هاست پرسرعت
موبايل

کاهش ۳۰ درصدی فروش موبایل در ۱۴۰۱

کاهش ۳۰ درصدی فروش موبایل در ۱۴۰۱

اشتیاقی از افزایش تقاضا برای خرید تلفن‌های همراه تقلبی در بازار خبر داد گفت: زمانی که قیمت کالایی در بازار بیش از توان خرید مصرف‌کننده باشد، کالا‌های تقلبی و ارزان قیمت چه در خصوص موبایل و یا دیگر محصولات، روانه بازار شده و برای خود موقعیت ویژه‌ای را ایجاد می‌کنند.

 نایب رئیس اتحادیه فروشندگان صوتی و تصویری، تلفن همراه تهران ضمن اشاره به کاهش ۳۰ درصدی فروش موبایل در سال ۱۴۰۱، از داغ شدن بازار گوشی‌های تقلبی خبر داد.

«سعید اشتیاقی» نایب رئیس اتحادیه فروشندگان صوتی و تصویری، تلفن همراه تهران پیرامون وضعیت بازار موبایل در سال ۱۴۰۱ اظهار کرد: در سال گذشته فروش تلفن همراه کاهشی ۳۰ درصدی را پشت سرگذاشت. در حال حاضر بازار این کالا و لوازم جانبی آن در یک ماه ابتدای سال ۱۴۰۲ هم از وضعیت خوبی برخوردار نبوده است.

 نایب رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل تهران افزود: وضعیت بازار قبلاً به شکلی بود که روزی ۵ عدد تلفن همراه فروخته می‌شد، اما اکنون میزان فروش واحد‌های صنفی به هفته‌ای ۵ عدد موبایل رسیده است.

وی افزایش نرخ ارز را به عنوان مهمترین عامل این کاهش فروش دانست.

اشتیاقی همچنین از افزایش تقاضا برای خرید تلفن‌های همراه تقلبی در بازار خبر داد گفت: زمانی که قیمت کالایی در بازار بیش از توان خرید مصرف‌کننده باشد، کالا‌های تقلبی و ارزان قیمت چه در خصوص موبایل و یا دیگر محصولات، روانه بازار شده و برای خود موقعیت ویژه‌ای را ایجاد می‌کنند.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل تهران در مورد گوشی‌های تقلبی، گفت: این کار عمدتاً بر روی گوشی‌های چینی که از پردازنده (cpu) بسیار پایینی برخوردار هستند انجام می‌شود، به این صورت که سریال‌های خام را خریداری کرده و سپس بر روی سیستم پردازنده ضعیف این نوع تلفن‌ها بارگذاری می‌کنند.

وی تصریح کرد: این نوع گوشی‌های بی‌کیفیت، قاچاق هستند، به این خاطر که سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی اجازه واردات این موبایل‌ها را نمی‌دهد؛ لذا، به صورت غیر قانونی وارد کشور شده و سپس با درج سریال‌های خام، آن‌ها را روانه بازار می‌کنند.

اشتیاقی در پایان خاطرنشان کرد: در زمان شیوع کرونا و مجازی شدن آموزش، تقاضا برای خرید موبایل و تبلت رشد قابل توجهی را تجربه کرد. اکنون پس از فروکش کردن خطر این ویروس، تقاضا برای خرید این نوع کالا به حالت سابق خود بازگشته است.

منبع:‌ روزنامه شرق

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا