بازی

نقدها و نمرات فیلم لایو اکشن Pinocchio

نقدها و نمرات فیلم لایو اکشن Pinocchio

نقدهای فیلم لایو اکشن Pinocchio ساخته دیزنی منتشر شده و به نظر می‌رسد که منتقدان دل خوشی از این اثر نداشته‎‌اند.

فیلم پینوکیو (Pinocchio) اثری تازه از کمپانی دیزنی به شمار می‌رود که بازسازی لایو اکشنی از این انیمیشن کلاسیک است و کارگردانی آن را رابرت زمکیس (Robert Zemeckis)‌ برعهده داشته است. در این فیلم، تام هنکس (Tom Hanks) نقش پدر ژپتو را بازی می‌کند و بنجامین ایوان اینسورث (Benjamin Evan Ainsworth) نیز صداپیشگی شخصیت پینوکیو را در دست دارد.

به تازگی نظرات منتقدان درباره فیلم «پینوکیو» منتشر شده و همانطور که انتظار می‌رفت،‌ اکثر آن‌ها از این اثر لذت نبرده‌اند. با اینکه برخی از افراد به ستایش جلوه‌های ویژه فیلم پرداخته‌اند اما دیگران، آن‌ها را بدون روح توصیف کرده‌اند.

در وب سایت راتن تومیتوز تاکنون برای فیلم «پینوکیو» ۸۴ نقد منتشر شده که امتیاز پایین ۳۰ درصد را برای آن به همراه داشته است. در وب سایت متاکریتیک نیز امتیاز ۴۱ از صد بر اساس ۲۸ نقد دیده می‌شود. در ادامه نیز نظر منتقدان برتر جهان در مورد این فیلم قرار دارد.

نظر منتقدان درباره فیلم Pinocchio

  • راتن تومیتوز | ۸۴ نقد – امتیاز ۳۰ درصد
  • متاکریتیک | ۲۸ نقد – امتیاز ۴۱ از صد
نقدها و نمرات فیلم لایو اکشن Pinocchio

«75/100 New Orleans Times-Picayune | منتقد: مایک اسکات»

فیلم «پینوکیو» آن طنز و احساسات انیمیشن کلاسیک را همچنان درون خود دارد و همین نیز باعث شده تا این فیلم جالب به نظر برسد.

«63/100 Movie Nation | منتقد: راجر مور»

تبلیغات

در فیلم «پینوکیو» این عروسک دوست‌داشتنی و چوبی به خوبی به نمایش گذاشته شده و جلوه‌های صوتی اضافه شده به فیلم نیز آن را جذاب‌تر کرده است.

«62/100 CNET | منتقد: ریچارد ترنهولم»

بازسازی تازه از این انیمیشن کلاسیک فرصتی را فراهم آورده تا بتوان اشتباهات قدیمی در اثر قبلی را اصلاح کرد اما ترکیب جلوه‌های لایو اکشن و دیجیتالی سبب شده تا این فیلم بسیار عجیب و غریب به نظر برسد.

«60/100 The Guardian | منتقد: آدرین هورتون»

فیلم «پینوکیو» به شکلی موثر ساخته شده و بازیگران وظایف خود را به خوبی ایفا کردند اما این فیلم آن قلب تپنده لازم را ندارد.

«50/100 IndieWire | منتقد: کریستین زیلکو»

داستان اصلی همچنان عالی و جذاب باقی مانده اما فیلم «پینوکیو» نتوانسته آن را به خوبی بازگو کند. هر تلاش ناموفقی برای مدرنیته کردن پیام زیبای این داستان به ما یادآور می‌شود که این داستان نیازی به به‌روز شدن ندارد.

«50/100 IGN | منتقد: تارا بنت»

جدا از پایان غیرمنتظره فیلم «پینوکیو»، باید گفت که کارگردان رابرت زمکیس در این فیلم تقریبا صحنه به صحنه را از انیمیشن اصلی تقلید کرده و تنها از انیمیشن‌سازی مدرن و حضور تام هنکس بهره برده است. با وجود اینکه تام هنکس بیشترین تلاش خودش را می‌کند اما نتوانسته این فیلم را همانند اثر اصلی خاطره‌انگیز و جذاب کند.

«33/100 Collider | منتقد: راس بونیم»

انیمیشن اصلی به بیننده‌ها برآورده شدن آرزوها را نشان داد اما این بازسازی لایو اکشن همانند به حقیقت تبدیل شدن کابوس‎‌ها به نظر می‌رسد.

«30/100 TheWrap | منتقد: الیزابت وایتزمن»

کارگردان و نویسنده فیلم «پینوکیو» تلاش کردند تا این داستان قدیمی را برای بیننده‌های مدرن به تصویر بکشند اما مدرنیته کردن داستان تنها باعث تضعیف آن شده است. به روز کردن بخش‌هایی از داستان تنها باعث شده تا فیلم آن حس و حال خودش را نداشته باشد و بیننده به خوبی با آن ارتباط نگیرد.

فیلم «پینوکیو» در تاریخ ۹ سپتامبر سال ۲۰۲۲ میلادی (جمعه ۱۸ شهریور ۱۴۰۱) روی سرویس آنلاین دیزنی پلاس عرضه شده است.

vahid gamerSTARJin sakaimeysambAMIR WAZOWSKIChris redfieldPorfosorامیرOld blacksmith

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا