هاست پرسرعت
بازی

نقد و بررسی بازی Destroy All Humans! 2: Reprobed؛ لذت شرارت!

نقد و بررسی بازی Destroy All Humans! 2: Reprobed؛ لذت شرارت!

آیا ریمیک بازی Destroy All Humans! 2: Reprobed را می‌توان عنوانی ارزشمند خطاب کرد؟ در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد.

داستان بازی Destroy All Humans! 2: Reprobed، حدود ۱۰ سال پس از وقایع نسخه‌ی اول در جریان است. جایی که شخصیت اصلی سری، یعنی Cryptosporidium-137 از سیاره Furon، طی انفجاری کشته می‌شود (سازمان KGB کشور روسیه سفینه مستقر آن‌ها در فضا را منفجر می‌کند). حال این بار مخاطبان کنترل یک کلون از Cryptosporidium-137 را برعهده می‌گیرند و همچنان تظاهر می‌کنند که رئیس‌جمهور آمریکا هستند.

نقد و بررسی بازی Destroy All Humans! 2: Reprobed؛ لذت شرارت!
داستان بازی، عجیب و پر از هرج و مرج است و پر است از اتفاقات خاص، دسیسه‌های مختلف و مراحل بعضا خنده‌دار. می‌توان گفت داستان بازی به خوبی با تم و اتمسفر آن هماهنگ است.

حال ماجراجویی پر فراز و نشیب Crypto آغاز می‌گردد. از یک طرف او به دنبال انتقام حمله به سفینه‌ Furon است و از طرف دیگر باید با نقشه‌های سازمان KGB مقابله کند و در کل، در طول داستان بازی Crypto باید دسیسه‌ها و نقشه‌های گروه‌های مختلف، از KGB در روسیه گرفته تا سازمان MI6 انگلستان و یاکوزا‌ها و نینجاهای شرور در ژاپن را خنثی کند!
داستان و وقایع بازی، عجیب و غریب، خنده‌دار و بعضاً احمقانه هستند که البته کاملا با اتمسفر، فضا و شرایط کلی بازی همخوانی دارند. عناوینی مانند Destroy All Humans! 2: Reprobed، کاملا از منطق و جدیت به دور هستند و به نوعی هدف کلی ساخت این دسته از آثار نیز تجربه‌ای متفاوت، عجیب و غریب و خنده‌دار است.

شخصیت Crypto پرداخت خوبی دارد و کاملا در قالب عجیب و خاص بازی جا خوش کرده است. هنگام صحبت با شخصیت‌های مختلف، معمولا چند گزینه برای شوخی کردن در مورد موضوعات عجیب و غریب وجود دارد. در حال صحبت با یکی از مأموران KGB هستید؟ مدل موی او را مسخره کنید و او را سر کار بگذارید! البته طبیعتا تمامی شوخی‌ها و کنایه‌ها جذاب و جالب نیستند، اما کاملا با تم بازی و خود شخصیت Crypto همخوانی دارند. صدای نسبتا کلفت و خاص Crypto نیز تضاد جالبی بین ظاهر و روحیه او ایجاد کرده و در کل، شخصیت Crypto به خوبی ساخته و پرداخته شده است.

گیم‌پلی بازی از چند بخش اصلی تشکیل می‌شود. بخش اول که مهم‌ترین قسمت گیم‌پلی نیز به شمار می‌آید، مبارزات زمینی است. Crypto سلاح‌های متعددی دارد که البته 90 درصد آن‌ها با پیش‌روی در خط داستانی آزاد خواهند شد. Zap-O-Matic اولین سلاح قابل استفاده خواهد بود که با استفاده از برق و الکتریسیته هم دشمنان را متوقف می‌کند و هم می‌تواند آن‌ها را از پای درآورد. Disintegrator گلوله‌های آتشین شلیک می‌کند و می‌تواند تقریبا هر انسان یا وسیله را ذوب و نابود سازد. Gastro Gun یک Drone جنگنده کوچک را ظاهر می‌کند که به شما در جریان مبارزات کمک خواهد کرد و سلاح‌های مختلف دیگر که هر کدام برای استفاده‌های خاص، مانند نابود کردن ساختمان‌ها یا کنترل جمعیت به کار گرفته خواهند شد.

تبلیغات
نقد و بررسی بازی Destroy All Humans! 2: Reprobed؛ لذت شرارت!
گیم‌پلی بازی ساده اما جذاب و روان است و تنوع بالای سلاح‌ها نیز باعث شده‌اند که دیرتر مبارزات بازی تکراری شوند. اما مشکلات فنی پرشماری در هنگام مبارزات به چشم می‌خورند.

تنوع بالای سلاح‌های بازی، یکی از نقاط قوت گیم‌پلی و مبارزات به شمار می‌آید. البته از آن‌جایی که بازی، حتی روی درجات سختی بالا، آن‌چنان سخت و چالش برانگیز نیست، معمولا استفاده از سلاح‌های مختلف تا حد زیادی اختیاری است و به شخص شما باز می‌گردد.

گان پلی بازی ساده اما روان و قابل‌قبول است و چه بدون نشانه‌گیری و چه با نشانه‌گیری، شلیک کردن راحت و روان است و خصوصا وقتی سلاح‌های خود را Upgrade می‌کنید، قابلیت شلیک به چند نفر نیز به آن‌ها افزوده می‌شود که بسیار مفید و کاربردی است چرا که در اکثرا مراحل، Crypto باید با ده‌ها دشمن به طور همزمان همزمان مبارزه کند.
در کنار سلاح‌ها، خود Crypto نیز قابلیت‌های مختلفی دارد. برای مثال با استفاده از Telekinesis، می‌تواند اجسام یا انسان‌ها را بلند کرده و پرتاب کند. یا آن‌ها را وادار کند که او را دنبال کرده یا می‌تواند حافظه آن‌ها را پاک سازد تا اتفاقات رخ داده را به پلیس گزارش نکنند.

هر چقدر گان پلی، انیمیشن‌ها و در کل گیم‌پلی بازی قابل‌قبول است، بازی از لحاظ فنی هنگام مبارزات فاجعه‌بار عمل می‌کند. بزرگ‌ترین مشکل بازی با اختلاف فراوان، Screen Tear یا همان پارگی صفحه و موج افتادن در آن است. هنگام درگیری‌های شدید و انفجار، Screen Tear آن قدر شدید و مکرر است که گاها تجربه بازی بسیار سخت و شاید غیرممکن می‌شود.

هم‌چنین در صحنه‌های شلوغ گاها شاهد افت فریم‌های گاه و بیگاه نیز هستیم و از آن جایی که اکثرا مبارزات بازی پر از هرج و مرج و انفجار و شلیک هستند، تقریبا به طور مداوم شاهد Screen Tear و مشکلات مختلف هستیم که بسیار آزار دهنده است و می‌توانم به جرأت بگویم از لحاظ فنی، Destroy All Humans 2: Reprobed یکی از بدترین بازی‌هایی است که تا به حال روی PS5 تجربه کرده‌ام.

نقد و بررسی بازی Destroy All Humans! 2: Reprobed؛ لذت شرارت!
متاسفانه مبارزات بازی در Saucer به شدت تحت تأثیر Screen Tear و افت فریم قرار گرفته است.

بخش دیگری از مبارزات بازی، در سفینه Crypto که Saucer نام دارد انجام می‌شود. این سفینه نیز سلاح‌های مختلفی دارد. مانند Death Ray که سلاح اصلی این Saucer محسوب می‌شود، Anti Gravity Field که اجسام و انسان‌ها را به فضا پرتاب می‌کند و چند سلاح قدرتمند دیگر‌. معمولا Saucer، بیشتر برای نابودی ساختمان‌ها یا مبارزه با تعداد بسیار بالای دشمنان استفاده می‌شود. گیم‌پلی در این بخش نیز روان است، اما متاسفانه مشکلات Screen Tear و افت فریم در همچنان تجربه را نابود می‌سازد، حتی با شدت و دفعات بیشتر.

یکی از قابلیت‌های دیگر Crypto، قابلیت تسخیر بدن انسان‌ها است که Body Snatch نام دارد. برای صحبت با بسیاری از انسان‌ها، یا نفوذ به مناطق نظامی یا امنیتی، باید بدن یک انسان را داشته باشید و در این گونه مواقع، قابلیت Body Snatch کاملا ضروری است. استفاده از این قابلیت نیز لحظات جذاب و بعضا خنده‌داری را شکل می‌دهد.
همانند تمامی بازی‌های دیگر، امکان ارتقا قابلیت‌های مختلف مثل سلاح، زره و وسایل مختلف Crypto وجود دارد. همچنین با استفاده از Saucer و با ربودن انسان‌های مختلف و قابلیت Gen Blending، می‌توانید قابلیت‌های فرعی Crypto را تقویت کنید.

نقد و بررسی بازی Destroy All Humans! 2: Reprobed؛ لذت شرارت!
قابلیت Body Snatch سکانس‌های جالبی را در طول بازی خلق می‌کند.

در بخش گرافیکی، باید بگویم بازی از لحاظ هنری جذاب و چشم‌نواز است. شاهد طیف رنگ وسیعی هستیم و در کل، با توجه به سبک و نوع بازی، گرافیک هنری در یک کلام قابل‌قبول است. اما در بخش فنی مشکلات بازی پرتعداد هستند. پیش‌تر به مشکلات Screen Tear و افت فریم اشاره کردم، اکنون برخی باگ‌های گرافیکی را نیز به آن اضافه کنید. مشکلات فنی بازی آن قدر زیاد و پرتعداد هستند که جای هیچگونه دفاعی را برای سازندگان باقی نمی‌گذارند.

در بخش موسیقی و صداگذاری، شاهد دو نیمه‌ی کاملا متفاوت هستیم. موسیقی متن بازی، افکت‌‌های انفجار، شلیک و صداگذاری‌های مختلف کاملا استاندارد هستند، اما مشکل این جا است که در بخش صحبت کردن و ادای دیالوگ، شاهد باگ‌های متفاوتی هستیم. از عدم تطابق لب‌ها با دیالوگ‌ها گرفته، تا تکرار یک جمله به صورت چند باره! در کل بسیار بعید است بازی را تجربه کنید و در بخش‌های مختلف شاهد انواع و اقسام باگ‌ها و مشکلات نباشید!


Destroy All Humans! 2: Reprobed

بازی Destroy All Humans! 2: Reprobed، با وجود سرگرم‌کننده بودن، پر است از انواع و اقسام مشکلات فنی و گرافیکی. از افت فریم و Screen Tear گرفته، تا مشکلات مختلف در ادای دیالوگ‌ها و برخی مشکلات گرافیکی مختلف. با این وجود، می‌توان این بازی را یک عنوان متوسط خواند که چند ساعتی می‌تواند شما را سرگرم سازد.


نکات مثبت:

  • گیم‌پلی جذاب
  • تنوع بالای سلاح‌های بازی
  • گرافیک هنری مناسب
  • شخصیت پردازی جذاب Crypto
  • داستان قابل‌قبول
  • لحن کمدی و خنده‌دار دیالوگ‌ها و شخصیت‌ها سرگرم‌کننده است

نکات منفی:

  • مشکلات شدید و مکرر Screen Tear
  • افت فریم‌های گاه و بیگاه
  • مشکلات فنی مختلف مانند عدم هماهنگی لب‌ها با دیالوگ‌ها
  • دنیای بازی می‌توانست فعالیت‌های متنوع‌تر و بیشتری داشته باشد

6.5

این بازی بر اساس کد ارسالی ناشر و روی PS5 تجربه و بررسی شده است

DARKSIREN77امینTlou part 2 game of the centuryHunTeR007IrNmariomeysambvahid gamerJin sakaiLonesome guyPorfosorMohsenj74متین

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا