بازی

پایبندی The Rings of Power به ریشه‌های اسطوره‌ای تالکین

پایبندی The Rings of Power به ریشه‌های اسطوره‌ای تالکین

خالق سریال The Rings of Power ادعا کرده است که این مجموعه به ریشه‌های اسطوره‌ای تالکین وفادار خواهد بود.

سریال The Lord of the Rings: The Rings of Power که توسط کمپانی آمازون ساخته شده است، طی چند ماه اخیر با انتقادات گسترده‌ای روبرو بوده که طرفداران از بابت تغییرات انجام شده ناراضی هستند. آن‌ها ادعا دارند که دوارف‌ها و الف‌های به نمایش درآمده در این سریال با چیزی که جی. آر. آر. تالکین (J. R. R. Tolkien) در کتاب‌هایش به تصویر کشیده بود، زمین تا آسمان تفاوت دارد.

این انتقادات گسترده که به موضوع داغی در اینترنت تبدیل شده، واکنش خالقان این مجموعه تلویزیونی را در پی داشته است. آن‌ها در تازه‌ترین مصاحبه خود نسبت به انتقادات مطرح شده واکنش نشان داده و اعلام کرده‌اند که:

ما بر خلاف طرفداران و انتقاداتشان، چنین طرز فکری نداریم. ما احساس می‌کنیم که به ریشه‌های داستان‌های تالکین و اسطوره‌هایی که او به تصویر کشیده، پابیند بوده‌ایم. ما عمیقاً با روایات و شخصیت‌های تالکین در ارتباط هستیم و گمان نمی‌کنیم که تغییرات خاصی را روی سریال اعمال کرده باشیم.

تبلیغات

سریال حلقه‌های قدرت که پیش از سه‌گانه‌های ارباب حلقه‌ها و هابیت جریان دارد، روایت‌گر نبرد نیروهای خیر و شر در دوره دوم سرزمین میانه می‌باشد. آمازون تنها موفق به تصاحب برخی از داستان‌های تالکین شده که آزادی عمل چندانی را به آن‌ها نداده است. همین مسئله باعث ایجاد تغییراتی شده که طبق تریلرهای به نمایش درآمده، چندان به مذاق طرفداران این فرنچایز خوش نیامده است.

با توجه به این که سریال The Lord of the Rings: The Rings of Power در تاریخ 2 سپتامبر (11 شهریور) از طریق آمازون پرایم پخش خود را آغاز خواهد کرد، باید ببینیم که این ساخته پرهزینه کمپانی آمازون با چه واکنشی از سمت بینندگان مواجه خواهد شد.

منبع: مووی‌وب

اریا77Emad-MartianVenomSnakemeysambHerfeiyTlou part 2 game of the centuryReversepointAlbertChris redfield

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا