هاست پرسرعت
بازی

کارگردان Devil May Cry و Dragon’s Dogma از سخت‌افزار پلی استیشن 3 ناامید شده بود

کارگردان Devil May Cry و Dragon’s Dogma از سخت‌افزار پلی استیشن 3 ناامید شده بود

آقای Hideaki Itsuno، کارگردان عناوینی مثل Devil May Cry و Dragon’s Dogma، در مصاحبه‌ای جدید کمی در مورد سخت‌افزار “ناامیدکننده” پلی استیشن 3 صحبت کرده است. به گفته‌ی او معماری عجیب این کنسول کار جلوه‌های بصری را برای توسعه‌دهندگان بسیار دشوار کرده بود.

در یک مصاحبه‌ی ویدیویی جدید که توسط Bokeh Game Studio منتشر شده است، کارگردان خلاق این استودیو و خالق سری Silent Hill یعنی آقای Keiichiro Toyama گفت و گوی جالبی با Hideaki Itsuno از Capcom داشته است. این دو با نگاهی به تاریخچه‌ی خود در صنعت بازی‌های ویدیویی در مورد مسائل مختلفی صحبت می‌کنند. وقتی صحبت پلی استیشن 3 به میان آمد، Itsuno از ناامیدی خود توسط سخت‌افزار نسل هفتم سونی گفت:

مسئله کمی عجیب بود چرا که با پلی استیشن و پلی استیشن 2 چندین لایه‌ی نیمه‌شفاف را داشتیم و می‌توانستیم با کار کردن با آن‌ها جلوه‌های بصری را بسازیم. در طرف مقابل از پلی استیشن 3 به بعد دیگر قادر به انجام این کار نبودیم. تمام توسعه‌دهندگان آن نسل با سخت‌افزار دشواری‌هایی داشتند.

Itsuno گفت که بین توسعه‌ی Devil May Cry 3 برای پلی استیشن 2 و Devil May Cry 4 برای پلی استیشن 3 تفاوت زیادی را احساس کرد:

تبلیغات

این تفاوت برای من درست بین Devil May Cry 3 و Devil May Cry 4 به میان آمد. به ما گفته شد که دیگر قادر به تکرار کاری که قبلا کردیم نیستیم. وقتی به پلی استیشن 3 رسیدیم اصلا نمی‌توانستیم به تکنیک‌هایی که از پلی استیشن 2 یاد گرفتیم فکر کنیم.

Itsuno در حال حاضر مشغول کارگردانی دنباله‌ی بازی Dragon’s Dogma است. دنباله‌ای که در سالگرد ده سالگی بازی اصلی رسما معرفی شد. کنسول پلی استیشن 3 به خاطر معماری و سخت‌افزار پیچیده‌ی خود در مقایسه با کنسول‌های دیگر به بدنامی در نسل هفتم رسید.

در حالی که این مسئله رسما تایید نشده، اما به گفته‌ی بسیاری پردازنده‌ی Cell و معماری منحصر به فرد پلی استیشن باعث می‌شوند تا شبیه‌سازی عناوین آن کار بسیار دشواری باشد. به همین دلیل است که بازی‌های پلی استیشن 3 در حال حاضر صرفا از طریق استریم ابری بر روی پلی استیشن 5 قابل بازی هستند و برخلاف ایکس باکس سری ایکس/اس خبری از Backwards Compatibility کامل نیست.

این موضوع قطعا باعث تاسف است چرا که از نظر عناوین انحصاری کنسول پلی استیشن 3 شامل برخی از بهترین انحصاری‌های تاریخ پلی استیشن می‌شود.

گیمری عادیDARKSIRENirinosParham_ShTlou part 2 game of the centuryEA GAMERMsadeq361Lonesome guyainzامینمتینکاکاسنگیKratosعلیArashETERNAL_MAN (از بن بازگشته)امیرFernandoDanialRanjbarzadehMohsenj74more
حتما بخوانید : تلویزیون سونی

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا