هاست پرسرعت
خودرو

کم مصرف ترین خودروهای هیبریدی و پلاگین هیبریدی ۲۰۲۳ (قسمت اول)

کم مصرف ترین خودروهای هیبریدی و پلاگین هیبریدی ۲۰۲۳ (قسمت اول)

قیمت بنزین در آمریکا همچنان بالاست و اینجاست که انتخاب کم مصرف ترین خودروهای هیبریدی و پلاگین هیبریدی اهمیت زیادی خواهد داشت. در این نوشته می‌خواهیم شما را با برخی از بهترین خودروها در زمینه مصرف سوخت آشنا کنیم پس همراه ما باشید.

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

مالکان خودروها در آمریکا بهای بیشتری را برای بنزین در مقایسه با چند سال گذشته می‌پردازند و با در نظر گرفتن این موضوع احتمالاً برخی افراد به دنبال خرید خودروهای کم مصرف‌تر خواهند بود. اگر خواهان خلاص شدن کامل از شر هزینه‌های بنزین باشید خودروهای برقی انتخابی بدیهی خواهند بود اما برخی خودروهای هیبریدی و پلاگین هیبریدی نیز وجود دارند که مصرف سوخت پایینی داشته و گزینه‌های مطلوبی به شمار می‌روند.

خودروهای هیبریدی سنتی چندین سال است که در بازار حضور دارند و یک پیشرانه بنزینی را با باتری و پیشرانه برقی کوچک ترکیب کرده‌اند تا مصرف سوخت کلی خودرو کاهش یابد. خودروهای پلاگین هیبریدی همان‌طور که نامشان نشان می‌دهد از باتری بزرگ‌تر و شارژر خارجی سود می‌برند و می‌توان مسافت مشخصی را بدون نیاز به پیشرانه بنزینی و تنها در حالت برقی طی کرد. به‌هرحال این دسته از خودروها مصرف سوخت کمتری نسبت به مدل‌های بنزینی دارند و ما در این نوشتار ۱۰ خودروی هیبریدی و ۱۰ خودروی پلاگین هیبریدی کم مصرف سال ۲۰۲۳ را انتخاب کرده‌ایم.

کم مصرف ترین خودروهای هیبریدی

تویوتا پریوس

مصرف سوخت شهری/بزرگراهی/ترکیبی: ۴.۱/۴.۲/۴.۱ لیتر در هر صد کیلومتر

شعاع حرکتی کل: ۱۰۳۶ کیلومتر

قیمت پایه: ۲۸۵۴۵ دلار

اگر به خودرویی هیبریدی فکر کنید احتمالاً تویوتا پریوس اولین گزینه خواهد بود. پنجمین نسل این خودروی ژاپنی به تازگی معرفی شده و استایل ظاهری جذاب و قوای محرکه به‌روزی دارد. اگر مصرف سوخت کم اولویت شما باشد می‌بایست نسخه دیفرانسیل جلو را انتخاب کنید. مدل چهار چرخ محرک نیز وجود دارد که کشش بیشتری را برای مناطقی با آب‌وهوای زمستانی مهیا خواهد کرد.

هیوندای النترا هیبرید بلو

مصرف سوخت شهری/بزرگراهی/ترکیبی: ۴.۴/۴.۳/۴.۲ لیتر در هر صد کیلومتر

شعاع حرکتی کل: ۹۵۶ کیلومتر

قیمت پایه: ۲۵۶۶۵ دلار

هیوندای از پسوند بلو برای مدل‌هایی با تمرکز روی مصرف سوخت پایین استفاده می‌کند و النترا هیبرید بلو نیز جزو کم مصرف ترین های بازار است. این خودرو از رینگ‌های ۱۵ اینچی، لاستیک‌هایی با مقاومت چرخشی پایین و جلوپنجره فعال برای حداکثر راندمان سود می‌برد.

کیا نیرو

مصرف سوخت شهری/بزرگراهی/ترکیبی: ۴.۴/۴.۳/۴.۴ لیتر در هر صد کیلومتر

شعاع حرکتی کل: ۹۴۶ کیلومتر

قیمت پایه: ۲۷۹۱۵ دلار

اگرچه نیرو به‌صورت پلاگین هیبریدی و برقی نیز عرضه می‌شود اما نسخه هیبریدی آن مصرف سوخت پایینی دارد. با وجود پیشرانه ۴ سیلندر بنزینی و واحد برقی ادغام شده در گیربکس، برخی تریم های این خودرو مصرفی در حد ۴.۳ لیتر دارند.

هیوندای سوناتا هیبرید بلو

مصرف سوخت شهری/بزرگراهی/ترکیبی: ۴.۷/۴.۳/۴.۵ لیتر در هر صد کیلومتر

شعاع حرکتی کل: ۱۱۰۴ کیلومتر

قیمت پایه: ۲۹۳۶۵ دلار

همانند النترا، سوناتا هیبرید بلو نیز روی مصرف پایین تمرکز دارد و از تجهیزات مشابهی سود می‌برد. این خودرو علاوه بر مصرف سوخت پایین به تجهیزاتی همچون نمایشگر ۸ اینچی، سیستم تهویه مطبوع دو ناحیه‌ای و سیستم‌های کمک‌راننده پیشرفته مجهز است.

تویوتا کمری هیبرید LE

مصرف سوخت شهری/بزرگراهی/ترکیبی: ۴.۶/۴.۴/۴.۵ لیتر در هر صد کیلومتر

شعاع حرکتی کل: ۱۱۰۴ کیلومتر

قیمت پایه: ۲۹۴۵۰ دلار

کمری هیبرید در تریم LE کم مصرف ترین عضو این خانواده است و اگرچه راندمان بسیار بالایی دارد اما شاخصه‌های اسپرت نیز در آن بکار رفته است. این خودرو می‌تواند چهار سرنشین و وسایل آن‌ها را برای مسافت‌های طولانی و بدون نیاز به سوخت‌گیری حمل کند.

تویوتا کرولا هیبرید

مصرف سوخت شهری/بزرگراهی/ترکیبی: ۴.۴/۵.۱/۴.۷ لیتر در هر صد کیلومتر

شعاع حرکتی کل: ۹۱۷ کیلومتر

قیمت پایه: ۲۳۸۹۵ دلار

کرولا غیر هیبریدی همواره جزو کم مصرف ترین خودروهای کلاس خود بوده و مدل هیبریدی هم با استفاده از پیشرانه ۱.۸ لیتری هیبریدی این سنت را تکرار کرده است. این خودرو قیمت مناسبی نیز دارد و در تریم LE می‌توان آن را با بهای زیر ۲۴ هزار دلار خریداری کرد.

هوندا آکورد هیبرید

مصرف سوخت شهری/بزرگراهی/ترکیبی: ۴.۶/۵.۳/۴.۹ لیتر در هر صد کیلومتر

شعاع حرکتی کل: ۹۸۸ کیلومتر

قیمت پایه: ۳۲۹۹۰ دلار

آکورد به تازگی وارد یازدهمین نسل خود شده و به‌صورت استاندارد از پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو استفاده می‌کند اما نسخه هیبریدی به پیشرانه ۲ لیتری و دو واحد برقی مجهز شده و قدرت ۲۰۴ اسب بخار دارد. این خودرو اگرچه قدرت مناسبی را در دسترس راننده قرار می‌دهد اما درعین‌حال کم مصرف ترین نسخه آکورد جدید نیز محسوب می‌شود.

لکسوس ES300h

مصرف سوخت شهری/بزرگراهی/ترکیبی: ۵.۴/۵.۳/۵.۳ لیتر در هر صد کیلومتر

شعاع حرکتی کل: ۱۱۲۶ کیلومتر

قیمت پایه: ۴۳۷۹۰ دلار

لکسوس تنها برند لوکس حاضر در این لیست برای خودروهای هیبریدی است. پیشرانه ۲.۵ لیتری و واحد برقی در کل ۲۱۵ اسب بخار قدرت تولید می‌کنند و شعاع حرکتی زیادی نیز توسط این مجموعه فراهم می‌شود. به این ترتیب مالکان می‌توانند از سواری نرم خودرو در مسافرت‌های طولانی لذت ببرند.

کیا اسپورتیج هیبرید

مصرف سوخت شهری/بزرگراهی/ترکیبی: ۵.۶/۵.۳/۵.۴ لیتر در هر صد کیلومتر

شعاع حرکتی کل: ۹۴۸ کیلومتر

قیمت پایه: ۲۸۸۱۵ دلار

این خودروی کره‌ای به‌صورت استاندارد از طراحی دیفرانسیل جلو برخوردار است اما می‌توان سیستم چهار چرخ محرک را نیز سفارش داد. البته اگر به دنبال پایین‌ترین میزان مصرف سوخت باشید باید مدل دیفرانسیل جلو را انتخاب کنید. این شاسی‌بلند خوش‌نام با پیشرانه ۱.۶ لیتری توربو و واحد برقی که در کل ۲۲۷ اسب بخار قدرت تولید می‌کنند عرضه شده است.

لکسوس UX250h

مصرف سوخت شهری/بزرگراهی/ترکیبی: ۵.۴/۵.۷/۵.۶ لیتر در هر صد کیلومتر

شعاع حرکتی کل: ۷۱۶ کیلومتر

قیمت پایه: ۳۶۹۹۰ دلار

UX ساده‌ترین شاسی‌بلند لکسوس است که دروازه ورود به محصولاتش نیز محسوب می‌شود. این خودرو به‌صورت دیفرانسیل جلو یا چهار چرخ محرک عرضه می‌شود و پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری هیبریدی آن ۱۸۱ اسب بخار قدرت دارد. در قسمت بعدی این نوشتار کم مصرف ترین خودروهای پلاگین هیبریدی سال ۲۰۲۳ را نیز خدمت شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۲۷ رای

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا