هاست پرسرعت
فناوری

چین رکورد انتقال یک ترابایت در یک ثانیه را زد

چین رکورد انتقال یک ترابایت در یک ثانیه را زد

محققان چینی ادعا می‌کنند با استفاده از یک فناوری نوین رکورد جدیدی در انتقال داده ثبت کرده‌اند. آنها با کمک فناوری یک ترابایت داده را در مسافت یک کیلومتر و در مدت زمان یک ثانیه منتقل کردند.

به گزارش gsxr از مهر، به گفته آنها چین با کمک این فناوری در رقابت جهانی برای ارائه نسل جدید ارتباطات بی‌سیم (6G) پیشتاز خواهد بود.

به طور دقیق‌تر محققان با استفاده از گردابی از امواج میلی متری (نوعی از امواج رادیویی با فرکانس بالا که چرخش آنها با سرعت بالا تغییر می‌کند) یک ترابایت داده را در مسافت یک کیلومتر و در مدت زمان یک ثانیه منتقل کردند.

به گفته پروفسور ژانگ چائو از دانشکده مهندسی هوا فضا در دانشگاه تسینگ هوا پکن، خط ارتباطی بی سیم آزمایشی ماه گذشته در محل برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی پکن تاسیس شده و توانسته بیش از ۱۰ هزار ویدئو زنده با کیفیت را به طور همزمان پخش کند.

به گفته ژانگ و همکارانش در دانشگاه جیائو تونگ شانگهای و چاینا یونیکام، گرداب امواج گردابی(vortex waves)، بر خلاف تمام ارتباطات رادیویی قرن گذشته، بعد جدیدی به فرایند انتقال بی سیم اضافه می کند.

به گفته آنها آزمایش مذکور نشان داد چین در زمینه تحقیقات روی فناوری های کلیدی برای 6G پیشتاز است.

دستگاه های موبایل فعلی از امواج الکترو مغناطیسی برای برقراری ارتباط استفاده می کنند که مانند موج در دریاچه گسترده می شود. اطلاعات به وسیله بالا و پایین شدن این امواج ارائه می‌شود که دو بعدی است.

اما گرداب امواج الکترومغناطیسی مانند تندباد سه بعدی است. می‌توان اطلاعات بیشتری را در این امواج کدگذاری کرد تا پهنای باند مخابراتی به میزان قابل توجهی افزایش داد.

چین رکورد انتقال یک ترابایت در یک ثانیه را زد – مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا