هاست پرسرعت
خودرو

کاهش سهمیه آزاد بنزین خودروهای سواری/ ذخیره کارت‌های بنزین حداکثر ۳۶۰ لیتر

کاهش سهمیه آزاد بنزین خودروهای سواری/ ذخیره کارت‌های بنزین حداکثر ۳۶۰ لیتر

به منظور کنترل مصرف بنزین در کشور با تصمیم دولت میزان سهمیه ۳ هزار تومانی کارت‌های بنزین خودروهای سواری از ۱۵۰ لیتر به ۱۰۰ لیتر کاهش پیدا کرد. علاوه بر این مالکین خودروها به جای ۵۴۰ لیتر و سقف ۹ ماه، می‌توانند تنها ۳۶۰ لیتر یا ۶ ماه سهمیه بنزین ۱۵۰۰ تومانی خود را ذخیره کنند.

به گزارش gsxr به نقل از مهر، در راستای مدیریت مصرف سوخت و کنترل قاچاق فرآورده‌های نفتی و بنزین، سهمیه بنزین ۳۰۰۰ تومانی که پیش‌از این در کارت‌های سوخت شخصی از ۱۵۰ لیتر به ۱۰۰ لیتر کاهش یافته است.

رصد مصرف بنزین ۳۰۰۰ هزار تومانی در ماه‌های اخیر نشان می‌داد اعطای سهمیه ۱۵۰ لیتری زیاد بود به همین دلیل وزارت نفت این سهمیه را به ۱۵۰ لیتر کاهش داد؛ همچنین میزان ذخیره بنزین ۱۵۰۰ تومانی که ۹ ماه و به میزان حداکثر ۵۴۰ لیتر بود از این پس به ۶ ماه و حداکثر ۳۶۰ لیتر کاهش پیدا کرد.

سهمیه بنزین یارانه‌ای که ماهانه ۶۰ لیتر به کارت‌های سوخت واریز می‌شد بدون تغییر مانده است.

همچنین ذخیره سهمیه بنزین ۱۵۰۰ تومانی که تا پیش از این، ۹ ماه و به میزان حداکثر ۵۴۰ لیتر بود، از این پس به ۶ ماه و حداکثر ۳۶۰ لیتر کاهش یافت.

البته باید اشاره کرد که امکان ذخیره سهمیه‌های بنزین ۱۵۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت بیش از ۳۶۰ لیتر وجود ندارد و اگر کارت سوختی، به این میزان سهمیه بنزین ۱۵۰۰ تومانی داشته باشد، سهمیه جدید به این کارت در ماه‌های آتی واریز نخواهد شد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۶ رای

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا