بازی

نصب خودکار درایورها با نرم افزار MSI DUI

نصب خودکار درایورها با نرم افزار MSI DUI

درایورها ، رابط‌های نرم افزاری هستند که سخت افزار کامپیوتر را با سیستم عامل آن هماهنگ می‌کنند و سیستم عامل از طریق درایور می‌تواند قطعات سخت افزاری را بشناسد. به همین خاطر، پس از نصب ویندوز یا راه اندازی یک کامپیوتر جدید، نصب درایور مورد نیاز برای هر قطعه جزو اولین کارهایی است که باید انجام بشود. یکی از راه‌های آسان و سریع برای نصب خودکار تمام درایورهای مورد نیاز کامپیوتر، استفاده از نرم افزار MSI Driver Utility Installer (DUI) است. در صورتی که در سیستم شما از قطعات MSI استفاده شده باشد، می‌توانید از این نرم افزار برای نصب درایور استفاده کنید.

نصب خودکار درایورها با نرم افزار MSI DUI
قطعات MSI

نرم افزار نصب درایور MSI Driver Utility Installer (DUI)​

برای نصب دستی درایورها، کاربر باید به Device Manager برود و به صورت دستی، یک یک قطعات را انتخاب و درایور آن را یا از روی سیستم انتخاب کند، و یا مستقیماً دانلود و نصب کند. پس از نصب هر درایور به صورت دستی نیز باید سیستم را یک بار ریستارت کرد. اما نرم افزار MSI DUI این فرآیند را تسهیل می‌کند.

نرم افزار MSI Driver Utility Installer (DUI) ابتدا به صورت خودکار تمام قطعات سیستم و سپس درایور مورد نیاز آن را شناسایی می‌کند. بعد از آن، آخرین نسخه هر درایور به صورت خودکار از سرورهای Cloud دانلود می‌شود و هیچ نیازی به استفاده از فایل‌ درایورهای قدیمی از روی خود سیستم و یا DVD همراه قطعات وجود ندارد (DVD به صورت کلی دیگر منسوخ شده است).

تبلیغات

مراحل نصب درایور با نرم افزار MSI Driver Utility Installer (DUI)​

نرم افزار MSI Driver Utility Installer (DUI) در صورتی که سخت افزار MSI داشته باشید پس اتصال دستگاه به اینترنت به صورت خودکار باز می‌شود. مد نظر داشته باشید که این نرم افزار فقط با سیستم عامل ویندوز 10 و 11 سازگار است. پس از موافقت با شرایط استفاده، به صفحه شناسایی و انتخاب درایور برای نصب هدایت می‌شوید.

نصب خودکار درایورها با نرم افزار MSI DUI
MSI Driver Utility Installer

در این صفحه، تمام قطعات سخت افزاری سیستم شما به صورت خودکار شناسایی می‌شوند و آخرین نسخه درایور موجود برای آن‌ها نیز شناسایی می‌شود. تمام درایورهای مورد نظرتان برای نصب را انتخاب کنید و سپس گزینه Install را بزنید.

نصب خودکار درایورها با نرم افزار MSI DUI
نصب آسان درایورهای MSI

حال باید صبر کنید تا درایورهای مورد نیاز دانلود و نصب بشوند. پس از اتمام نصب درایورها، یک بار سیستم خود را ریستارت کنید تا فرآیند نصب به اتمام برسد.

نصب خودکار درایورها با نرم افزار MSI DUI
نصب خودکار درایورهای MSI
علیmeysamb

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا