بازی

مقایسۀ بازوی لژیون Lies of P با بازوی مصنوعی Sekiro

مقایسۀ بازوی لژیون Lies of P با بازوی مصنوعی Sekiro

تریلر گیم‌پلی منتشر شده از بازی Lies of P، بازوی مکانیکی پروتاگونیست آن را نشان می‌داد که از بازوی مصنوعی عنوان Sekiro: Shadows Die Twice الهام گرفته است.

مدتی پیش، ویدیویی از گیم‌پلی بازی سولزلایک Lies of P منتشر شد که روی فضاسازی و سیستم مبارزه تمرکز دارد. با وجود این‌که اکثر طرفداران عنوان جدید تحت حمایت شرکت ناشر Neowiz، فوراً بازی Lies of P را با عنوان Bloodborne مقایسه می‌کنند، ویژگی‌ای در بازی Lies of P وجود دارد که ظاهراً بیشتر به یکی دیگر از بازی‌های محبوب فرام سافتور (From Software)، یعنی Sekiro: Shadows Dies Twice، شباهت دارد.

طبق یکی از تریلرهای اخیر Lies of P، به نظر می‌رسد که پروتاگونیست بازی در حین مبارزه، نه‌تنها به انواع سلاح‌های سرد دسترسی دارد، بلکه مجموعه‌ای از بازو‌های مکانیکی را در اختیار خواهد داشت که می‌توانند در جهت نیازهای مبارزه‌ای بازی‌باز، تغییر یابند. این بازو‌های مکانیکی، تحت عنوان بازو‌های لژیون (Legion Arms)، ظاهراً شباهت زیادی به بازوی مصنوعی (Prosthetic Arm) گرگ یک‌دست بازی Sekiro: Shadows Die Twice دارند. از قرار معلوم، توسعه‌دهندگان Lies of P ممکن است با الهام از ویژگی‌های مختلف چندین عنوان فرام سافتور، یک اثر سولزلایک منحصرد به فرد را خلق کنند.

بازو‌های لژیون پینوکیو

مقایسۀ بازوی لژیون Lies of P با بازوی مصنوعی Sekiro

بازی Lies of P یک بازگویی از داستان قدیمی پینوکیو (Pinocchio)، ولی با پیچش داستانی‌ تاریک و فانتزی‌ خواهد بود. به‌مانند داستان اصلی، این نسخه از پینوکیو که پروتاگونیست بازی محسوب می‌شود، نوعی عروسک زندۀ انسان‌نما، با هدف یافتن پدر ژپتو (Geppetto) است. این نسخه از پینوکیو، ظاهر و رفتار یک انسان را دارد، به جز بازوی راست او که با یک عضو مصنوعی روباتیک جایگزین شده است.

پینوکیو می‌تواند از این بازوهای لژیون برای مبارزه کمک بگیرد و انواع بازوهای قابل تعویض با قابلیت‌های مختلف، درون بازی وجود دارند. در تریلر گیم‌پلی 12 دقیقه‌ای بازی، چندین مورد از این بازو‌ها نشان داده شدند؛ بعضی از آن‌ها افکت‌های عناصر طبیعی مثل ایجاد آتش یا الکتریسیته و بعضی دیگر بیشتر قدرت فیزیکی بالا مثل یک توپ دستی یا طناب عروسکی شلاق‌مانند داشتند. بازیکنان در محل‌های استراحت بازی که Stargazers نام دارند، می‌توانند بازوی لژیون خود را تغییر دهند و به نظر می‌رسد که هرکدام از این بازوهای مکانیکی، تا حدی قابل ارتقا هستند؛ این ارتقاها احتمالاً توانایی در مبارزه را بهبود می‌بخشند و قابلیت‌های جدیدی را فراهم می‌کنند.

تبلیغات

مقایسۀ Legion Arms با Prosthetic Arm

مقایسۀ بازوی لژیون Lies of P با بازوی مصنوعی Sekiro

اشتراک میان Legion Arms و Prosthetic Arm، کاربردشان در مبارزه است. پینوکیو از Lies of P و ولف از Sekiro، هر دو با استفاده از شیوه‌های حمله‌ای که بازو‌های مکانیکی‌شان فراهم می‌کنند، به دشمنان خود چیره می‌شوند. حتی تعدادی از قابلیت‌های این بازو‌ها شبیه به هم هستند، مانند موج آتش بازوی سکیرو که با استفاده از ابزار Flame Vent انجام می‌شود و پینوکیو که حملات مشابه و بر پایۀ آتش را با بازوی لژیون Flamberge انجام می‌دهد. هرکدام از قابلیت‌های بازوها نیز به منابع محدود درون بازی وابسته هستند که از استثمار و استفادۀ بیش از حد آن‌ها در نبرد جلوگیری می‌کند.

علاوه بر آن، هر دو پروتاگونیست از بازو‌های خود برای پیمایش در محیط بازی استفاده می‌کنند. ولف از بازوی مصنوعی خود برای رسیدن به مکان‌های خارج از دسترس به عنوان قلاب بهره می‌برد و پینوکیو با استفاده از بازوی مکانیکی خود به سرعت از نردبان‌ها پایین می‌آید و می‌تواند درها و صندوق‌ها را باز کند. با وجود این‌که قابلیت قلاب سکیرو و نخ‌های عروسکی بازوی لژیون پینوکیو ظاهراً کارکردهای یکسانی در مبارزه دارند، ولف در مواقعی می‌تواند با استفاده از قلاب به سمت دشمنان حرکت کند و سریعاً به آن‌ها ضربه بزند، ولی مشخص نیست که آیا پینوکیو هم می‌تواند با استفاده از قلاب بازوی خود در محیط حرکت کند یا خیر.

تفاوت عمدۀ بین این بازوها، ظاهراً قابلیت عوض کردن و راحتی در استفاده است. بر اساس گیم‌پلی نمایش داده شده، به نظر می‌رسد که بازی‌بازان فقط می‌توانند یک بازوی لژیون را انتخاب کنند و هر کدام از آن‌ها در صورت استفاده سریعاً تخلیه می‌شوند. در عین حال، بازوی مصنوعی ولف به بازیکن اجازه می‌دهد که به‌سرعت بین ابزارهای مختلف جابجا شود و چندین مورد مختلف از آن‌ها را انتخاب کند که در حین مبارزه، سریعاً می‌توانند تعویض شوند.

سبک مبارزۀ سولزلایک بازی Lies of P احتمالاً از عنوان Sekiro کندتر خواهد بود که نشان می‌دهد چرا بازی‌بازان Lies of P در بازۀ زمانی کم، شاید نیازی به تغییر بازو نداشته باشند؛ همچنین هر کدام از بازو‌های لژیون ممکن است از ابزارهای مصنوعی ولف تا حد زیادی قوی‌تر باشند و از همین جهت، باید با صرفه‌جویی استفاده شوند. طرفداران تا زمان عرضۀ Lies of P، از میزان دقیق شباهت Legion Arms و Prosthetic Arm مطلع نخواهند شد، ولی طبق گیم‌پلی‌ها، Lies of P در حال ایجاد یک ترکیب یونیک از مکانیک‌های مبارزۀ عناوین سولزبورن است.


بازی Lies of P در سال 2023 برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس/اس، ایکس باکس وان، پلی استیشن 5، پلی استیشن 4 و پلتفرم رایانه‌های شخصی انتشار خواهد یافت.

meysambامیرKnightتاد خالی بند (مطمئنم استارفیلد 2022 میاد)Invisible bearded usersamul

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا