هاست پرسرعت
اينترنت

وزیر ارتباطات از تست سرعت یک گیگابایتی بر بستر فیبر نوری خبر داد

وزیر ارتباطات از تست سرعت یک گیگابایتی بر بستر فیبر نوری خبر داد

رونمایی از طرح ملّی توسعه فیبرنوری منازل و کسب‌وکارها، روز گذشته با افتتاح ۵۰۰ هزار پورت فیبرنوری پرسرعت، آغاز شد. به گفته مسوولان وزارت ارتباطات، فیبر نوری باید به ۲۰ میلیون خانه و محل کسب و کار برسد و شبکه پایدار، پرسرعت و ایمن را تامین کند و با اجرای تدریجی این پروژه، مردم سرعت‌های چند ۱۰ و بلکه صدمگابیت‌برثانیه را تجربه خواهند کرد.

به گزارش gsxr از ایسنا، عیسی زارع‌پور -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با انتشار تصویر زیر، در اینستاگرام نوشت: دیروز در مراسم آغاز واگذاری پورت‌های پرسرعت فیبر نوری، در دو شهر مقدس مشهد و قم، تست سرعت انجام شد که در مشهد نتیجه بیش از ۵۰۰ مگابیت‌برثانیه و در قم نزدیک به یک گیگابیت‌برثانیه بود که مایه خوشحالی است.
 

وزیر ارتباطات از تست سرعت یک گیگابایتی بر بستر فیبر نوری خبر داد

وی با بیان اینکه با فیبر نوری دیگر محدودیت سرعت مفهوم نخواهد داشت و بستر شبکه برای انواع خدمات مورد نیاز مردم آماده خواهد شد، افزود: هرچند در ارتباطات همراه وضعیت به نسبت بهتری داریم اما در ارتباطات ثابت عقبیم که به فضل خداوند و با تلاش خانواده بزرگ ارتباطات کشور به سرعت جبران می‌کنیم و تا پایان دولت سیزدهم ۲۰ میلیون پورت مبتنی بر فیبر نوری در سراسر کشور راه‌اندازی خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد:‌ به زودی کار اجرایی فیبر نوری خانگی در همه شهرها آغاز می شود. یا علی مدد گفته‌ایم و با سرعت به سوی یک شبکه پرسرعت و باکیفیت حرکت می‌کنیم. هموطنان عزیز می‌توانند پیشرفت این پروژه و وضعیت آن در استان خود را از طریق سایت www.iranfttx.ir دنبال کنند و در آینده می‌توانند با وارد کردن کد پستی محل سکونت خود، از زمان تقریبی فعال شدن این پروژه در محله خود مطلع شوند.

وزیر ارتباطات از تست سرعت یک گیگابایتی بر بستر فیبر نوری خبر داد – مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا