیمه «بلیچ» و همچنین نقش چوجی آکیمیچی در انیمه «ناروتو» شهرت دارد و این در حالی است که او در انیمه «وان پیس» صداپیشه شخصیت فوکابوشی بوده است.

کنیو هوریوچی

کنیو هوریوچی
کنیو هوریوچی

کنیو هوریوچی ۶۶ ساله از سال ۱۹۸۳ میلادی فعالیتش در عرصه صداپیشگی در دنیای انیمه را شروع کرده بود. او در انیمه «وان پیس» صداپیشگی شخصیت کینمون را برعهده داشته بود و این در حالی بود که او در انیمه «ناروتو» شخصیت توبیراما سنجو را صداپیشگی کرده است. در انیمه «بلیچ» نیز وظیفه صداپیشگی شخصیت شوسوکی آماگای را برعهده داشته بود.

فومیهیکو تاچیکی

فومیهیکو تاچیکی
فومیهیکو تاچیکی

فیمیهیکو تاچیکی علاوه بر اینکه به‌عنوان بازیگر در دنیای سینمای ژاپن فعالیت دارد، به‌عنوان صداپیشه نیز در انیمه‌های مختلف حضور داشته است. او در انیمه «بلیچ» صداپیشگی شخصیت کنپاچی زاراکی را برعهده داشته بود. این در حالی است که در انیمه «وان پیس» شخصیت‌های ساکازوکی و کریگ دان و در انیمه «ناروتو» شخصیت گاتسو را صداپیشگی کرده است.

هوچو اوتسوکا

هوچو اوتسوکا
هوچو اوتسوکا

هوچو اوتسوکا بیشتر به‌خاطر نقش‌آفرینی در نقش نورلند مونتبلنک در انیمه سریالی «وان پیس» شهرت دارد و این در حالی است که خود او صداپیشه شخصیت جیرایا در انیمه «ناروتو» بوده است. این هنرمند در انیمه «بلیچ» نیز صداپیشگی شخصیت اینوس، فیشبون و متاستیشیا را برعهده داشته است.

آقای چو

آقای چو
آقای چو

آقای چو صداپیشه‌ای بااستعداد و توانا است که در انیمه «وان پیس» صداپیشگی نقش‌های مختلفی را برعهده داشته است. او در این انیمه سریالی صداپیشگی نقش‌های بارباروسا، ریوما سامورایی، فیک فرانکی، بروک، هنزو و پدر سابو را برعهده داشته بود و در انیمه «ناروتو» نیز نقش هاکاکو را صداپیشگی کرده است. در انیمه «بلیچ» نیز صداپیشه نقش ماکیزو آراماکی بوده است.

هیسائو ایگاوا

هیسائو ایگاوا
هیسائو ایگاوا

جان جاینت، کوروبی، اودایجین و کورگی شخصیت‌هایی هستند که هیسائو ایگاوا در انیمه «وان پیس» صداپیشه آن‌ها بوده است. او در انیمه «بلیچ» نیز صداپیشه نقش بولبوس جی و شریکر و در انیمه «ناروتو» صداپیشه نقش فوکوسوکه هیکیاکویا بوده است.

تاکاشی ناگاساکو

تاکاشی ناگاساکو
تاکاشی ناگاساکو

تاکاشی ناگاساکو نیز از جمله دیگر هنرمندانی است که در انیمه «وان پیس» صداپیشگی کاراکترهای مختلفی را برعهده داشته است. او در این انیمه سریالی نقش علاءالدین، ماکرو، کیبا و جوزو را صداپیشگی کرده و این در حالی است که در انیمه «ناروتو» در نقش یاشیرو اوچیها و در انیمه «بلیچ» در نقش‌های هاچیگن یوشودا و جیدانبو ایکانزاکا صداپیشگی کرده است.


در این مطلب به معرفی برخی از صداپیشه‌های مشترک انیمه‌های «وان پیس»، «ناروتو» و «بلیچ» پرداختیم. نظر شما درباره این آثار چیست؟

𝕄𝕄𝔻 ℝ𝔼ℤ𝔸meysambققنوس آسمانFARHADqpStarfieldهیولاMADAOv-alkalinemasoud pc gamer

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا