هاست پرسرعت
خودرو

کوپرا دارک ربل کانسپت با طراحی شوتینگ بریک رونمایی شد

کوپرا دارک ربل کانسپت با طراحی شوتینگ بریک رونمایی شد

کوپرا به عنوان عضوی از خانواده بزرگ فولکس‌واگن اقدام به معرفی خودروی مفهومی دارک ربل کرده است. این کانسپت که به شکل یک شوتینگ بریک معرفی شده ویژگی‌های جالب‌توجهی دارد.

یکی از شاخص‌ترین خودروهای گروه فولکس‌واگن در مونیخ به جز ID. GTI همین دارک ربل کانسپت است. اگرچه محصولات کوپرا به عنوان بازوی پرفورمنس سئات اسپانیا در کشور آمریکا عرضه نمی‌شوند اما به سختی می‌توان دارک ربل را نادیده گرفت. دماغه طویل خودرو به همراه کابین کاملاً به سمت عقب کشیده شده‌اند و طراحی تهاجمی را ایجاد کرده‌اند. روی بدنه کوپرا دارک ربل انبوهی از ورودی‌های هوا، افت‌وخیزها و خطوط تیز دیده می‌شود و حتی چراغ‌های جلو نیز کلکسیونی از مثلت های کوچک هستند.

رینگ‌های آیرودینامیک نیز جلوه دیگری به این خودروی مفهومی بخشیده‌اند و اگرچه در کل نمی‌توان طراحی کانسپت کوپرا را بسیار زیبا یا دل‌نشین دانست اما قطعاً جلب‌توجه خواهد کرد. با ورود به کابین فضایی ساده‌تر را خواهید دید. البته یک ستون مشخص در میانه کابین وجود دارد که فضای داشبورد راننده و سرنشین جلو را از هم جدا می‌کند. همچنین یک نمایشگر ساده در جلوی چشمان راننده نصب شده است و بخشی از داشبورد که زیر شیشه جلو قرار دارد به عنوان نمایشگر دوم عمل می‌کند.

متأسفانه به غیر از موارد یاد شده اطلاعات زیادی از کوپرا دارک ربل کانسپت در دست نیست هرچند به احتمال زیاد از قوای محرکه برقی در آن استفاده شده است. البته انتظار نمی‌رود نسخه تولیدی چنین خودرویی در بازار دیده شود و هرچه هست به نمایش توانایی‌های کوپرا در ارائه ایده‌های خاص و عجیب مربوط می‌شود. احتمالاً محصولات آتی این برند از برخی شاخصه‌های طراحی و تکنولوژیک این خودروی مفهومی استفاده خواهند کرد. نظر شما دراین‌باره چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱۳ رای

مجله خبری gsxr

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا