هاست پرسرعت
سخت‌افزار

چین مجوز صادرات برخی مواد تراشه‌سازی را دریافت کرد

چین مجوز صادرات برخی مواد تراشه‌سازی را دریافت کرد

سخنگوی وزارت بازرگانی چین اعلام کرد که این وزارتخانه، درخواست‌های مجوز صادرات بعضی از شرکت‌ها را تایید کرده است که طبق شرایط تعیین شده بوده اند.

به گزارش gsxr از ایسنا، صادرات ژرمانیوم و گالیوم چین در ماه اوت که کنترل صادرات روی این مواد آغاز شد، کاهش یافت. اما صادرات این دو فلز که در تراشه‌سازی کاربرد دارند، در ژوئیه که خریداران خارجی قبل از اعمال محدودیت‌ها به خرید شتافتند، افزایش پیدا کرده بود.

چین در ژوئیه، محدودیت‌هایی را برای صادرات هشت محصول گالیوم و شش محصول ژرمانیوم اعلام کرد که از اول ماه اوت، اجرایی شدند.

محدودیت‌های مذکور، جدیدترین مرحله در جنگ در حال تشدید بین پکن و واشنگتن بر سر دسترسی به مواد مورد استفاده در ساخت ریزتراشه‌هایی با فناوری پیشرفته است.

قوانین جدید، صادرکنندگان محصولات ژرمانیوم و گالیوم را ملزم می‌کند برای اقلام و فناوری‌هایی با کاربرد دوگانه یا مواردی که کاربردهای نظامی و غیرنظامی دارند، مجوز صادرات دریافت کنند.

 وزارت بازرگانی چین اعلام کرد که در اواسط ماه اوت، درخواست‌هایی را برای صدور مجوز صادرات دریافت کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، صادرات ژرمانیوم خام چین در هشت ماهه نخست سال ۲۰۲۳، به ۳۶.۴۸ تن رسید که ۵۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد داشت، در حالی که صادرات گالیوم خام با ۵۸ درصد کاهش در همین مدت به ۲۲.۷۲ تن رسید.

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا