بازی

کریستال داینامیکس و ایداس مونترال رسماً مالک سری Tomb Raider و Deus Ex شدند

کریستال داینامیکس و ایداس مونترال رسماً مالک سری Tomb Raider و Deus Ex شدند

استودیوی کریستال داینامیکس مالکیت آی‌پی‌های Tomb Raider و Legacy of Kain و استودیوی ایداس مونترال مالکیت عناوین Deus Ex و Thief را به طور رسمی در اختیار گرفته‌اند.

کمپانی سوئدی امبریسر گروپ (Embracer Group) مدتی پیش خرید استودیوهای غربی شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix)، شامل کریستال داینامیکس (Crystal Dynamics)، ایداس مونترال (Eidos Montreal) و اسکوئر انیکس مونترال (Square Enix Montreal) را تکمیل کرد. در همین راستا، اخیراً تکلیف مالکیت آی‌پی‌های Deus Ex، Thief، Legacy of Kain و Tomb Raider مشخص شده است.

کریستال داینامیکس اخیراً یک به‌روزرسانی جدید را در وب‌سایت خود منتشر و در آن تأیید کرده است که اکنون این استودیو مالک فرنچایزهای Tomb Raider و Legacy of Kain خواهد بود. این امر شامل مالکیت روی گیم‌پلی و اطلاعات شخصی بازی‌های مذکور نیز می‌شود.

ما بسیار هیجان‌زده هستیم که به شما اطلاع دهیم کریستال داینامیکس کنترل چند فرنچایز بازی از جمله TOMB RAIDER و Legacy of Kain را از مالک قبلی بازی‌ها یعنی Square Enix Limited به عهده گرفته است. در نتیجه این تغییر، حالا کریستال داینامیکس (یا شرکت وابسته به آن) اکنون مالک این بازی‌ها و کنترل کننده گیم‌پلی و داده‌های شخصی مربوط به آن‌ها است.

تبلیغات

در همین حال، ایداس مونترال نیز رسماً با انتشار پستی در وب‌سایت رسمی خود تایید که مالکیت آی‌پی‌های Deus Ex و Thief از اسکوئر انیکس به این استودیو منتقل شده است.

پس از ترک اسکوئر انیکس و ملحق شدن به امبریسر گروپ، حالا فصل جدید هیجان‌انگیزی را در تاریخ ایداس مونترال آغاز می‌کنیم. ایداس مونترال (یا شرکت های وابسته به آن) اکنون مالک بازی‌های است که پیش از این توسعه داده است که شامل آی‌پی‌های Deus Ex و Thief می‌شود. همچنین کنترل داده‌های به دست آمده از معیارهای مختلف گیم‌پلی این عناوین نیز در دستان ایداس مونترال است.

حال باید منتظر ماند و دید تا آینده فرنچایزهای اشاره شده به چه شکل رقم خواهد خورد. در حال حاضر، بازی جدیدی از Tomb Raider توسط کریستال داینامیکس و با بهره‌گیری از موتور آنریل انجین 5 در دست ساخت است. همچنین برخی منابع گزارش داده‌اند که استودیوی ایداس مونترال روی توسعه‌ی یک آی‌پی جدید کار می‌کند.

امبریسر گروپ پیش‌تر اعلام کرد که با اضافه شدن ایداس مونترال و کریستال داینامیکس به زیرمجموعه‌ی این شرکت، به دنبال ساخت دنباله‌‌، ریمیک و ریمستر از فرنچایزهای این دو استودیو خواهد بود.

mahdi12345DARKSIRENGidoraCorvoInvisible bearded userایمان غلامی مهرآبادیeddyRebel2292متینامیرعلیPorfosorM.MTmeysambاُستاد Mr.BadGuyAhmad_TRMohsenj74AQUARIUSvahid gamermore

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا